پنج راه برای خوشحال بودن در محیط کار

پنج راه برای خوشحال بودن در محیط کار
اگر در هنگام انجام هر فعالیتی، ذهن آسوده و رفتاری شاد نداشته باشیم، بی‌شک در انجام آن کار شکست می‌خوریم. اما 5 راه وجود دارد که از طریق انجام آن‌ها، می‌توانید به فردی شادتر در زمان انجام شغل خود تبدیل شوید. با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
رفتار و اخلاق خوب، می‌تواند در هر محیط کاری تاثیر خود را بگذارد. افراد شاد و مثبت، افرادی هستند که همیشه از کار کردن با آن‌ها لذت می‌بریم؛ به‌خصوص افرادی که حتی در زمان مواجه‌شدن با چالش‌های بزرگ و استرس‌آور، هنوز هم رفتار شاد و مثبت خود را حفظ می‌کنند.

پس باید این را بدانید که برای تمامی افراد یک گروه کاری – بدون در نظر گرفتن رئیس یا کارمند – اضافه کردن کمی شادی به کار، واجب است. سعی کنید راه‌هایی را بیابید که از طریق انجام آن‌ها، می‌توانید کمی خوشحالی را وارد کار خود کنید. مشکلات کاری، همیشه وجود دارند؛ اما چیزی که دیگر هیچ‌وقت وجود نخواهد داشت، زمان است.


1.    خود را به چالش بکشید
در کنار اهداف مشخص و معمولی کاری، سعی کنید اهداف بامزه و جداگانه‌ای را برای خود در نظر بگیرید. هر هفته، یک یا دو بار برای ناهار به بیرون بروید و هر بار فرد جدیدی را دعوت کنید. سعی کنید لبخند را بر روی چهره فردی بیاورید که همیشه عصبانی است. سعی کنید بدون در نظر گرفتن وضعیت روز خود، از سه نفر تعریف کنید تا حس خوبی داشته باشند. اگر احساس ناامیدی یا سردرگمی می‌کنید، راهی پیدا کنید تا تمرکز خود را دوباره به دست بیاورید.


2.    ترفندهای جدید
هرماه یا هر هفته، هدف جدیدی برای یادگیری مشخص کنید. برای مثال، می‌توانید نحوه کار کردن یک اپلیکیشن جدید را یاد بگیرید یا حتی در فضای کاری، ترفندهای جدیدی را از افراد ماهرتر یاد بگیرید. اگر می‌توانید، به کلاسی بروید که موضوع تدریس شده در آن، هیچ‌ ارتباطی به شغل شما ندارد. فعالیتی انجام بدهید که تاکنون هیچ‌وقت تجربه نکرده‌اید. یکی از اصول اساسی در مدیریت برتر، نگاه کردن به موضوعات از نمای خارجی است. با یادگرفتن مهارت‌های جدید، به پرسپکتیوهایی می‌رسید که در کنترل بهتر اوضاع به شما کمک می‌کنند.3.    متد 80 و 20
سعی کنید در طول فعالیت‌های کاری خود، 80 درصد وظایف را به فعالیت‌هایی اختصاص بدهید که از انجام دادن آن‌ها لذت می‌برید. بعد از آن، 20 درصد باقی‌مانده را به وظایفی واگذار کنید که برای شما سخت هستند یا انجام آن‌ها را دوست ندارید. سعی کنید ابتدا کارهایی را انجام بدهید که جذابیت پایین‌تری برای شما دارند. باید وقت خود را به‌ این‌گونه کار اختصاص بدهید، چراکه انجام آن را دوست ندارید. پس کامل کردن آن به زمان بیشتری نیاز دارد. البته به شما پیشنهاد می‌کنیم در صورت فراهم بودن شرایط، انجام آن را به فرد دیگری واگذار کنید. انجام دادن وظایفی که دوست دارید، برای شما آسان‌تر خواهد بود؛ زیرا از نظر فکری و طبیعی، به انجام آن علاقه‌مند هستید و مطمئن می‌شوید که آن را به پایان می‌رسانید.


4.    اجتماعی باشید
برای خروج از حال و هوای خود و خارج شدن از یک روند یکنواخت، وقت اختصاص بدهید. سعی کنید افراد جدیدی را ملاقات کنید. سعی کنید در سازمان یا گروه کاری، خود را به افراد جدیدی معرفی کنید که با آن‌ها روابط کاری روزانه ندارید. این موضوع می‌تواند دید وسیع‌تری از اعضا را در اختیار شما قرار بدهد. همچنین با انجام این کار، باعث می‌شوید که روابط انسانی و حرفه‌ای در خارج از دپارتمان خود نیز ادامه پیدا کند. به ‌وقت و مرزهای اجتماعی افراد احترام بگذارید، اما بهتر است برای روابط بهتر در کار، روابط بهتری در زندگی شخصی ایجاد کنیم.


5.    جستجو کنید
معمولا مردم می‌گویند: «بهترین زمان برای ورود به یک شغل جدید، زمانی است که شاغل هستید.» بهتر است درون محل کار خود یا حتی بیرون از آن، به دنبال موقعیت‌های شغلی جدیدی باشید که نظر شما را به خود جلب می‌کنند. حتی اگر تجربه و مهارت موردنظر برای آن را ندارید، چنین کاری ارزش وقت گذاشتن را خواهد داشت. برای فکر کردن به احتمالات و فرصت‌های جدید در شغل تازه، وقت بگذارید. این نوع از جستجو می‌تواند در بدترین حالت ممکن، شما را از موقعیت‌های موجود باخبر کند. جستجو برای موقعیت‌های تازه، فرصتی است که به شما اجازه می‌دهد تا رویاپردازی کنید و رویای خود را به حقیقت برسانید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 22 فروردین 1395
واقعا شاد بودن در کار تاثیر داره. امیدوارم همه دوستان زندگی شاد و مثبتی داشته باشن

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر