پنج راه برای شروع کردن یک روز پرانرژی

پنج راه برای شروع کردن یک روز پرانرژی
مهم نیست در چه زمینه کاری فعالیت دارید. مهم نیست قصد دارید چه کاری را در طول روز انجام دهید. اما موضوع مهم، شیوه‌ای است که صبح خود را آغاز می‌کنید. در ادامه، با 5 شیوه برتر برای آغاز یک صبح پرانرژی و پرنشاط آشنا می‌شوید. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اولین کاری که بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهید چیست؟ چک کردن گوشی همراه؟ نگران بودن درباره مشکلات دیروز؟ یا گله کردن از تمامی کارهایی که باید در روز جاری انجام بدهید؟ اگر این‌چنین است، پس باید بگوییم که نحوه بیدار شدن شما از خواب مشکلی اساسی دارد.

باید بدانید که اولین فعالیت شما بعد از بیدار شدن از خواب، یا اولین افکاری که در ذهن خود ایجاد می‌کنید، تاثیر مستقیمی در دیگر ساعات روز شما خواهد داشت. پس باید توجه ویژه‌ای به اولین لحظات بلند شدن از خواب داشته باشید. با استفاده از پنج نکته‌ای که در ادامه به شما می‌گوییم، می‌توانید انرژی، حوصله و استقامت بسیار فوق‌العاده‌ای در طول روز داشته باشید.

به‌آرامی بیدارشوید

به‌جای این‌که یک‌دفعه از تخت خود بلند شوید، سعی کنید این کار را به آرامی انجام بدهید. درواقع به شما توصیه می‌کنیم که روند بلندشدن شما از خواب، بین 5 الی 10 دقیقه صورت بگیرد. شاید صدای زنگ کمی ناخوشایند باشد. پس می‌توانید با استفاده از گوشی هوشمند خود، یک صدای آرام‌بخش و ملایم را به عنوان زنگ هشدار انتخاب کنید.

لبخند بزنید


لبخند زدن می‌تواند حس‌ و حال و ظاهر شما را تغییر بدهد. لبخند زدن یک پروسه شیمیایی است که با انجام آن، اندروفین در مغز شما جریان پیدا می‌کند. درواقع این همان انتقال‌دهنده عصبی است که درد را از شما رها می‌کند و باعث عزت‌نفس در شما می‌شود. حتی اگر بخواهیم موضوع را به ساده‌ترین شکل ممکن نیز بررسی کنیم، خود شما نیز با وجود یک‌ لبخند بر روی لبتان، اجازه ناامیدی را به خود نخواهید داد.سپاس‌گزار باشید

مغز خود را طوری آموزش بدهید که همیشه «سپاس‌گزار» باشد. فکر کردن به عناصر مثبت قبل از آغاز روز، می‌تواند امواج مثبت را به سمت شما بیاورد. برای طلوع خورشید، سقفی که بالای سر دارید، چایی یا قهوه‌ای که انتظار شما را می‌کشد یا حتی تخت خواب گرم خود، شکرگزار باشید. در نظر داشتن افکار مثبت، باعث رفتار مثبت در طول روز می‌شود.

برای روز خود برنامه داشته باشید


قبل از این‌که از تخت خواب خارج شوید، بهتر است بگذارید لحظاتی ذهن شما در میان ایده‌های گوناگون قرار بگیرد. به هدفی فکر کنید که در روز جاری می‌خواهید آن را کامل کنید. به وظیفه‌ای فکر کنید که هفته‌ها به زمان دیگری موکول کرده‌اید. بهتر است در این میان، کمی زمان هم صرف «خود» کنید. کارهایی همچون پیاده‌روی بعدازظهر یا حتی ورزش کردن در یک باشگاه ورزشی، می‌تواند بسیار مناسب باشد.

ورزش، حرکت و انرژی!

اکنون که ذهن شما آماده شده، وقت آن است تا بدن خود را نیز برای فعالیت روزانه آماده کنید. خستگی ماهیچه‌ای می‌تواند میان همه ما وجود داشته باشد. دلیل آن نیز فعالیت روز قبلی است. حتی نشستن برای ساعت‌های زیاد پشت میز کامپیوتر، می‌تواند ماهیچه‌های شما را خسته کند. اما می‌توانید با حرکات کششی بسیار ساده، خستگی موجود را رفع کنید و بدن آماده‌ای برای روز مقابل خود داشته باشید.


منبع: Entrepreneur
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر