پولیش خودرو؛ راهنمای انتخاب و خرید

پولیش خودرو؛ راهنمای انتخاب و خرید
خط و خش‌های سطحی وعوامل زیست محیطی مخرب مانند (باران اسیدی، فضولات پرندگان، شیره درختان، چسبیدن حشرات، نور خورشید، اکسیداسیون) می‌تواند ظاهر هر سطحی را زشت و کسل کننده کند. بنابراین چاره کار استفاده از پولیش مناسب است. اما این انتخاب پولیش مناسب باتوجه به گستردگی برند‌ها و مدل‌های مختلف می‌تواند کمی سخت و البته گمراه کننده باشد.
  • جدیدترین بازی ها
فاکتور های مهم در انتخاب پولیش مناسب
جنس سطح:
جنس سطح در تعیین نوع پولیش از اهمیت ویژه‌ای برخودار است. بنابراین بسته به نوع جنس بهتر است پولیش مطابق با آن را انتخاب کنید. این سطوح به قرار زیر است:
 سطوح شیشه‌ای:
شیشه جلو خودرو، ظروف شیشه‌ای، شیشه ساعت مچی، شیشه رومیزی، اسکرین‌های شیشه‌ای تلوزیون، موبایل، تبلت، شیشه عینک و ... به دلیل سطح صاف و شفاف ممکن است در اثر تماس و ساییدگی با جسم سخت خش دار شود و یا حتی ممکن است در اثر تماس با آلودگی‌های ناشی از محیط کثیف و کدر شوند. بنابراین پولیش شیشه می‌تواند انتخاب مناسبی برای رفع این عیوب باشد.
سطوح پلاستیکی:
سپر‌های پلاستیکی خودرو، آینه بغل‌ها، داشبورد، تبلت، موبایل، لپ تاپ و ... از جمله مواردی هستند که با اعمال پولیش پلاستیک می‌توانید به راحتی خط و خش‌های سطحی و دیگر آلودگی‌ها مانند اکسیداسیون را پاک کنید.
سطوح پلی‌کربنات:) پولیش چراغ)
پلی‌کربنات نوعی پلاستیک شفاف است که از کاربرد‌های آن می‌توان به تزئینات داخلی خودرو، ساخت داشبورد و متعلقات آن، ساخت سپر و پانلهای داخلی و شیشه‌های چراغ اتومبیلهای مدرن، ساخت انواع عینک‌های طبی و صنعتی و شیشه مخصوص کلاه ایمنی موتور سواران و ... اشاره کرد. بنابراین برای رفع خط و خش و یا آلودگی‌های تشکیل شده بر روی این سطوح ( مانند کدری رنگ به دلیل اکسید شدن) می‌توانید از پولیش مخصوص این سطوح که به پولیش چراغ معروف است استفاده کنید. همچنین کیت پولیش چراغ که دارای سنباده مخصوص پلی‌کربنات است می‌تواند یک لایه نازک از سطح را بردارد و به خوبی سطح مورد نظر را بازسازی کند.
 سطوح فلزی:
سطوح فلزی به دو دسته تقسیم می‌شود:
i.    سطوح غیر رنگی:
برخی از پولیش‌های تولید شده به طور خاص برای از بین بردن خط و خش و تمیز کردن سطوح فلزی غیر رنگی تولید شده اند. از این فلزات می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.
1)    سطوح آلومینیومی
2)    سطوح کرومی
3)    سطوح برنجی
4)    سطوح استیل
از پولیش فلز می‌توان برای ترمیم و تمیز کردن رینگ‌های آلومینیومی،استیل و کروم، پولیش زه روی خودرو، پولیش رینگ ، پولیش دستگیره درب خودرو، پولیش گارد، مجسمه‌های تزیینی فلزی، سینک آشپزخانه، شیر آلات و ... استفاده کرد. بنابراین انتخاب پولیش فلزات غیر رنگی مناسب می‌تواند بازده تمیز کاری را چند برابر کند.
ii.    سطوح رنگی:
بدنه خودرو شاید اصلی ترین مورد استفاده از پولیش باشد. پولیش با برداشتن یک لایه نازک از رنگ، خط و خش‌ها را پر کرده و آنها را از بین می‌برد تا جلا و درخشندگی لازم را به بدنه خودرو باز گرداند.
با توجه به عمق خط و خش پولیش‌ به دو دسته زیر تقسیم می‌شود:
پولیش نرم :
این پولیش دارای خاصیت سایندگی بسیار ظریفی می‌باشد به طوری که سطح را کاملاً براق و صاف نموده و کلیه خطوط و خراش‌های سطحی را از بین می‌برد، از این پولیش می‌توان به صورت موضعی و در قسمتی از بدنه خودرو استفاده نمود و یا به صورت کلی تمام سطح بدنه خودرو را پولیش نمود.
 
 پولیش زبر:
این پولیش دارای خاصیت سایندگی فوق‌العاده بالا می‌باشد به طوری که قدرت سایندگی آن با نرم ‌ترین سنباده (1200) مقایسه می‌شود. می‌توان خط و خش‌های عمیق را با استفاده از این پولیش و البته با دستگاه پولیشر از بین برد.
حالت پولیش:
پولیش بدنه خودرو می‌تواند به صورت مایع و یا حالت خمیری داشته باشد. اگر از پولیش نرم استفاده می‌کنید می‌توانید از پد‌های کاربردی جهت اعمال پولیش بدنه با دست استفاده کنید. همچنین حتما بعد از پولیش کاری قسمت مورد نظر، رسوبات به جا مانده از پولیش بدنه را با دستمال مایکروفایبرتمیز کنید.
ولی اگر از پولیش‌های زبر و یا چند مرحله‌ای استفاده می‌کنید پیشنهاد می‌شود برای اعمال یکنواخت پولیش از دستگاه مخصوص پولیش به همراه پد مناسب استفاده کنید. فراموش نشود بعد از اتمام پولیش بدنه رسوبات به جا مانده از پولیش را از روی قسمت مورد نظر پاک شود.

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر