پیام‌های جدیدی که به مختل شدن عملکرد iOS و MacOS منجر می‌شوند!

پیام‌های جدیدی که به مختل شدن عملکرد iOS و MacOS منجر می‌شوند!
نوع جدیدی از پیام‌ها شناسایی شده که با ارسال روی سیستم‌عامل‌های iOS و MacOS اپل باعث مختل شدن عملکردشان می‌شود.
  • جدیدترین بازی ها
روزهایی که با کلیک روی لینک‌های مشخص در برنامه‌های پیام رسان به محتویاتی ترسناک، خنده دار یا جذاب انتقال پیدا می‌کردید به پایان رسیده است. این روزها، لمس این لینک‌ها ممکن است باعث از کار افتادن مقطعی گوشی شما شده یا آن‌را چندین و چندبار خاموش و روشن کند. این امر حالا در پیام‌رسان اپل برای هر دو سیستم عامل iOS و MacOS اتفاق افتاده است که پیش از این نیز در مقابل چنین حفره‌هایی آسیب‌پذیری خود را نشان داده‌اند. 
جدیدترین مورد اینچنینی برای پیام‌رسان اپل که با عنوان chaiOS شناخته می‌شود اگرچه آسیب کمی را به گوشی شما می‌رساند اما همچنان آزاردهنده است. 
همان‌طور که در خصوص باگ‌های مشابه شاهد هستیم، همه چیز با یک متن یا لینک ساده شروع می‌شود. لینکی به نظر می‌رسد شما را به لینک GitHub رهنمون خواهد کرد. نکته قابل توجه اینکه این پیام روی گوشی افراد مختلف، عملکرد متفاوت و البته ناخوشایندی دارد. 

به عنوان مثال، این لینک ممکن است به وقفه یا فریز شدن برنامه پیام‌رسان اپل منجر شود. در برخی موارد ممکن است هر دو فرد ارسال کننده و دریافت کننده از آن آسیب ببینند. در MacOS این باگ به فریز شدن سافاری یا کاهش سرعت منجر خواهد شد. 
اپل هنوز اظهارنظری در این خصوص نداشته است. 

منبع: slashgear
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر