پینترست: از سیر تا پیاز بزرگ‌ ترین شبکه اجتماعی فعال در زمینه به اشتراک‌ گذاری ایده ها + آموزش استفاده از اپلیکیشن

پینترست:  از سیر تا پیاز بزرگ‌ ترین شبکه اجتماعی فعال در زمینه به اشتراک‌ گذاری ایده ها + آموزش استفاده از اپلیکیشن
پینترست از جمله شبکه‌های اجتماعی است که علی‌رغم دوره طولانی فعالیت و راه‌اندازی از سال 2010 میلادی تاکنون، تا حد زیادی در میان کاربران کشورمان ناشناخته باقی مانده است.
  • جدیدترین بازی ها
Pinterest بستری را فراهم کرده تا با به اشتراک‌گذاری تصاویر مورد علاقه، به اشتراک نظر و محتویات با دیگران بپردازید. از این به اشتراک‌گذاری، در محیط پینترست با عنوان پین کردن یاد می‌شود. 

تمرکز روی به اشتراک گذاری ایده‌ها، الگوبرداری از نظرات
پینترست را باید شبکه اجتماعی به حساب آورد که با تمرکز روی به اشتراک‌گذاری ایده‌ها، الهام گرفتن از کارهای دیگران یا حتی برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه‌ها و طرح‌های مختلف، راه‌اندازی شده است. 
با وجود این، وقتی مدتی را به حضور و فعالیت در این شبکه اجتماعی اختصاص دهید متوجه خواهید شد که پینترست کاربردهایی فراتر از برنامه‌‌ریزی مراسم عروسی یا حتی مشاهده دستور پخت غذای به اشتراک گذاشته شده توسط دیگران دارد. پینترست به منزلگاهی برای نمایش انواع و اقسام محتویات چندرسانه‌ای تبدیل شده است. با حضور در این شبکه اجتماعی، امکان پین کردن تصاویر متحرک، ویدئوها یا حتی پین‌هایی با موقعیت مکانی مشخص را نیز بدست خواهید آورد. به این ترتیب شاهد پوشش کامل موضوعات و حوزه‌های مختلف در این شبکه اجتماعی خواهید بود. 
همین ترکیب باعث شده برندهایی نظیر Bank of America که حتی فکرش را هم نمی‌کردید نمی‌کردید وارد این شبکه اجتماعی شده و فعالیت در این بستر را آغاز کنند. 

به اشتراک گذاری بلندمدت محتویات
یکی از مزایای ویژه پینترست در مقایسه با دیگر شبکه‌های اجتماعی، امکان استفاده از مزیت به اشتراک‌گذاری طولانی مدت محتویات در این بستر است. به بیان ساده‌تر، پست‌های کاربران در این شبکه اجتماعی، در مقایسه با آنچه در جوامع اجتماعی دیگر شاهد هستیم، اثرگذاری طولانی‌تری خواهند داشت. در حالی که عمر هر توییت برای آنکه کاربران دیگر را جذب کند چیزی حدود 24 دقیقه برآورد شده یا پست‌های فیس‌بوکی، حداکثر برای 90 دقیقه پیش روی کاربران خواهند بود اما پین‌های پینترست، این زمان را به 151200 دقیقه رسانده‌اند. به این ترتیب، مزایای پینترست باعث شده کاربران به پست‌هایی که ماه‌ها از انتشارشان در این شبکه اجتماعی گذشته، جلب شوند. بدنیست بدانید بیش از نیمی از ترافیک بازفید (BuzzFeed) به سمت پست‌هایی سرازیر می‌شود که بیش از دو ماه از انتشارشان در پینترست گذشته است. 


حقایق جالب و خواندنی
- به‌طور متوسط، هر پست منتشر شده (پین شده) در پینترست، 11 بار از طرف دیگران، ری‌ پین (Repin) یا بازنشر می‌شود. 
- بیش از یک سوم از کاربران پینترست، این شبکه اجتماعی را به جستجوی محتویات در موتور جستجوی گوگل ترجیح می‌دهند. 
- دو سوم تمام پین‌ها از سوی وب‌سایت‌های فعال در حوزه تجارت، منتشر می‌شوند. 
- امکان ثبت خرید از سوی کاربرانی که از طرف پینترست به فروشگاه‌های آنلاین و وب‌سایت‌های فعال در حوزه تجارت الکترونیک سرازیر می‌شوند، 10 درصد بیشتر از کاربران ارجاع داده شده از دیگر شبکه‌های اجتماعی است. 
- در شش ماه گذشته، 93 درصد از پینرها یا همان کاربرانی که در این شبکه اجتماعی، به‌اشتراک گذاری محتویات را در دستورکار قرار داده‌اند، خرید آنلاین را هم به ثبت رسانده‌اند. 
- این سایت، سالیانه بیش از 1.5 تریلیون پیشنهاد مختلف را در خصوص محتویات دلخواه کاربران، پیش روی آن‌ها قرار می‌دهد. 
- از میان کاربران فعال در پینترست، دو سوم آن‌ها را خانم‌ها و یک سوم را آقایان تشکیل می‌دهند. 

اپلیکیشن همراه پینترست
بدنیست بدانید دسترسی به شبکه اجتماعی پینترست، علاوه بر آنکه از طریق راهکارهای تحت وب فراهم شده، از طریق به‌کارگیری اپلیکیشن‌های ویژه پلتفرم‌های همراه نظیر اندروید و iOS نیز ممکن شده است. از جمله کاربردهای اپلیکیشن همراه پینترست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
- یافتن ایده‌های جذاب مربوط به آنچه در زندگی روزمره شاهد هستیم. این ایده‌ها ممکن از از دستورپخت یک غذا تا الهام گرفتن برای رنگ‌آمیزی دیوار اتاق یا حتی پوشیدن لباس‌های مختلف باشد.
- ذخیره کردن ایده‌ها برای استفاده بعدی، از دیگر قابلیت‌های اپلیکیشن همراه پینترست است. به این ترتیب می‌توانید دسته‌بندی و مدیریت ایده‌ها بر اساس عنوان و نوع آن را عملی سازید. 
- جستجوی محتویات از طریق به‌کارگیری کلیدواژه‌ها یا استفاده از دوربین گوشی: یافتن ایده‌های مرتبط با آنچه دوربین گوشی شما به سمتش گرفته شده است. 
- همکاری با دوستان در پروژه‌های مختلف یا به اشتراک گذاری ایده‌ها در تعاملات اجتماعی مانند برنامه‌ریزی برای سفر، رفتن به مهمانی یا حتی انجام پروژه‌های کاری. 
- ذخیره کردن ایده‌هایی که در قسمت‌های مختلف شبکه وب به چشم می‌خورد. این ذخیره‌سازی، با لمس ساده کلید Save روی مرورگر دستگاه الکترونیکی همراه شما هم ممکن خواهد بود. 

تشریح گزینه‌های موجود در رابط کاربری اپلییکیشن اندرویدی
برای آشنایی بیشتر با رابط کاربری اپلیکیشن پینترست، در ادامه نگاهی دقیق‌تر به آنچه از هنگام جستجو برای دریافت و نصب تا استفاده از این اپلیکیشن، پیش روی شما قرار خواهد گرفت، خواهیم داشت. 

با دانلود اپلیکیشن از فروشگاه نرم‌افزاری نظیر بازار (با جستجوی عنوان Pinterest) و پشت سر گذاشتن مراحل نصب، امکان ورود به برنامه را خواهید داشت. 


در صفحه آغازین، کادری را برای واردکردن آدرس ایمیل مشاهده خواهید کرد. با وارد کردن آدرس در این فیلد و لمس گزینه Continue می‌توانید فرایند ثبت‌نام را عملی کنید. با وجود این، گزینه دوم یعنی ورود با استفاده از مشخصات حساب کاربری فیس‌بوک و گزینه سوم یعنی استفاده از مشخصات حساب کاربری گوگل نیز پیش روی شما خواهد بود. در اینجا، ما ساده‌ترین گزینه، یعنی گزینه سوم را انتخاب کردیم.

در صفحه بعدی از شما درخواست می‌شود تا تعداد 5 عنوان یا بیشتر را برای دریافت ایده‌های مورد علاقه خود انتخاب کنید.

با انتخاب گزینه‌های دلخواه و لمس کلید Next، ایده‌های دلخواه نیز پیش روی شما قرار خواهند گرفت.

در قسمت بالای رابط کاربری، سه گزینه (به ترتیب از سمت راست به چپ) با عکس آدمک، پیامک و ذره‌بین پیش روی شما قرار خواهد گرفت. با لمس آیکون ذره‌بین، پروفایل کاربری در مقابل شما قرار خواهد گرفت.لمس گزینه با علامت پیامک هم دو سربرگ Notifications و Inbox را که به ترتیب برای مشاهده هشدارهای مرتبط با فعالیت کاربران و نمایش پیام‌های ورودی استفاده می‌شوند، در مقابلتان قرار خواهد داد. گزینه ذره‌بین هم برای جستجوی محتویات و ایده‌های موردنظر شما استفاده خواهد شد.

با انتخاب هر تصویر، شاهد بازشدن آن خواهید بود. در این بخش، گزینه Save در قسمت پایین،‌ سمت راست کاربری، امکان ذخیره ایده را به شما خواهد داد. لمس گزینه سه نقطه افقی نیز گزینه‌های Download Image، Report Pin و Copy Link را پیش روی شما قرار خواهد داد. گزینه ویژه به اشتراک گذاری محتویات با دیگران یا گزینه‌ای که به شکل √ برای ثبت نظرات شما در دسترس قرار گرفته، از دیگر المان‌های کاربردی در اپلیکیشن پینترست به حساب می‌آیند.منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر