چرا گوشی‌ های شیائومی ضد آب نخواهند بود؟

چرا گوشی‌ های شیائومی ضد آب نخواهند بود؟
در حال حاضر، گوشی‌های سامسونگ، بارزترین نمونه‌های گوشی‌های ضدآب هستند و این در حالی است که دیگر شرکت‌ها، تصمیمی برای ضدآب کردن گوشی‌های خود ندارند. یکی از این شرکت‌ها شیائومی است. آقای لین جون، موسس این کمپانی با ذکر دو دلیل، ضدآب نبودن گوشی‌های شیائومی را شرح می‌دهد.
  • جدیدترین بازی ها
با توجه به این که 71 درصد کره زمین را آب پوشانده، حتما انتظار دارید که گوشی‌های شما هم ضدآب باشند. در حال حاضر گوشی‌های هوشمندی مانند سری سامسونگ گلکسی S7 از این ویژگی برخوردارند و حتی می‌توانند تا مدت معینی در آب غوطه‌ور باشند.

اما سامسونگ، که حفاظت در برابر آب را از گوشی گلکسی S7 در محصولاتش قرار داده، تنها شرکت بزرگ سازنده موبایل در این زمینه است. سونی، که در سری اکسپریا Z، محافظت در برابر آب را ارائه می‌کرد، این ویژگی را در مدل‌های اکسپریا X حذف کرده است. موتورولا و HTC نیز محافظتی جزئی دربرابر ریختگی آب یا باران‌های ضعیف ارائه می‌دهند.شیائومی، یکی از شرکت‌هایی است که هیچ گاه محافظت در برابر آب را در گوشی‌هایش اعمال نکرده است. لین جون (Lin Jun)، مؤسس این کمپانی، در این باره توضیح داده است. دلیل اول شیائومی برای این امر این است که با کوچک‌ترین آسیب به گوشی‌های ضدآب، این خاصیت آن‌ها از بین می‌رود.

دلیل دیگر شیائومی، افزایش قیمت گوشی است. آقای لین جون در این باره گفته است که حتی اگر شیائومی تصمیم به ساخت یک گوشی ضد آب بگیرد، آیا مشتریان حاضرند 20 الی 30 درصد بهای بیشتر بپردازند؟ پس تا زمانی که شیائومی تصمیم به ضدآب کردن گوشی‌های خود بگیرد، کاربران این گوشی‌ها باید از آب دوری کنند.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ سعید یزدانی دوشنبه 31 خرداد 1395
دلایلش منطقین! واقعا اینطوری باشه نمی ارزه آدم پول بده واسه ضد آب بودن

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر