چهار قابلیت کاربردی اسکنر عنبیه چشم در گلکسی نوت 7

چهار قابلیت کاربردی اسکنر عنبیه چشم در گلکسی نوت 7
ویژگی جدید و پر سر و صدای سامسونگ گلکسی نوت 7، اسکنر عنبیه چشم است که با استفاده از یک دوربین و اشعه مادون قرمز، از چشم کاربر عکس گرفته و کاربر را شناسایی می‌کند. اما، کاربردهای این ویژگی چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
گوشی سامسونگ گلکسی نوت 7 معرفی شده است و این روزها، اخبار دنیای موبایل، همگی درباره این گوشی و قابلیت‌های آن است. یکی از ویژگی‌های جذاب این گوشی، اسکنر عنبیه چشم است که در شایعات پیرامون این گوشی نیز بحث‌های زیادی درباره آن شده بود و سامسونگ نیز اعلام کرده که این ویژگی را در اختیار شرکت‌های ثرد پارتی قرار می‌دهد. اما اسکنر عنبیه چشم، چه کاربرد‌هایی دارد؟

اولین کاربرد این ویژگی، همانگونه حدس می‌زدیم، استفاده از آن برای باز کردن گلکسی نوت 7 است و شما می‌توانید در مواقعی که قابلیت استفاده از انگشتانتان را ندارید، یا کلا علاقه‌ای به استفاده از حسگر اثر انگشت یا رمزگذاری عادی ندارید، از این اسکنر برای باز کردن گوشی خود استفاده کنید. گفته می‌شود که این اسکنر به خوبی برای افراد عینکی و همچنین در مکان‌های تاریک، کار می‌کند.

دیگر کاربرد این اسکنر، استفاده از آن در ویژگی جدید گلکسی نوت 7، به نام «پوشه امن» یا Secure Folder است. اگر شما در گوشی خود، فایل‌هایی را دارید که نمی‌خواهید کسی آن‌ها را تحت هیچ شرایطی مشاهده کند، آن‌ها را در پوشه امن سامسونگ قرار می‌دهید. راه دسترسی به این فایل‌ها، اسکنر عنبیه چشم خواهد بود.
اگر شما نیز برای وارد شدن به سایت‌هایی که در آن‌ها عضو هستید، از مرورگر خود سامسونگ استفاده می‌کنید، می‌دانید که با استفاده از حسگر اثر انگشت، می‌توانید به سایت‌های مختلف لاگین شوید. در گوشی گلکسی نوت 7، اسکنر عنبیه چشم نیز، قابلیت دسترسی به اطلاعات حساب‌های کاربری شما را دارد و می‌توانید با استفاده از آن وارد سایت‌هایی مانند فیسبوک شوید.

و در آخر، سامسونگ تأیید کرده است که اسکنر عنبیه چشم، در سرویس Samsung Pay نیز به کار رفته است. هدف از این کار، استفاده از یک ابزار تشخیص هویت بایومتریک است و به زودی می‌توانید با اسکنر عنبیه چشم، از سایت‌هایی مانند PayPal و eBay و حساب‌های بانکی خود بهره ببرید.

منبع: PhoneArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (1 عدد)

ثبت پاسخ مهمان دوشنبه 18 مرداد 1395
سامسونگ مثل همیشه کپی میکنه این هسکر عنبیه لومیا 950xl که بود .کار جدید وپرسر صدایی نیست

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر