چه اطلاعاتی از رقبایتان را باید مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید؟

چه اطلاعاتی از رقبایتان را باید مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید؟
در هر کسب و کاری دیر یا زود ، رقابت تبدیل به بخش مهمی از کار می شود. برای زنده ماندن، هر بیزنسی باید به دقت رقبایش را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد و بر اساس اطلاعات به دست آمده استراتژی خود را تعیین نماید. این روزها با وجود جوامع مجازی، نظرسنجی های مستقل و اعداد و ارقام مرتبط با فروش و سوددهی، بسیار سخت است بدانید واقعا برای برتری بر رقبایتان به چه اطلاعاتی نیاز دارید...
  • جدیدترین بازی ها

برای شکست دادن رقبا، آنها را به خوبی بشناسید

درک این موضوع که به تحلیل چه داده هایی برای غلبه بر رقبایتان نیاز دارید کار سختی است، مگر اینکه به خوبی آنها را بشناسید. وقتی می خواهید جای پایتان را در بازار جدیدی محکم کنید، رقبایتان را ابتدا به صورت کلی بررسی کنید و بدانید با چه نوع رقبایی سر و کار دارید.
زمانیکه لیستی از رقبایتان درست کردید، که باید شامل رقبای مستقیم و غیر مستقیم باشد، می توانید در مورد بهترین روش برای تحلیل اطلاعات تصمیم گیری کنید. برای مثال ، اگر رقیبتان دارد به شدت در جوامع مجازی بازاریابی می کند، مطمئن شوید رویکردشان به این موضوع را به خوبی مورد بررسی قرار داده اید تا بدانید این کار چه نتیجه ای برایشان داشته است،  چگونه بر چالش ها فائق آمده اند، و آنها و به طبع شما در این راه با چه چالش هایی روبرو خواهید شد؟
برای اینکه دست بالا را در جوامع مجازی داشته باشید باید از نرم افزارهای مدیریت روابط با مشتریان استفاده کنید. این نوع سرویس ها می توانند به شما کمک کنند اطلاعات بسیار مفیدی را استخراج کنید. می توانید ایده ای از جهت گیری کلی و علایق کاربران جوامع مجازی را به دست آورید. همه ی اینها به شما کمک خواهند کرد رویکردهایتان را تعیین کرده و بهتر بتوانید با مشتریان بالقوه ارتباط برقرار کنید.

بهترین منبع اطلاعات

برای کسب اطلاعات در مورد بازار و رقبا هیچ منبعی را نمی توان صد در صد بهترین دانست. هر منبعی در جایگاه خودش مهم است. سازمانی موفق می شود که بتواند از منابع اطلاعاتی مختلف حداکثر استفاده را بکند، در عین حال ریسک دریافت اطلاعات اشتباه را به حداقل برساند .
جوامع مجازی می توانند اطلاعات زیادی را از رقبایتان و میزان موفقیتشان به شما ارائه کنند. ولی نظرات و درک افراد از مسائل مختلف با هم فرق می کند، فوکوس گروپ ها می توانند اطلاعات نسبتا دقیقی را تولید کنند، به شرط اینکه در استفاده از آنها زیاده روی نشود. نظرسنجی های بی طرفانه نیز می توانند برای به دست آوردن اطلاعات خام بسیار کاربردی باشند، ولی به تنهایی دقیق نیستند.
آمارهای فروش، با این وجود که برای اخذ تصمیمات حساس مفید هستند، به درد تحلیل جهت گیریهای آینده ی بازار نمی خورند. حتما باید گستره ی وسیعی از اطلاعات را مورد بررسی قرار دهید تا تصویر واضحی به دست آورید.

قدمهای لازم برای تحلیل موثر رقبا

تجزیه و تحلیل شامل جمع آوری اطلاعات ، تحقیقات وسیع،  حقیقت یابی ، جمع آوری اطلاعات مهم و پرسش سوالات کلیدی می شود.
•    اولین قدم این است که تمامی برتریهای خود به رقبایتان را در نظر بگیرید، مانند مشخصات محصولتان، نقاط قوت و سرویس های ارزش افزوده
•    از جوامع مجازی، فوکوس گروپ ها و سایر منابع اطلاعاتی برای درک میزان محبوبیت محصولتان استفاده کنید. سپس آنها را مقایسه کنید. هر مقایسه ای بر اساس گروه هدف و روش جمع آوری اطلاعات نتیجه ی متفاوتی را در اختیارتان خواهد گذاشت. این تفاوتها بر اساس گروه هدف و نوع رقبایتان قابل تحلیل هستند. با تحلیل جامع از اطلاعات به دست آمده توسط تمامی منابع است که می توانید استراتژی کارآمدی را برای آینده ی سازمان و محصولتان در نظر بگیرید.
•    از اطلاعات به دست آمده برای درک نقاط ضعف و قوت سازمانتان استفاده کنید و از آنها در تعیین استراتژی به خوبی بهره بگیرید.
نحوه ی استفاده از یک داده معمولا از خود کیفیت یا منبع داده ها مهمتر است. پیروی از این مراحل می تواند برای تعیین نوع اطلاعاتی که بیشتر به درد شما می خورند تاثیرگذار باشد و شانس شکست دادن رقبایتان را بالا ببرد.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر