چگونه احترام دیگران را در محل کار کسب کنیم

چگونه احترام دیگران را در محل کار کسب کنیم
همه ما در محیط کاری، توقع داریم که به ما احترام گذاشته شود. اما احترام در محیط کاری، ارتباطی با عنوان شغلی شما یا تجربه شما ندارد. این 5 ترفند را به کار گیرید تا احترام دیگران را در محیط کاری کسب کنید. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بر خلاف باور عمومی، یک عنوان شغلی پر زرق و برق یا سال‌ها تجربه، باعث کسب احترام از طرف همکاران شما نمی‌شود. برای کسب احترام و اعتبار، فارق از محل کار یا شغلی که دارید، این 5 روش را به کار بگیرید:

1. خودتان باشید نه نقش‌تان در محل کار
گاهی، افراد تصور می‌کنند که باید شخصیت خاصی را از خود نشان دهند تا احترام دیگران را کسب کنند. رؤسا فکر می‌کنند که باید یک شخصیت مقتدر از خود نشان دهند، مسئولین فروش تصور می‌کنند که باید همیشه سریع صحبت کنند، مهندسین، فکر می‌کنند که باید همیشه خود را شیفته درس و کتاب نشان دهند و غیره.

اما، شخصیت شما، برای شما احترام می‌آورد، نه توانایی شما در نقشی که با شما سنخیتی ندارد. افراد، دارای توانایی ذاتی برای تشخیص آدم‌های تقلبی هستند و آدم‌های تقلبی، آدم‌های غیر قابل اعتماد، سست عنصر و نهایتا بی‌ارزش دیده می‌شوند.

از طرف دیگر، مردم به سمت افرادی جذب می‌شوند که خودشان هستند و سعی در مخفی کردن آن ندارند. خودتان باشید (به بهترین شکلی که می‌توانید) و احترام دیگران را کسب کنید.

2. نسبت به دیگر افراد کنجکاوی نشان دهید
اگر نسبت به دیگران کنجکاو باشید، واقعا و از ته دل به حرف‌های آن‌ها گوش می‌دهید. وقتی افراد احساس می‌کنند که به آن‌ها توجه می‌کنید، نکات مهمی را درباره کارشان، رویاها، وحشت‌ها و اهداف‌شان به شما خواهند گفت.

این اطلاعات نه تنها به شما کمک می‌کند تا کار خود را بهتر انجام دهید، بلکه بدانید که چگونه می‌توانید به دیگر به بهترین شکل کمک کنید. این موضوع بسیار مهم است زیرا هنگامی که به فرد دیگری کمک می‌کنید، احترام او را کسب خواهید کرد.
در حالت کلی‌تر، کنجکاوی درباره دیگرا به شما کمک می‌کند تا هر کاری را بهتر انجام دهید. رؤسا راحت‌تر افراد را کنترل می‌کند زیرا آن‌ها را درک می‌کنند، مسئولین فروش نیازهای مشتریان خود را راحت‌تر در می‌یابند و مهندسین وسایلی را خواهند ساخت که مردم به آن‌ها نیاز دارند.

3. در زمان مناسب از دیگران تقدیر کنید
زمان‌هایی وجود دارد (مانند زمانی که رزومه خود را بروزرسانی می‌کنید) که دوست دارید دستاوردهای خود را جار بزنید. اما اگر می‌خواهید احترام همکارانتان را کسب کنید، این کار را کم و با فواصل زیاد انجام دهید.

در تجارت، تقریبا هر دستاوردی حاصل یک کار تیمی است. وقتی که از دیگران به خاطر کمکی که به شما کرده‌اند، تقدیر می‌کنید، آن‌ها دفعات بعدی هم با خوشحالی به شما کمک خواهند کرد.
از آن مهم‌تر، تقدیر از دیگران نشانه احترامی است که نسبت به آن‌ها دارید و باعث می‌شود تا احترام دیگران را نیز کسب کنید.

4. لباس مناسب محیط کاری خود بپوشید
درست یا غلط، مردم شما را بر اساس ظاهر شما قضاوت خواهند کرد. وقتی که فردی را برای بار اول ملاقات می‌کنید، آن‌ها تک تک جوانب ظاهر شما را بررسی می‌کنند: لباس‌ها، ساعت مچی، جواهرات، کیف دستی، آرایش، رنگ پوست، حالت چهره و غیره.
پس بهتر است که توجه کنید در نگاه دیگران چگونه به نظر می‌رسید. آگاهانه ظاهر خود را به گونه‌ای درست کنید تا فرد دیگر راحت‌تر با شما ارتباط برقرار کرده و از کار کردن با شما احساس خوبی داشته باشد.

اگر اطلاعات چندانی در زمینه فشن و لباس ندارید، بهتر است که نظر یک همکار یا رئیس خود را بپرسید. اگر مشکلی وجود دارد، آن را برطرف کنید تا تصویری برای دیگران بسازید که با جاه‌طلبی شما همخوانی داشته باشد.
پس آیا باید لباس‌های گران‌قیمت بخرید؟ دقیقا! اگر طبیعت کار شما ایجاب می‌کند، حتما این کار را بکنید. اگر نمی‌توانید لباس‌های گران قیمت بخرید، آن را اولویت مالی خود قرار دهید.5. قبل از سخن گفتن، فکر کنید
هیچ کس احترامی برای افراد پرحرف قائل نیست. پس هر زمان که خواستید حرف بزنید، کمی تأمل کرده، افکار خود را منظم کنید و بهترین کلمات را انتخاب کنید.
مکث، قبل از سخن گفتن، نه تنها از تپق زدن جلوگیری می‌کند، بلکه شما را فردی متفکر نشان می‌دهد. و اگر درباره سخنان کسی نظر می‌دهید، نشان می‌دهد که به حرف‌های او، کاملا توجه داشته‌اید.
تفکر، قبل از سخن گفتن، همچنین باعث می‌شود تا از شایعات و گفتن حرفی که بعدا از آن پشیمان شوید، جلوگیری شود.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر