چگونه ارتباط را در شرکت خود به کمال برسانیم؟

چگونه ارتباط را در شرکت خود به کمال برسانیم؟
اگر شما هم در یک شرکت مشغول فعالیت هستید، قطعا می‌دانید که داشتن ارتباط خود با همکاران و اعضای یک مجموعه، یکی از ضروری‌ترین عناصر کاری است. با ما همراه باشید تا از زبان یکی از مدیران موفق، نکاتی را در رابطه با شیوه‌های ارتباطی مناسب بشنویم.
  • جدیدترین بازی ها
ای‌جی، از اعضای وب‌سایت Inc تصمیم گرفته تا با Maxwell Fahandezh، موسس و مدیر عامل سرویس AppU2 در رابطه با اهمیت ارتباط مناسب و شیوه‌های بهبود آن مصاحبه کند.

ای‌جی: ممنون از وقتی که در اختیار من قرار دادید تا درباره کامل کردن روابط درون سازمانی با یکدیگر صحبت کنیم. برای اینکه خوانندگان ما کمی با سرویس شما آشنایی پیدا کنند،  می‌توانید کمی راجب آن توضیح بدهید؟

مکسول: اصلا مشکلی نیست ای‌جی. AppU2 یک برنامه هوشمند چند هدفی پیام رسان برای تلفن‌های هوشمند است و مراحل آزمایشی خود را پشت سر می‌گذارد. این برنامه ساخته شد تا به مردم اجازه بدهد در فضایی هوشمندانه‌تر ارتباط برقرار کنند، کار کنند، به اشتراک بگذارند و با یکدیگر صحبت کنند. واقعا مشاهده تبدیل شدن یک ایده، به یک پلتفرم که می‌تواند صدها میلیون انسان را در خود جا بدهد، شگفت انگیز است؛ پلتفرمی که فرصت به افراد اجازه می‌دهد خود را بیان کنند. ما درحال وقف زمان و منابع خود هستیم تا به افراد، افراد با استعداد، برندها، سازمان‌ها و کسب‌ و کارهای محلی کمک کنیم تا به بروزترین ابزار ارتباطی موبایل مجهز شوند. ما به این گونه از مراکز کمک می‌کنیم تا پشتیبانی آنلاین و لحظه‌ای را در پلتفرم موبایل، یه کاربران خود ارائه کنند.

ای‌جی‌: بسیار عالی است. شما اهمیت ارتباط را در درون شرکت خود چگونه توصیف می‌کنید؟

مکسول: من می‌گویم ارتباط همه چیز است. درواقع من موفقیت این مجموعه را به انسجام موجود درون تیم خود نسبت می‌دهم. هنگامی که اعضای این شرکت نام یکدیگر را بیان می‌کنند، منظور آن‌ها از بیان نام به عنوان یک «دوست» است؛ نه یک همکار. من از همان ابتدا به وجود چنین نیازی در شرکت پی برده بودم.

یکی از روش‌هایی که از آن استفاده کردم، جمع کردن تمامی تیم برای ناهار به مدت یک روز در هفته بود. اینگونه افراد می‌توانند به جای اینکه تنها از غذای خود در پشت میز شخصی استفاده کنند، کنار یکدیگر باشند. اجتماعی کردن تیم می‌تواند به راحتی مرزهای موجود میان افراد را برهم بزند؛ این کار باعث می‌شود تا عملکرد ما در هنگام تحویل یک سرویس یا ایجاد طوفان فکری، بسیار بهبود باشد.ای‌جی: شما نحوه ارتباط خود را (با توجه به اندازه و میزان مخاطب) چگونه تغییر می‌دهید؟

مکسول: در AppU2 ما به صورت جدی عقیده داریم که سه نوع اصلی از ارتباط وجود دارد. اولین نوع، ارتباط با خود است. نوع دوم، ارتباط یک به یک است و در نهایت ارتباط نوع سوم، ارتباط گروهی و تیمی است.

تفاوت‌های بسیار کمی میان این سه نوع وجود دارد، اما اگر بخواهم به صورت کلی درباره آن‌ها صحبت کنم، باید گفت این موضوع تنها درباره «اعتماد» است. آیا می‌توانید بدون حواس پرتی ناشی از اهداف مختلف، حقیقت را بیان کنید؟ اما معمولا اینگونه است که تازه کارها سعی می‌کنند حقیقت را به رئیس خود نگویند تا از این طریق او را متحیر کنند.

اما ما اینگونه نیستیم، زیرا ما می‌دانیم که همه چیز وابسته به اعتماد است. اگر شما با خود، تیم خود یا مشتری خود صادق نباشید، هیچ پایه‌ای برای آینده بلند مدت نخواهید داشت.ای‌جی: بگذارید کمی موضوع را از نگاه سرویس به مشتری بررسی کنیم. در این بخش چگونه ارتباط برقرار می‌کنید تا واکنشی مثبت به دست بیاید؟

مکسول: در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که واکنش مثبت، همیشه میزان فروش یا به دست آوردن یک مشتری خوشحال نیست؛ بلکه واکنش مثبت، یعنی اینکه دو طرف ماجرا صحبت را با فرض بر اینکه «توانسته‌اند چیزی به دست آوردند» ترک می‌کنند. ما 3 نوع سوال اصلی را مشخص کرده‌ایم که مشتریان همیشه می‌خواهند جواب آن‌ها را بدانند.

شما باید این سه مورد را مشخص کنید: آیا مکالمه درحال رسیدن به نقطه آزار دهنده است؟ چقدر زمان می‌برد؟ از این مکالمه چه می‌خواهیم؟ شفاف بودن در این امر بسیار ضروری است.

اما در همین بین فروش معمولی محصولات دیگر جواب نمی‌دهد. مشتریان امروزی بسیار باهوش هستند و مواجه شدن با تبلیغات غیر جذاب را دوست ندارند. درواقع ما متوجه شدیم که با صحبت کردن از طریق راه‌های تعاملی درست با افراد، آن‌ها بیشتر از گذشته پذیرای صحبت و سرویس ما هستند. حتی در بسیاری از مواقع این افراد مشتری بودند که سوال می‌پرسیدند.

ای‌جی: فناوری چه تاثیری برروی مشکلات ارتباطی درون شرکت شما داشته است؟

مکسول: فناوری ارتباطی و پیام رسان راه بسیار خوبی برای ایجاد ارتباط میان مشتریان محلی و کسب و کارهای محلی هست. این کار به برندها اجازه می‌دهد تا به صورت مستقیم با افراد در ارتباط باشند و برنامه‌های استراتژیک خود را اجرا کنند. حتی اینگونه از فناوری‌ها می‌توانند برای ارتباط میان دوستان نیز مناسب باشند. اما وقتی صحبت از تیم و همکار می‌شود، بیشتر ارتباط ما از طریق صحبت با مردم صورت می‌گیرد. ما سعی می‌کنیم ارتباط رو در رو را با افراد و پرسنل خود حفظ کنیم.

همه در مجموعه AppU2 می‌دانند که در اتاق من همیشه باز است و در لحظه‌ای که بتوانم، با افراد صحبت می‌کنم. من می‌دانم که بسیاری از مدیر عامل‌ها اینگونه خود را در دسترس قرار نمی‌دهند، اما من می‌دانم که اختصاص دادن زمان برای صحبت با افراد، باعث بالا رفتن روحیه کاری آن‌ها می‌شود. شاید این که برنامه من را فشرده‌تر از قبل کند، اما مزیت‌هایی که دارد باعث نادیده گرفتن نکات منفی می‌شود.ای‌جی: ممنونم که امروز با من درباره بهبود روابط درون شرکت‌ صحبت کردید. مطمئن هستم که خوانندگان ما از این مطلب موارد زیادی را یاد می‌گیرند.


منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر