چگونه بدون متکبر بودن مغرور باشیم؟

چگونه بدون متکبر بودن مغرور باشیم؟
فرقی نمی‌کند که کارمند باشیم یا یک مدیر، همه ما می‌خواهیم در کار و زندگی خود، غرور و عزت نفس داشته باشیم. اما هیچگاه نباید اجازه دهید که این غرور شما، تبدیل به تکبر شود. با نقدستان همراه باشید تا 7 راه نشان دادن عزت نفس و غرور را نشان دهیم.
  • جدیدترین بازی ها
    همه ما می‌خواهیم احساس غرور و عزت نفس داشته باشیم. این یک خصیصه شخصی است که به ما کمک می‌کند تا روابطی قوی با دیگران داشته باشیم، کارهایمان را انجام دهید و در کار و زندگی پیشرفت کنیم. اما، ممکن است گاهی زیاده روی کنیم و غرور ما تبدیل به تکبر شود.

پیتر استارک و ماری کلی، در کتاب «چرا رهبران شکست می‌خورند؟»، توضیح می‌دهند که چرا رهبران، باعث نابودی خود و شرکت‌شان شده و به جای عزت نفس، تکبر را القا می‌کنند. این دو معتقدند که مهم‌ترین جنبه یک رهبر قوی، روابطی است که با کارمندان خود دارد و چگونه شرکت خود را به سمت دستاوردهای بزرگ، هدایت می‌کند.
پس چگونه بدون این که متکبر شویم، عزت نفس و غرور خود را نشان دهیم.

1. به اشتباهات خود اقرار کنید، آن‌ها را بپذیرید و بابت آن‌ها عذرخواهی کنید
افراد متکبر، هیچگاه به اشتباهات خود اقرار نمی‌کنند، آن‌ها سعی می‌کنند تا دیگران را شماتت کرده و خود را از مرکز توجه دور کنند. رهبران متواضح با آمادگی کامل به اشتباهات خود اقرار می‌کنند و از آن‌ها درس می‌گیرند و این رفتار خود را الگوی دیگران قرار می‌دهند.

2. بابت اقدامات خود و گروه خود مسئولیت پذیر باشید
مدیران، الگوی کارمندان خود هستند و مهم است که همیشه مسئولیت پذیر باشند. به گفته استارک و کلی، هنگامی که تیم یک اشتباه مرتکب می‌شود، یک رهبر قوی، مسئولیت اشتباهات را پذیرفته و مطمئن می‌شود که این مشکل هیچوقت رخ نمی‌دهد. یک رهبر متکبر، این اشتباهات را کتمان کرده و مسئولیت آن‌ها را به گردن نمی‌گیرد و فرد خاطی را انگشت نشان می‌کند.

3. همیشه و در همه حال، با دیگران با احترام رفتار کنید
یک رفتار نامناسب و به دور از اخلاق، باعث می‌شود تا ارزش و احترام خود را میان همکاران و کارمندان خود از دست بدهید. حتی هنگامی که فردی با شما رفتار نامناسب دارد، سعی کنید مشکل را در کمال ادب و احترام حل کنید.

4. همیشه آماده یادگیری باشید
اوج تکبر این است که فرد باور داشته باشد، همه چیز را می‌داند و حاضر به قبول اطلاعات جدید و یادگیری نباشد. استارک و کلی معتقدند که اگر رهبران متکبر با این باور که دیگر احتیاجی به آموزش ندارند شناخته شوند، پس رهبران متواضع، همیشه در حال یادگیری هستند. رهبران قوی همواره در حال تلاش برای یادگیری موضوعات جدید هستند تا از همه نظر پیشرفت بکنند.

5. قدردان باشید و از تلاش‌های دیگران سپاسگزاری کنید
استارک و کلی می‌گویند که رهبران متواضع، بر حسب عادت، تلاش‌هایی را که منجر به تغییر می‌شوند، شناسایی می‌کنند. در خانه، در کار، در زندگی روزانه خود، رهبران خوب از تشکر کردن و ستایش فردی که مشغول انجام کاری مثمر ثمر است، ابایی ندارند.

6. بخشش را تمرین کنید
انسان جایزالخطا است. هنگامی که کارمندان شما مرتکب اشتباه می‌شوند، اول آن‌ها را ببخشید سپس مطمئن شوید که از اشتباه خود درس عبرت گرفته‌اند. اگر درس خود را فرا گرفته باشند، در آینده بهتر کار خواهند کرد و شرکت بهتری نیز خواهند داشت.

7. نظرات دیگران را جویا شوید و به آن‌ها گوش دهید
«نظرسنجی، صبحانه یک فرد موفق است.» برای این که کار بهتری انجام دهید (و همه می‌توانیم)، باید نظر دیگران، نظر همکاران، نظر رئیس، نظر مشتری و نظر هر فردی که به گونه‌ای به کارتان مربوط می‌شود، جویا شوید. عادت کنید که همیشه نظر صادقانه و صریحانه دیگران را بخواهید. و هنگامی که از شما انتقاد می‌شود، به آن گوش داده و آن را در فعالیت‌های خود اعمال کنید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر