چگونه در نگاه مخاطب خود جذاب باشیم؟

چگونه در نگاه مخاطب خود جذاب باشیم؟
یکی از خصیصه‌های یک فرد موفق، چه در زندگی شخصی، و چه در زندگی حرفه‌ای، این است که در نگاه مخاطبان خود جذاب به نظر برسد و همچنین، باعث شود تا مخاطب او، احساس خوبی پیدا کند. راز به دست آوردن این ویژگی چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
اگر از دیگران بپرسید که جذاب‌ترین انسانی را که می‌شناسند، توصیف کنند، درباره رفتار این آدم‌ها نخواهید شنید، بلکه خواهید شنید که این افراد باعث می‌شوند که انسان چه احساسی نسبت به خود داشته باشد.

راز این افراد چیست؟ مسلما درباره جادو حرف نمی‌زنیم. بلکه درباره مهارت‌هایی صحبت می‌کنیم که باعث می‌شوند شما جذاب‌تر به نظر برسید. سوال «چگونه در نگاه مخاطب خود جذاب باشیم؟» به تازگی، یکی از موضوعات سایت Quora بوده و چندین متخصص به آن پاسخ داده‌اند. این پاسخ‌ها را می‌توان در پنج ترفند ساده خلاصه کرد که باعث افزایش جذابیت شما خواهند شد.

1. زیاد صحبت نکنید

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که اگر به خوبی حرف بزنند، مخاطب آن‌ها احساس راحتی و سرگرمی خواهد کرد، اما ترفند واقعی، خوش سخنی نیست، گوش دادن است و برای انجام این ترفند، باید کمتر صحبت کنید. گاهی برای جذاب به نظر رسیدن، کافی است کمی پس کشیده و به مخاطب خود اجازه دهید خود را نشان دهد.
هنگام یک مکالمه، این ذهنیت را داشته باشید که قرار است گوشی شنوا باشید تا صدایی رسا.

2. بگذارید مخاطب شما مانند یک متخصص به نظر برسد

انتخاب فرد دیگر به عنوان متخصص و قدردانی از آن‌ها به دلیل دانش‌شان، باعث ایجاد رابطه‌ای عمیق میان شما و مخاطب‌تان خواهد شد. شما همچنین، می‌توانید از مخاطب خود اطلاعات زیادی به دست آورید. مخاطب شما نیز از این که به نظرات او علاقه‌مند هستید، خوشحال خواهد شد. غیر ممکن است این روش، پیامدی بد داشته باشد.

بهترین قسمت این ترفند این است که روی هر گونه شخصیتی قابل اجراست. هر فردی را که ملاقات می‌کنید، چیزی می‌داند که شما نمی‌دانید. بگذارید دیگران نظر خود را بیان کنند و احساس خردمندی داشته باشند.

3. سوالات خوب بپرسید

به پرسیدن اکتفا نکنید، بلکه سعی کنید سوالاتی هوشمندانه داشته باشید. اما سوال خوب چیست؟ برای مثال، اگر از کسی نظرش را درباره آینده جویا می‌شوید، از عباراتی چون «چگونه» و «چه» استفاده کنید. این سوال را می‌توانید از هر فردی بپرسید و هیچگاه سوال بدی نخواهد بود.
همچنین، می‌توانید به مصاحبات در پادکست‌ها یا یوتیوب گوش دهید. معمولا در آن‌ها سوالات خوبی مطرح می‌شود که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

4. توجه کنید

اگر می‌خواهید مخاطب‌تان حس کند که در مرکز جهان قرار دارد، پس بهتر است آن‌ها را در مرکز توجه‌تان قرار دهید. هنگام مکالمه از تلفن خود استفاده نکنید. بدترین راه نشان دادن عدم علاقه به فرد دیگر، استفاده کردن از تلفن همراه است.

راه‌های دیگری نیز برای نشان دادن عدم علاقه وجود دارد. برای مثال، به جای نگاه کردن به مخاطب، به گوشه و کنار محیط سرک می‌کشید، با مو یا دست خود بازی می‌کنید، یا کاملا به موضوع دیگری فکر می‌کنید. این انحرافات را کنار بگذارید، مگر اینکه بخواهید کاریزما و جذابیت را از خود کاملا دور کنید. به مکالمه توجه کنید و بدانید که اگر توجه شما، معطوف مخاطب نباشد، او متوجه خواهد شد.

5. به زبان بدن خود توجه کنید

اگر ادعا کنید که علاقه‌مند هستید اما آن را با زبان بدن خود نشان ندهید، هیچ کدام از ترفندهای فوق‌الذکر پاسخگو نخواهند بود. هنگامی که بدن شما به سمت مخاطب باشد، نشان می‌دهید که به او احترام می‌گذارید و توجه‌تان را در اختیار او گذاشته‌‌اید.
چشمان شما نیز اهمیت زیادی دارند. با مخاطب خود ارتباط چشمی برقرار کنید. ارتباط چشمی در رابطه میان دو انسان بسیار ضروری است اما در آن زیاده‌‌روی نکنید.

و در پایان، لبخند بزنید. برخی رفتارها، مانند لبخند زدن، نورون‌های انعکاسی را در ذهن مخاطب به کار می‌اندازند که باعث لبخند خودکار او می‌شوند. این کار باعث می‌شود تا مخاطب شما متوجه شود که به او اهمیت می‌دهید.
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر