چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت اول)

چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت اول)
قبل از هر چیز، شما را دعوت می‌کنیم تا زندگی ساده و شادی را برای خود متصور شوید. برای رسیدن به این تصور، کافی است که این برنامه 31 روزه را که توسط مارسل شوانتس تنظیم شده، دنبال کنید. قسمت اول این برنامه را در نقدستان بخوانید.
  • جدیدترین بازی ها
قبل از این که این برنامه 31 روزه را، روش زندگی خود قرار دهید، خودستایی، خود بزرگ بینی و غرور کاذب را کنار بگذارید. در زندگی، بخشش و روابط معنادار، اهمیت دارند و می‌توانند زندگی شما را متحول کنند.

این برنامه 31 روزه می‌تواند شما را در عرصه کار و زندگی شخصی، به فرد بهتری تبدیل کند. بسیاری از این اقدامات، تنها چند دقیقه از وقت شما را خواهند گرفت. برخی از آن‌ها نیز، نیازمند جسارت و تلاش مضاعف هستند. اما این سختکوشی، ارزش آن را دارد زیرا پس از 31 روز، زندگی شادتر و موفق‌تری خواهید داشت.

روز اول: برای فردی دیگر وقت بگذارید

5 دقیقه از وقت خود را به فرد دیگری اختصاص دهید. یک لطف 5 دقیقه‌ای، یک اقدام فداکارانه است که در قبال آن هیچ توقعی از فرد مقابل خود ندارد. از جمله این اقدامات می‌توان به اشتراک دانش، معرفی کردن دیگران، تعریف از یک فرد، محصول یا سرویس، پیشنهاد از یک فرد در لینکدین یا دیگر سایت‌های اجتماعی اشاره کرد.

روز دوم: تجربه‌های مثبت خود را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید و شادی خود را چند برابر کنید

یک تحقیق در نشریه BPS Research نشان داده است که به اشتراک گذاشتن اتفاقات مثبت با دیگران، راه خوشبختی است. در تحقیقی دیگر، عده‌ای تجربیات مثبت خود را با فردی دیگر، دو بار در هفته به اشتراک گذاشتن و گزارش دادن که در پایان تحقیق، انسان‌های شادتری هستند.

روز سوم: به هر قیمتی به دنبال موفقیت نباشید

همه ما بیش از حد کار می‌کنیم، تعادل خود را در زندگی و در قبال آن، شادی خود را از دست داده‌ایم. این احساس در ما نهادینه شده است که اگر روزی را بدون کار مفیدی سپری کنیم، انسان‌های شکست خورده‌ای هستیم. کمال گرایی را کنار بگذارید. از سرعت خود بکاهید و قبول کنید که زندگی شما، در همین لحظه، خوب است. هنگامی که این نیاز به کمال گرایی را کنار می‌گذارید و خود را با جهان، همگام می‌کنید، از دیگر اولویت‌های زندگی خود، که شما را خوشحال می‌کنند و آن‌ها را نادیده گرفته‌اید، لذت خواهید برد.

روز چهارم: خود را جای دیگران بگذارید

همدردی و ترحم را می‌توانید در خود توسعه دهید و این کار را با فکر کردن به شرایط دیگران، درک مشکلات و سرخوردگی‌هایشان و آگاهی به این امر که احساسات آن‌ها نیز مانند ما واقعی است، آغاز کنید. این کار باعث می‌شود تا بینشی جدید کسب کنید و به دیگران کمک کنید و در قبال آن، حس بهتری نسبت به خودتان پیدا کنید.

روز پنجم: هدف خود را در زندگی بیابید و از آن لذت ببرید

به خود یادآوری کنید که هدف شما در زندگی این نیست که روزی ده ساعت و هفته‌ای 5 روز برای سی سال مداوم کار کنید و سپس بازنشسته شوید و جلوی تلویزیون به تماشای خرم سلطان بنشینید. هدف واقعی شما، یافتن نقش خود در زندگی و لذت بردن از آن است. در پایان، می‌توانید زندگی خود را در دو سوال خلاصه کنید:

- من چه تأثیری در زندگی دیگران داشته‌ام؟
- آیا زندگی کسی به خاطر من بهبود یافته است؟

روز ششم: به دنبال جلب توجه نباشید و به دیگران اهمیت بدهید

هنگامی که ما می‌گذاریم دیگران مورد تقدیر قرار بگیرند، حس خوبی به ما دست می‌دهد. شاید با خود فکر کنید که چگونه چنین چیزی ممکن است، اما پیشنهاد می‌کنیم که این کار را امتحان کنید. بگذارید فرد دیگری دیده و شنیده شود، ورد احترام قرار گیرد و از او تقدیر شود. قطعا از آن لذت خواهید برد و احساس آرامش و اعتماد به نفس خواهید کرد. البته، قبل از هر چیز، غرور و تکبر را کنار بگذارید.

روز هفتم: به یاد داشته باشید که ممکن بود شرایط بدتری داشته باشید

مهم نیست که پیرو چه دینی هستید، روز خود را به شکرگذاری آغاز کنید و خوشحال باشید که شرایط شما بدتر نیست. بسیار محتمل است که شما جز آن 60 درصدی از جامعه ما هستید که در فقر زندگی نمی‌کنند. البته منظور ما این نیست که بابت این که دیگران در فقر به سر می‌برند و شما فقیر نیستید سپاسگزار باشید. منظور ما این است که به جای نالیدن از شرایط خود، به دنبال بهبود آن و همچنین کمک به 40 درصد دیگر باشید.

روز هشتم: صبورتر باشید

صبر، فضیلتی است که این روزها به ندرت آن را خواهید یافت. صبوری به شما کمک می‌کند تا در هنگام مواجهه با یک بحران، آرامش خود را حفظ کنید و تأمل کنید. فردی در بزرگراه، بی‌گدار از شما سبقت گرفته است؟ ریلکس باشید، نفس عمیق بکشید و فکر کنید که شاید این فرد برای رسیدن به مقصد خود عجله دارد. شاید اتفاقی برای او پیش آمده است. صبوری، به شما کمک می‌کند تا معصومیت باقی مانده در افراد را در لحظاتی که دوست دارید از شدت عصبانیت آن‌ها را زیر لگد بگیرید، ببینید.

روز نهم: برای عذرخواهی پیشقدم باشید

اکثر ما تمایل داریم تا بعد از یک دعوا و مرافعه، به دلخوری ادامه دهیم و با مخاطب خود قطع رابطه کنیم، مگر اینکه او عذرخواهی کند. این کار شاید جواب دهد، اما احمقانه است. شما ممکن است یک دوست، یک عضو خانواده یا رابط حرفه‌ای حالی را به خاطر غرور خود از دست بدهید. به جای این کار احمقانه، به دنبال صلح باشید، حتی اگر شما مقصر نیستید، عذرخواهی کنید. این عمل فروتنانه، تأثیر فوق‌العاده‌ای خواهد گذاشت. فرد مقابل تحت تأثیر قرار می‌گیرد، عذرخواهی می‌کند و رابطه خود را با شما درست خواهد کرد.

روز دهم: «نه» بگویید

افراد خوشحال، زندگی ساده‌ای دارند. برنامه کاری ساده‌ای نیز دارند. آن‌ها مسئولیت اضافی که از پس آن برنمی‌آیند، نمی‌پذیرند. آن‌ها بر اساس ارزش‌ها و اهدافشان زندگی می‌کنند. این افراد محدودیت‌های مشخصی در زندگی خود دارند. این افراد با «نه» گفتن مشکلی ندارند. اگر کاری برای شما سودی ندارد، ارزش کمی دارد و شما را به فرد بهتری تبدیل نمی‌کند، «نه» بگویید.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر