چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت دوم)

چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت دوم)
قبل از هر چیز، شما را دعوت می‌کنیم تا زندگی ساده و شادی را برای خود متصور شوید. برای رسیدن به این تصور، کافی است که این برنامه 31 روزه را که توسط مارسل شوانتس تنظیم شده، دنبال کنید. قسمت دوم این برنامه را در نقدستان بخوانید.
  • جدیدترین بازی ها

روز 11: به خبر خوب، با اشتیاق واکنش نشان دهید

این واکنش از سوی محققین به عنوان واکنش فعال و سازنده نام‌گذاری شده است. اگر دوست یا همکار شما خبر خوبی را با شما به اشتراک می‌گذارد، راه‌های گوناگونی برای واکنش به این خبر دارید. یک واکنش فعال ممکن است این گونه باشد: «چه خبر فوق‌العاده‌ای! بیا تا با هم این مناسبت را جشن بگیریم.» یک واکنش فعال و سازنده، شادی و هیجان را به اشتراک می‌گذارد و علاقه شما را نشان می‌دهد. برای داشتن و حفظ یک رابطه شخصی قوی و مثبت، واکنش فعال و سازنده داشته باشید.

روز 12: سختکوش باشید

آیا تا کنون یک لانه مورچه را از نزدیک دیده‌اید؟ هر مورچه در این لانه جاه‌طلبانه و با نظم به کار خود مشغول است. مورچه‌ها، سختکوش‌ترین موجودات هستند. اگر از تنبلی خود شاکی هستید، بهتر است که به خودتان بیایید، زیرا مقصر خودتان هستید. برای انگیزه داشتن، بهتر است روی قدم اول تمرکز کنید. سپس روی قدم بعدی و همینگونه پیش بروید. پس دست از تنبلی و چک کردن اینستاگرام خود بردارید و دست به کار شوید.


روز 13: از دانش دیگران استفاده کنید

اگر فرد باهوشی هستید (که اگر مقاله‌های ما را دنبال می‌کنید، قطعا باهوش هستید)، پس می‌خواهید تا انسان باهوش و خردمندی نیز به نظر برسید که همواره اطلاعات جدیدی در اختیار دارد. اما افرادی که روی شما تأثیر می‌گذارند، که هستند؟ یکی از آن‌ها را به صرق قهوه دعوت کنید و از دانش او بهره ببرید. هم شما به انسان بهتری تبدیل خواهید شد و هم مخاطب شما از این که توانسته دانش خود را به اشتراک بگذارد، لذت خواهد برد.

روز 14: دفترچه خاطراتی طراحی کنید و هر روز 3 چیز خوبی که بابت آن‌ها خوشحال هستید، یادداشت کنید

شان آچر، روان شناس آمریکایی معتقد است که شما می‌توانید با انجام این کار به مدت 21 روز، ذهنیتی مثبت اندیش داشته باشید. هر روز سه چیز، فرد یا اتفاقی که باعث خوشحالی شما شده، یادداشت کنید.

روز 15: یک تجربه مثبت را نیز یادداشت کنید.

آقای آچر همچنین معتقد است که اگر در روز، 2 دقیقه را به مرور یک اتفاق مثبت در 24 ساعت گذشته سپری کنید، ذهن شما آرام می‌شود.

روز 16: برای 15 دقیقه ورزش کنید

آقای آچر در ادامه نظرات خود گفت که اگر حتی از ورزش کردن متنفرید، 15 دقیقه فعالیت داشته باشید. این 15 دقیقه معادل مصرف یک قرص ضد افسردگی است اما امکان بازگشت افسردگی 30 درصد کاهش می‌یابد.

روز 17: روی تنفس تمرکز کنید

از کار خود دست بکشید و نفس بکشید و برای یکی دو دقیقه به نفس کشیدن خود دقت کنید. این کار را هر روز انجام دهید. با این کار ذهن شما تمرین می‌کند تا روی یک چیز در هر لحظه تمرکز کند. تحقیقات آقای آچر نشان داده است که با نفس کشیدن، دقت و شادی شما بالا رفته و از میزان استرس شما کاسته می‌شود.

روز 18: با یک پیامک یا ایمیل، محبت خود را ابراز کنید

دو دقیقه وقت بگذارید و به فردی که می‌شناسید، پیامک بدهید و از او قدردانی کنید. و هر روز این کار را برای یک فرد انجام دهید. آقای آچر معتقد است، افرادی که این کار را انجام می‌دهند، غالبا به رهبران و مدیران قدرتمندی تبدیل خواهند شد.

روز 19: راهی برای خندیدن پیدا کنید

طنز به خلاقیت شما کمک می‌کند. روان شناسان طی یک تحقیق متوجه شدند که عملکرد ذهنی دانشجویان، پس از تماشای یک کلیپ از استندآپ‌های رابین ویلیامز، 20 درصد بیشتر از کسانی است که وقت خود را به تماشای فیلم‌های ترسناک می‌گذرانند. خندیدن، مزایای دیگری نیز دارد: خنده باعث آزاد سازی اندورفین می‌شود، ماده‌ای شیمیایی که 10 برابر قدرت‌مندتر از مورفین است و تأثیر یک ورزش سنگین را دارد.

روز 20: با مشکلات خود مواجه شوید

آیا از مواجهه با یک فرد آزاردهنده یا تمام کردن یک پروژه طفره می‌روید؟ مواجهه با مشکلات به صورت مستقیم باعث می‌شود تا در آینده، مقاومت بیشتری در برابر مشکلات در آینده داشته باشید. مواجهه با شرایط کنونی به شما آموزش خواهد داد تا با خودتان و دیگران صادق باشید و قدرت و صراحت حل مشکلات را کسب کنید و طفره رفتن دست بکشید.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر