چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت سوم)

چگونه زندگی خود را در 31 روز بهبود ببخشیم؟ (قسمت سوم)
قبل از هر چیز، شما را دعوت می‌کنیم تا زندگی ساده و شادی را برای خود متصور شوید. برای رسیدن به این تصور، کافی است که این برنامه 31 روزه را که توسط مارسل شوانتس تنظیم شده، دنبال کنید. قسمت سوم این برنامه را در نقدستان بخوانید.
  • جدیدترین بازی ها

روز 21: خودتان را سرگرم کنید

اکنون که با مشکلات خود مواجه شده‌اید، با انجام دادن یک کار سرگرم‌کننده به خودتان پاداش دهید. نشریه ساینس گزارش داده است که افرادی که از کار خود لذت می‌برند، خلاق‌تر بوده، بازده بیشتری دارند، تصمیمات بهتری می‌گیرند و با همکاران خود رابطه بهتری دارند. یک تحقیق دیگر نیز نشان داده است که برای خلاقیت بیشتر، بهترین کار، بازی کردن است. مهم نیست که با پلی استیشن خود بازی می‌کنید یا در زمین فوتبال آسفالتی کنار خانه‌تان. بازی کردن می‌تواند ذهن شما را باز کند.

روز 22: ایمان داشته باشید

بحث ما، ایمان مذهبی نیست. به خودتان ایمان داشته باشید. به خودتان و توانایی‌هایتان و شخصیت‌تان به عنوان یک انسان کوشا، مهربان و مفید ایمان داشته باشید.
روز 23: با فرد دیگری غذا بخورید و به حرف‌های او گوش کنید

توجه‌تان را کاملا معطوف فرد دیگری بکنید و به داستان او گوش کنید. بهترین گوش دهندگان می‌توانند کالا به مخاطب خود گوش دهند، او را درک کنند و سپس پاسخ دهند. آن‌ها در این فکرند که چگونه به مخاطب خود کمک کنند.

روز 24: کاری را انجام دهید که به شما آرامش می‌دهد

کاری را انجام دهید که از آن لذت می‌برید. کاری که ذهن شما را سر جای خود قرار می‌دهد. دوست دارید چه کاری را انجام دهید؟ چه کاری به شما آرامش می‌دهد؟ به سرگرمی، طبیعت، دوستان و ورزش فکر کنید. برای مثال، شنا کنید.

روز 25: دیگران را در چشم نگاه کنید، لبخند بزنید و سلام کنید

ما در جامعه‌ی وحشت‌زده و بسته زندگی می‌کنیم که نگاه کردن به فردی که از کنار ما در خیابان رد می‌شود، کاری عجیب و ناپسند محسوب می‌شود. اما فقط برای یک روز، به غریبه‌ها مانند خودتان نگاه کنید، با آن‌ها مهربان باشید و به آن‌ها احترام بگذارید. به چشمان‌شان نگاه کنید، لبخند بزنید و سلام کنید.

روز 26: مدتی را تنها باشید و به زندگی خود فکر کنید

برای 30 یا 60 دقیقه، از هر چه صدا و شلوغی و حواس‌پرتی و کودکان آزاردهنده و مشکلات زندگی، دوری کنید. بهتر است این کار را قبل از بیدار شدن انجام دهید. از سکوت صبح استفاده کنید، جایی بنشینید و مدیتیشن کنید. چشمان خود را ببندید، نفس بکشید و به خودتان توجه کنید. این عملیات ساده باعث می‌شود تا احساس کنید می‌توانید روز خود را مدیریت کنید. احساس می‌کنید که باری از دوش شما برداشته شده است.

روز 27: دید کلی به وضعیت موجود داشته باشید

می‌توانید آن را خودآگاهی بنامید. با نگاه به احساس خود و دیگران برای یک نتیجه متفاوت، می‌توانید دو سوی یک وضعیت را ببینید. این کار باعث می‌شود تا به جای واکنش نشان دادن به دیگران، پاسخ بدهیم. با دور کردن افکار منفی و تمرکز روی افکار مثبت، می‌توانید با خودتان صادق باشید و از رابطه درونی خود لذت ببرید.

روز 28: فکر خود را بازسازی کنید

آیا شده که صدایی درون ذهن‌تان بشنوید که می‌گوید شما انسان بی‌ارزش و بی‌استفاده‌ای هستید؟ این تفکر منفی، بسیار سمی است و می‌تواند افکاری غیر منطقی را ایجاد کند. ببینید که چه چیزی عامل این افکار می‌شود. کار شما سنگین شده است؟ اوضاع خانه چندان خوب نیست؟ به صدای درون ذهن‌تان بگویید که توقف کند. سپس درون خودتان جستجو کنید و تفکرات خودتان را بازسازی کنید. آیا نسبت به یک واقعه احساس منفی دارید؟ طرز تفکر خودتان را تغییر دهید و به جای آن، به دنبال یک راه حل مثبت باشید.

روز 29: محدودیت‌هایی که برای خودتان در نظر گرفته‌اید، تغییر دهید

آیا یک کمال‌گرا هستید؟ یک قانون شخصی که سخت‌گیرانه، ناعادلانه و غیر مفید است، شناسایی کنید. آن را تغییر دهید تا پاداش دهنده، قابل انعطاف و مثبت باشد. از آن استفاده کنید.

روز 30: آرام و خودجوش باشید

این دو کار برای یک زندگی سالم ضروری هستند. پس اگر سر کار هستید، کمی استراحت کنید، حرکات کششی انجام دهید، نفس بکشید، قدم بزنید، 15 دقیقه چرت بزنید، بازی کنید و از خودتان لذت ببرید. خود انگیزشی را به زندگی خود بیاورید و با همسر خود به یک رستوران بروید، به تماشای غروب آفتاب بنشینید. هفته بعد، یک کار جدید انجام دهید. خودتان را شگفت‌زده کنید.

روز 31: روز خود را با یک سالمند بگذرانید

افراد سالمند داستان‌های جالبی برای تعریف کردن دارند. شنیدن تجربیات و داستان‌های آن‌ها به شدت برای شما سودمند است. شما یاد می‌گیرید که شنونده بهتری باشید، صبورتر و باهوش‌تر باشید. همچنین، آن‌ها از توجه و مهربانی شما لذت خواهند برد.

افکار نهایی:

فکر می‌کنید در پایان این 31 روز، زندگی شما چگونه خواهد بود؟ شاید در پایان این دوره بتوانید آن گونه که می‌خواهید زندگی کنید و با مشکلات روزانه کنار بیایید.
برای این که زندگی دلخواه خود را داشته باشید، چه کاری می‌کنید؟
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر