چگونه فهرست‌های گوگل مپس را درست کنیم و به اشتراک بگذاریم؟

چگونه فهرست‌های گوگل مپس را درست کنیم و به اشتراک بگذاریم؟
شاید شما از آن دسته افرادی باشید که برای یافتن آدرس‌های درون و برون شهری از گوگل مپس استفاده می‌کنید. ویژگی جدیدی که این نرم افزار ارایه داده است، توانایی ایجاد فهرست مکان‌های با قابلیت به اشتراک گذاری است. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا مکان‌هایی که فامیل و دوستان‌تان باید بدانند را علامت‌گذاری کنید. با نقدستان همراه شوید.
  • جدیدترین بازی ها

در صورتیکه دوست شما قصد سفر به هندوستان را دارد و می‌خواهد بداند بهترین رستوران در شهر دهلی کجاست، شما می‌توانید ایمیلی در توضیح جایی که مناسب وی است بنویسید یا تنها در روی نقشه جای درست را مشخص کنید و فهرستی را به اشتراک بگذارید.

همیشه می‌توان مکان‌هایی را روی نقشه سیو کرد اما سازماندهی این اطلاعات به آسانی نیست. ولی با تهیه فهرست‌ها، گوگل مپس مکان‌های سیو شده شما را به صورت منابعی مفید ارایه می‌دهد. با ویژگی جدید فهرست‌های گوگل مپس، کاربران می‌توانند از فهرست‌های مشخص، Starred Places، Favourites و یا با برچسب  Want to Go استفاده کنند. دکمه فهرستی هست که می‌‌توان با ضربه زدن روی آن، فهرست جدیدی ایجاد کرد، این دکمه امکان سازماندهی بیشتری را به خصوص مکان‌هایی که می‌توان در بیش از یک فهرست در یک زمان باشند عرضه می‌کند.  

برای استفاده از این ویژگی باید بدانید که با دسکتاپ نمی‌توانید از آن استفاده کنید و تنها با دیوایس‌های اندروید و اپل خود می‌توانید از آن بهره ببرید. بدین ترتیب که با باز کردن Google Maps مکانی که می‌خواهید به فهرست خود اضافه کنید را جستجو کرده و یا از طریق نوار جستجو آن را پیدا کنید. سپس روی مکان ضربه زده تا اطلاعات درباره آن نشان داده شود، روی تلفن خود، منو را باز کنید تا گزینه‌ها نشان داده شوند. ( در آیپد گزینه‌ها از استارت نشان داده می‌شوند). بعد دکمه Save را انتحاب کنید. اکنون در این قسمت باید روی فهرست موجود ضربه‌ای بزنید و یا گزینه + New list  را برای ایجاد فهرست جدید انتخاب نمایید. در ادامه اگر فهرست فعلی را انتخاب کرده باشید که کار تمام است اما اگر فهرست جدیدی ایجاد کنید، نام را وارد کرده و سپس Create را انتخاب کنید. در این صورت کار شما برای تهیه لیستی تمام شده است و می‌توانید این گام‌ها را هرچند بار که می‌خواهید تکرار کنید تا مکان‌های جدیدی را اضافه کنید یا مکان‌های مشابه‌ای را به فهرست‌های مختلف بیافزایید.

برای به اشتراک گذاری این فهرست‌ها هم در Google Maps، دکمه منو را انتخاب کرده تا منوی پنهان شده نشان داده شود بعد به ترتیب گزینه‌های Your places و Saved را انتخاب کنید. در اینجا فهرست‌های سیو شده را با جزییات و اینکه آیا خصوصی هستند یا قبلا به اشتراک گذاشته شده‌اند را خواهید دید. همچنین می‌توانید روی فهرستی ضربه بزنید تا تمام ورودی‌های آن را مشاهده کنید. Share list را لمس کنید تا فهرست را به اشتراک بگذارید و در ادامه دکمه Continue را انتخاب کنید. بدین صورت لینکی ایجاد می‌شود که می‌توانید به اشتراک بگذارید تا هرکسی که آن لینک را داشت بتواند آن را دنبال کند، بنابراین می‌توانید آن لینک را با ایمیل و یا پیام با دوستان‌تان به اشتراک بگذارید یا آن را توییت کنید تا همه ببینند. ضمن اینکه می‌توانید آن را از حالت خصوصی در بیاورید و تغییر دهید. با ضربه به روی  Sharing options می‌توان لینک را از Shared به Private یا Public تغییر داد.

منبع: gadgets.ndtv.com
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر