چگونه هزینه های شرکت خود را به درستی کاهش دهیم؟

چگونه هزینه های شرکت خود را به درستی کاهش دهیم؟
آیا می‌دانید، سیاست‌های کاهش هزینه در کمپانی‌ها، تنها 10 درصد پاسخگو هستند؟ پس چگونه می‌توانید، ضررهای ناشی از هزینه‌های درون سازمانی را کاهش دهید؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
کاهش هزینه‌ها، امری دردناک است. علاوه بر وقفه‌ای که این کار به وسیله کاهش بودجه در فعالیت‌های سازمانی ایجاد می‌کند، پذیرفتن نیاز به کاهش هزینه، هیچگاه امر ساده‌ای نیست.

مخصوصا که عوامل انسانی نیز در این میان درگیر خواهند بود. کارمندان، بخش اعظمی از هزینه‌ها را به خود اختصاص می‌دهند، مخصوصا در سازمان‌های بزرگ که کارمندان زیادی دارند، پس کاهش هزینه‌های انسانی، هدف اصلی در کاهش هزینه‌هاست. یک نظرسنجی نشان داده است که بیش از نیمی از برنامه‌های کاشه هزینه اجرا شده توسط شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف در دوران رکود اقتصادی سال 2008 در آمریکا، شامل اخراج کارمندان بوده است.

اخراج، یکی از راه‌های مؤثر کاهش هزینه‌ها است، اما تنها راهی نیست که مستقیما، کارمندان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هر چند که کاهش مزایا، مخارج دفتری و هزینه‌های رفت و آمد از اخراج کردن، اثر روانی کمتری دارند، اما باز هم روی روحیه و بازدهی کارمندان تأثیر خواهند گذاشت.

همچنین، این روش‌های کاهش هزینه، غالبا تأثیر مورد نظر خود را روی مخارج تجاری نخواهند گذاشت. یک تحقیق نشان داده که تنها 10 درصد برنامه‌های کاهش هزینه، بعد از سه سال از زمان اجرا، تأثیر مورد نظر را داشته‌اند.

هزینه‌هایی را که باید کاهش دهید، بشناسید

اکثر دستورات کاهش هزینه‌ها با هدف مشخص، تنها به پرسیدن «چه مقدار»، «چگونه» و «چرا» می‌پردازند و تحلیل هزینه‌هایی را که واقعا باعث ضرر شده، نادیده می‌گیرند. این شیوه مبهم نه تنها باعث آسیب جدی به بعضی بخش‌ها می‌شود، بلکه فرصت را برای جلوگیری از ضرر می‌گیرد.

کمپانی‌ها باید بتوانند قسمتی را کمترین سود را می‌دهد و بیشتری صرفه‌جویی در آن امکان پذیر است، شناسایی کنند. برای مثال، آزمایشات خارجی هزینه‌های رفت و آمد بر اساس فاصله، یک روش تعیین میزان هزینه‌هاست. آزمایشات درونی نیز چنین هستند. قبل از اجرای هر برنامه کاهش هزینه‌ای، لازم است که به اطلاعات درباره مخارج مشخصی که سالیانه تغییر می‌کنند و تأثیر آن‌ها بر فعالیت‌های سودزا، بیاندازید.

کارمندان را درگیر کنید

داشتن یک مکالمه معنادار با کارمندان درباره هزینه‌ها کار ساده‌ای نیست. تغییرات در سیاست‌های اقتصادی، نیروی انسانی، حقوق بازنشستگی و مزایا، به سادگی می‌تواند باعث گیجی، اختلال اخلاقی، و ناراحتی کارمندان شود. حتی تصمیمات کنترل هزینه نیز که به نظر می‌رسد تأثیر کمی روی روحیه کارمندان می‌گذارند، چنین هستند.

اما، راه‌هایی برای جلوگیری از وقایع وجود دارد. می‌توانید نظر کارمندان را درباره هزینه‌هایی که می‌توان بدون آسیب رساندن به کارمند، کاهش داد، بپرسید. البته نباید بودجه خود را به رأی عمومی بسپارید، کنترل هزینه، نهایتا، با مخالفت روبرو خواهد شد. اما با شناختن اولویت‌های کارمندان، و شفاف بودن، درباره فداکاری‌های لازم برای کاهش هزینه‌ها، ممکن است که بتوانید هم از ضرر جلوگیری کنید و هم فرهنگ اداری سالمی داشته باشید.
منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر