چین قصد دارد به جستجو در قسمت تاریک ماه بپردازد

چین قصد دارد به جستجو در قسمت تاریک ماه بپردازد
تا کنون سفرهای گوناگونی به ماه انجام شده است. اما تاکنون موفق نشده‌ایم سمت دیگر از آن را مشاهده کنیم. اکنون کشور چین قصد دارد در سال 2018، یک ماموریت فضایی را برای جستجو و کشف این قسمت تازه از ماه ترتیب بدهد.
  • جدیدترین بازی ها
شاید شما هم فکر کنید سطح ماه، به دلیل کروی بودن آن، در همه جا یکسان است؟ اما اینگونه نیست. «قسمت تاریک ماه» بخشی است که هرگز موفق نشده‌ایم آن را به صورت کامل مشاهده کنیم؛ چرا که این ماه است که به دور ما می‌چرخد. اما بر اساس گزارش‌های گوناگون، قسمتی که هرگز موفق به دیدن آن نشده‌ایم ظاهری کاملا متفاوت از آن‌چه تا کنون دیده‌ایم دارد.

پیش از این William Anders، فضانورد آمریکایی بعد از ماموریت آپولو 8 در سال 1968، در توصیف این بخش از ماه می‌گفت: «قسمت پشتی ماه همانند یک زمین شنی است که کودکان من در آن بازی می‌کنند. این بخش کاملا نابود شده است. بسیاری چاله و بلندی در آن دیده می‌شود.» اگر چه به نظر می‌رسد به زودی شاهد اطلاعات دقیق‌تری از این بخش از ماه خواهیم بود.سازمان علم، فناوری و صنعت دفاع ملی در این کشور اخیرا اعلام کرده که قصد دارد یک کاوشگر جدید را برای مشاهده قسمت تاریک ماه، در سال 2018 به فضا ارسال کند. انتظار می‌رود این کاوشگر جدید به جمع‌آوری اطلاعات زمین‌شناسی از شرایط قسمت تاریک ماه بپردازد. پیش از این نیز کشور چین یک کاوشگر را در سال 2014 با نام Chang’e-3 به سطح ماه ارسال کرد، اما به دلیل نقص فنی، این کاوشگر دیگر قابلیت ادامه کار را نداشت.

همچنین دولت چین امیدوار است شرکت‌های خصوصی نیز برای همکاری با آن‌ها در جستجوی این قسمت از ماه همکاری کنند. البته این موضوع می‌تواند استفاده از منابع دولت را برای این دسته از شرکت‌ها به همراه داشته باشد. هنوز نتایجی که قرار است از انجام این ماموریت به دست بیاید اطمینان نداریم، اما بی‌شک با داده‌های هیجان انگیزی مواجه خواهیم بود.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر