کارپینو؛ راهکار جدید تاکسیرانی تهران برای رقابت با اسنپ و تپ سی

کارپینو؛ راهکار جدید تاکسیرانی تهران برای رقابت با اسنپ و تپ سی
تب استفاده از نرم‌افزارهای درخواست تاکسی نظیر اسنپ و تپ سی تا حدی بالاگرفته که سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران هم قصد دارد از راهکار مشابهی استفاده کند.
  • جدیدترین بازی ها
این موضوعی است که در نشست اخیر رئیس سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران اعلام شد. میثم مظفر اعلام کرده این سازمان، اپلیکیشن ویژه‌ای را برای مدیریت تاکسی‌های شهر تهران عرضه خواهد کرد. این نرم‌افزار که احتمالا همان محصول استارت آپ کارپینو (Carpino) خواهد بود از نوروز 1396 پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت. در فاز اول، تاکسی‌های شهری در این اپلیکیشن ثبت شده و در مرحله بعدی آژانس‌های تاکسیرانی نیز می توانند خودروها و رانندگان خود را در کارپینو ثبت کنند.
 در همین راستا، سازمان تاکسیرانی در مرحله اول قصد دارد8000 راننده تاکسی را به‌منظور سرویس‌دهی با استفاده از این اپلیکیشن، آموزش دهد. این سرویس که به گفته مسئولان آن، اولین سرویس مجاز و ثبت شده برای درخواست تاکسی از طریق گوشی‌های هوشمند و اینترنت در کشور است از مزایایی مانند تاییدیه سلامت جسم و روان تمامی رانندگان، ارائه خدمات بیمه مسافران برای نخستین بار، سرورهای داخلی، امکان ثبت درخواست بدون اپلیکیشن و از طریق اینترنت یا بدون اینترنت و از طریق سامانه تلفنی، مجوز تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک یا زوج و فرد، امکان سفارش خودروهای هیبریدی، مدرن، ون یا تاکسی با راننده خانم و همچنین قیمت رقابتی و پایین‌تر از سرویس‌های مشابه بهره می‌برد. 

به نظر شما آیا استفاده از این راهکار می‌تواند به رقابتی‌تر شدن فضای بازار نرم‌افزارهای درخواست تاکسی نظیر Snap و Tap30 کمک کند یا در نهایت، شاهد محصولی انحصاری و دولتی در این بازار خواهیم بود؟ 

منبع: نقدستان
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر