کالبدشکافی گلکسی اس 9 پلاس ترفندهای دوربین پرچمدار سامسونگ را لو داد

کالبدشکافی گلکسی اس 9 پلاس ترفندهای دوربین پرچمدار سامسونگ را لو داد
وب‌سایت iFixit دست به کالبدشکافی گلکسی اس 9 پلاس زده تا نگاهی دقیق‌تر به مولفه‌های سخت‌افزاری این گوشی هوشمند به ویژه در بخش دوربین آن داشته باشیم.
  • جدیدترین بازی ها
گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ به عنوان جدیدترین پرچمدارهای این شرکت کره‌ای از قابلیت‌های جدید و همراه با نوآوری در بخش دوربین بهره می‌برند. این در حالی است که سامسونگ توضیحات زیادی را در خصوص المان‌های سخت افزاری استفاده شده در این دو محصول در بخش دوربین، ارائه نداده است. 
از همین رو، متخصصان iFixit دست به کار شده‌اند و با کالبدشکافی گلکسی اس 9 پلاس تکنولوژی و مولفه‌های متفاوت دوربین این محصول را تشریح کرده‌اند. برای شروع، بدنیست بدانید دست‌یابی به دوربینی با لنز مجهز به مقدار قابل تغییر گشودگی دیافراگم، در پرتو استفاده از طراحی ساده ممکن شده است. جایی که دوربین‌های متداول و مرسوم از دیافراگم‌های پنج تیغه‌ای بهره می‌برند، سامسونگ از دو لبه حلقه‌ای شکل استفاده کرده است. اگرچه این امر باعث خواهد شد استفاده شده به دو مقدار مشخص گشودگی دیافراگم محدود شود اما در نهایت امر به کاهش ابعاد دوربین کمک خواهد کرد. 

از طرف دیگر، بدنیست بدانید در بخش المان‌های سخت‌افزاری، دوربین گلکسی اس 9 مشابه با ترکیبی است که در گلکسی اس 8 شاهد هستیم. از همین رو، قابلیت هایی نظیر AR Emojis کاملاً نرم‌افزار محور هستند و ترکیبی مشابه با انیموجی آیفون نخواهند بود. 
بدنیست بدانید با وجود استفاده از المان‌های ماژولار در توسعه گلکسی اس 9 پلاس، iFixit امتیاز تعمیر پذیری پایین 4 از 10 را برای این محصول درنظر گرفته است. دلیل این امر، فرایند دشواری است که در تعویض صفحه‌نمایش شاهد خواهید بود. علاوه بر این، دسترسی به باتری برای تعویض آن بدون شکسته شدن صفحه شیشه‌ای پشت گوشی نیز دشوار خواهد بود. 

منبع: iFixit
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر