کدام شرکت‌ ها بزرگترین تولید کننده گجت های پوشیدنی هستند؟

کدام شرکت‌ ها بزرگترین تولید کننده گجت های پوشیدنی هستند؟
بازار گجت‌های پوشیدنی این روزها بسیار پررونق بوده، اما موفقیت این بازار ناشی از ساعت‌های هوشمند نیست و اپل، بزرگترین سازنده این گجت‌ها از نظر فروش در جایگاه سوم قرار دارد. برای بررسی میزان فروش گجت‌های پوشیدنی، با ما همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
بازار گجت‌های پوشیدنی این روزها بسیار پررونق بوده، اما موفقیت این بازار ناشی از ساعت‌های هوشمند نیست و اپل، بزرگترین سازنده این گجت‌ها از نظر فروش سوم است. برای بررسی میزان فروش گجت‌های پوشیدنی، با ما همراه باشید.

ساعت‌های هوشمند، بسیار بیشتر از یک گجت هوشمند پوشیدنی برای ورزش کردن است (بسته به اینکه شما چقدر، درنیاوردن گوشی از جیبتان را کارآمد بدانید)، اما قیمت آن‌ها از سایر گجت‌های پوشیدنی، بسیار گران‌تر است، پس جای تعجب نیست که فیت‌بیت (Fitbit) و شیائومی (Xiaomi) بزرگترین سازندگان گجت‌های پوشیدنی باشند.
اپل در عرصه فروش ساعت‌های هوشمند پیشتاز است اما فروش این گجت‌ها مقدار قابل توجهی افت کرده است. بنا به گزارش مرکز داده‌های بین‌المللی (IDC)، اپل در سه ماهه چهارم سال 2015، پنج میلیون ساعت هوشمند فروخته که این مقدار در سه ماهه اول 2016، به یک و نیم میلیون واحد کاهش یافته است. البته همین مقدار هم کافی بود تا اپل به سومین سازنده بزرگ گجت‌های پوشیدنی بدل شود. فیت‌بیت با فروش 4.8 میلیون واحد در رتبه اول و شیائومی با 3.7 میلیون واحد در رتبه دوم قرار دارند. در رتبه چهارم، کمپانی Garmin با 900 هزار واحد فروش، و در رتبه پنجم، سامسونگ مشترکا با کمپانی چینی BBK، از زیرشاخه‌های XTC، با 700 هزار واحد فروش قرار دارند.
در بازار ساعت‌های هوشمند، اپل با اقتدار اول و پشت سر آن، سامسونگ قرار دارد. موتورولا با 400 هزار واحد فروش سوم و هواوی با 200 هزار واحد چهارم است.
در مجموع، بازار گجت‌های هوشمند، 19.7 میلیون واحد فروش، در سه ماهه اول 2016، نسبت به سال گذشته 67 درصد رشد داشته است. اما این رشد در فروش، ناشی از فروش گجت‌های ورزشی و سلامتی است، و نه ساعت‌های هوشمند. اپل واچ و ساعت‌های هوشمند اندروید، هنوز عامه مردم را برای استفاده از آن‌ها قانع نکرده‌اند و باید کاربرد بیشتری از پیگیری سلامتی کاربر داشته باشند.

منبع: Phone Arena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر