کسالت در محیط کار ناشی از چیست؟

کسالت در محیط کار ناشی از چیست؟
آیا شما هم هنگام انجام کارتان احساس کسالت می‌کنید؟ آیا کار شما هم شامل ساعات کاری بی‌فایده و بیهوده است؟ این یکی از مشکلات جدی در محیط‌های اداری است. کسالت در محیط کار ناشی از چیست و چگونه می‌توان با آن مقابله کرد؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
برای عده‌ای، کسل شدن غیر ممکن و غیر قابل قبول است، اما حقیقت این است که نیمی از نیروی کاری در ادارات و سازمان‌ها، روزانه در محیط کار دچار کسلی می‌شوند و آن را بخشی از شغل خود می‌دانند.

با وجود این که در کشورهای پیشرفته، افراد بیش از پیش به کارآفرینی روی آورده و در حال تبدیل کردن حرفه خود به یک برند شخصی و حفظ تعادل میان کار و زندگی هستند، با این حال عده زیادی، مخصوصا در کشورهای در حال توسعه مانند ایران، از کسلی ناشی از کار می‌نالند و اکثر وقت خود را در ادارات می‌گذرانند، بدون این که بازدهی داشته باشند و این کار به حرفه و خانواده آن‌ها صدمه می‌زند. قبل از هر چیز، باید دلایل این امر را شناخت. چه عاملی باعث می‌شود فردی از کار خود خسته شده و چگونه می‌توان از کار لذت برد؟

1. شما مناسب کارتان نیستید
انگیزه باید از درون باشد. ما همواره می‌توانیم به خود انگیزه بدهیم تا بیشتر کار کنیم. اما در مواردی، که برای سختکوشی پاداشی وجود ندارد یا مناسب مقدار کار انجام شده نیست. این احساس در کارمندانی پدیدار می‌شود که به دلایلی احساس می‌کند که شغل آن‌ها چیزی کم دارد. شاید شغل شما از سطح دانش و تجربه و کیفیت شما کمتر باشد. شاید هیچ پیشرفتی در کار شما نباشد یا شاید شما به جای کاغذبازی به دنبال خلاقیت و رویاپردازی هستید.

احساس معذب بودن یا نامربوط بودن در محیط کاری، خیلی سریع منجر به کسل شدن می‌شوند. سرخوردگی تبدیل به انزجار می‌شود و این احساسات ممکن است فوران کنند. به جای تمرکز روز کار، انرژی کارمند هدر می‌رود و شغل، برای کارمند، بی‌اهمیت می‌شود.

خبر خوب این است که این احساس می‌تواند کاتالیزوری برای تغییر باشد. خبر بهتر این است که شما می‌توانید این تغییر را ایجاد کنید. در واقع بهتر است به جای مبارزه با این احساس، آن را بپذیرید. هنگامی که شما این احساس را پذیرفتید، تغییری که در زندگی‌تان ایجاد می‌کنید، همان پاداشی است که در حرفه قبلی خود به دنبال آن بوده‌اید. و بله، پیدا کردن کاری که بیشتر مناسب شما باشد یا دنبال کردن آرزوی خودتان، می‌تواند مهم‌ترین کاری باشد که در زندگی خود انجام می‌دهید.

2. کار شما سبک است
این دلیل کاملا واضح است. کمبود فعالیت برابر با کسلی است. اما این مسئله، جوانب بیشتری برای بررسی دارد.

هیچ گاه کاری را نخواهید یافت که از شما بخواهد بی‌هدفانه در اینترنت بگردید، پس کارمندانی که ساعات کاری خود را به سرگرم کارهایی می‌کنند که تنها آن‌ها را مشغول می‌کند، همواره با این استرس درگیرند که توسط رئیس‌شان، مجازات شوند. البته بیکار نشستن پشت و میز و حقوق گرفتن شاید شغل رویایی عده‌ای باشد، اما در واقعیت، ساعات کاری مفید کم، باعث می‌شود تا کارمند احساس عذاب وجدان داشته باشد.

البته همیشه، حتی در شرکت‌های بسیار پر جنب و جوش، روزهایی هم وجود دارند که حجم کار کم است. در واقع، شرکت‌های پیشتاز، ساعات کاری را جوری تنظیم می‌کنند که کارمند بتواند زمانی را به استراحت تخصیص داده و قوه تخیل خود را به کار گیرد. اما این ساعات، تنها زمانی مؤثرند که کارمند، قبل و بعد آن هم به استراحت نپردازد. استفاده نکردن از کارمند به او اجازه نمی‌دهد تا خود را از نظر روانی شارژ کرده از قابلیت‌های ذهنی خود استفاده کند.

هر گاه حس کردید که از مهارت‌های شما به اندازه کافی استفاده نمی‌شود، اعتراض کنید. بخواهید که وظایف بیشتری به شما محول شود و اگر ممکن است به دیگران کمک کنید.

چالش اثبات کردن خود می‌تواند انگیزه خوبی باشد، پس خجالتی نباشید و به دنبال فرصت برای کمک به شرکت و کار کردن باشید، حتی اگر در حوزه کاری شما نباشد. نشستن پشت میز و استفاده از وقت اداری برای مصارف شخصی و حقوق گرفتن برای آن، می‌تواند این عادت را در شما پرورش دهد که به دنبال هیچ دستاوردی در زندگی خود نباشید.

3. انتظارات شما بالا است
اکثر مواقع، ما با کاری که داریم، توصیف می‌شویم. پس طبیعی است که از کارمان انتظار داشته باشیم که به ما حس انگیزه و رضایت را القا کند. برای افراد موفق، هدف از کار، ارائه راه حلی در هر سطح از کار، منبع درآمدی برای هزینه‌های پایه، احساس تعلق به یک جامعه، افزایش اعتماد به نفس و در نهایت استقلال فردی است.
اگر شما این انتظارات را روی دوش یک انسان بگذارید، این فرد زیر این فشار از هم فرو خواهد پاشید. پس یک شغل هم نمی‌تواند تمام این نیازها را برطرف کند.

هنگامی که کسل می‌شویم، به این معنا نیست در انجام کارهایمان انتخابی ندارید. به این معنی است که هیچ کدام از گزینه‌های پیش رو انگیزه کافی به ما نمی‌دهند، پس آن‌ها را رها می‌کنیم. جستجوی رضایت فردی از طریق کار اداری نیز می‌تواند همین تأثیر را داشته باشد، زیرا ما به سمت کارهای جذاب کشیده می‌شویم که تعداد آن‌ها به اندازه‌ای نیست که نیازهای ما را برطرف کنند.

هنگامی که احساس کسالت می‌کنید، مهم است که به یاد داشته باشید، شما زندانی نیستید. شما هنوز می‌توانید یک ایده جدید خلق کنید یا محصولی نو و بدیع برای شرکت خود بسازید یا اینکه به دنبال راهی برای تغییر وضعیت خود باشید. شما همیشه این فرصت را دارید که یاد بگیرید، رشد کنید و مفید باشید.

هر چند کسالت در کار وجود دارد و باید آن را جدی گرفت، نگذارید که قربانی این احساس شوید. شما تنها کسی هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید و به دنبال علایق و اهداف خود باشید.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر