کسپرسکی: نسخه دسکتاپی تلگرام هدف بدافزارهای استخراج ارزهای دیجیتالی

کسپرسکی: نسخه دسکتاپی تلگرام هدف بدافزارهای استخراج ارزهای دیجیتالی
شرکت امنیتی کسپرسکی از رصد شدن بدافزاری در نسخه دسکتاپی پیام‌رسان تلگرام خبر داده که بدون اجازه کاربر به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده اقدام می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
بدافزار مخربی که از طریق نسخه دسکتاپی تلگرام، بدون اجازه کاربر به استخراج ارزهای دیجیتالی رمزگذاری شده دست می‌زده توسط کسپرسکی شناسایی شده است. آن‌طور که در گزارش متخصصان این شرکت امنیتی آمده، این بدافزار از مارس 2017 میلادی، کاربران روسی نسخه دسکتاپی تلگرام را هدف قرار داده است. با استفاده از این بدافزار، استخراج ارزهای دیجیتالی نظیر Monero و Zcash در دستورکار قرار گرفته است. 
تلگرام در جایگاه نهمین پیام‌رسان محبوب جهان قرار دارد و تعداد کاربران فعال این پیام رسان در سه ماهه اول 2018 میلادی به چیزی حدود 200 میلیون نفر خواهد رسید. 
کسپرسکی به این نکته هم اشاره داشته که کدهای مخرب اینچنینی به تلگرام محدود نبوده و در ماه گذشته میلادی هم نفوذگران موفق شده بودند با راهکاری متفاوت، پیام‌های کاربران را در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ سرقت کنند. محققان کسپرسکی، این مشکل امنیتی را در ماه اکتبر به تلگرام گزارش کرده‌اند و به نظر می‌رسد ایرادهای موجود رفع شده‌اند. 

تلگرام در بیانیه رسمی خود اعلام کرده حفره امنیتی یادشده در نسخه دسکتاپی تلگرام وجود ندارد و هیچ شخصی امکان کنترل از راه دور کامپیوتر یا حساب تلگرامی شما را مگر اینکه شما شخصا فایل آلوده‌ای را دریافت کنید نخواهد داشت. 

منبع: gadgets.ndtv
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر