کمپانی HTC همچنان در وضع مالی بدی به سر می‌برد

کمپانی HTC همچنان در وضع مالی بدی به سر می‌برد
کمپانی HTC نیز گزارش مالی سه ماهه دوم سال 2016 را منتشر کرده است اما این گزارش حاوی اخبار تلخی برای طرفداران HTC است، زیرا ظاهرا این کمپانی فاصله بسیار زیادی با روزهای اوج خود دارد. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
کمپانی HTC گزارش مالی خود را برای سه ماهه دوم سال 2016 منتشر کرده که نشان دهنده وضع بد مالی این کمپانی معروف موبایل سازی است. HTC در سه ماهه دوم امسال، 133 میلیون دلار ضرر کرده است و درآمد این کمپانی نسبت به سه ماهه مشابه سال گذشته، با 44 درصد افت، از 1.07 میلیارد دلار به 598 میلیون دلار رسیده است.
همانطور که در نمودارهای زیر هم شاهد هستیم، HTC در حال گذراندن دوران بد مالی در چندین ماه گذشته بوده است.با وجود، عملکرد مالی بد HTC، این کمپانی اشاره کرده است که مهم‌ترین محصولاتش، گوشی هوشمند HTC 10 و هدست واقعیت مجازی HTC Vive، فروش خوبی داشته‌اند.
متأسفانه، HTC ارقام مربوط به تعداد دستگاه‌های فروخته شده از این دو محصول را ارائه نکرده اما عنوان کرده است که فروش خوب HTC 10، در نیمه دوم سال 2016 نیز ادامه خواهد داشت و فروش خوب HTC 10 و HTC Vive باعث افزایش درآمد 27 درصدی این کمپانی نسبت به سه ماه قبل شده است.

HTC که زمانی یکی از بزرگ‌ترین موبایل سازان دنیا محسوب میشد، اکنون در وضعیت بدی قرار دارد. گوشی هوشمند HTC 10، همان پرچمداری است که سال‌ها از HTC انتظار می‌رفت و هدست HTC Vive نیز یکی از بهترین هدست‌های واقعیت مجازی است. اما HTC 10 باید با رقبای قدرتمندی چون گلکسی S7 و آیفون 6s رقابت کند و بازار هدست‌های واقعیت مجازی نیز بازاری نوپا است که فاصله زیادی با سوددهی دارد.

به نظر می‌رسد که با وجود استقبال عمومی از HTC 10 و HTC Vive، این دو محصول برای نجات HTC کافی نیستند. بنا به گزارشات غیر رسمی، چیالین چانگ (Chialin Chang)، مدیر مالی HTC، سوددهی کمپانی را برای سه ماهه مالی آینده پیش‌بینی کرده است، اما با توجه به عملکرد مالی HTC در شش ماه اخیر، چنین اتفاقی بعید به نظر می‌رسد.
منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر