کوالکام از تکنولوژی «نمای واضح» رونمایی کرد

کوالکام از تکنولوژی «نمای واضح» رونمایی کرد
پس از این که اپل با آیفون 7 پلاس قدرت دوربین‌های دوگانه را نشان داد، عجیب نیست که دیگر فعالان صنعت موبایل نیز به دنبال استفاده از این تکنولوژی باشند. کمپانی کوالکام جدیدترین شرکتی است که به سراغ دوربین‌های دوگانه رفته و تکنولوژی جدیدی را معرفی کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
تکنولوژی دوربین‌های دوگانه به سرعت در حال رایج شدن در میان گوشی‌های هوشمند است. به تازگی، اپل نیز از این تکنولوژی در آیفون 7 پلاس استفاده کرده و مدعی شده است که این گوشی، بهترین دوربین موبایل را در اختیار دارد. شرکت کوالکام نیز تصمیم گرفته تا وارد گود شده و تکنولوژی جدیدی به نام «نمای واضح» را برای پردازنده‌های اسنپ‌دراگون 820 و 821 خود معرفی کرد.

اما «نمای واضح» چیست؟ به گفته کوالکام، نمای واضح شامل دو دوربین می‌شود و هر دوربین لنز و سنسور تصویر خاص خود را دارد، هر دو لنز فاصله کانونی یکسانی دارند اما سنسورها با هم تفاوت دارند. یک سنسور رنگی و سنسور دیگر سیاه و سفید است.

اما هدف از تعبیه یک لنز سیاه و سفید چیست؟ در واقع، هدف از این لنز، عکس‌برداری بهتر در نور کم است تا دوربین کنتراست بالاتر، نویز کمتر و وضوح بهتری را ثبت کند و هنگامی که این عکس با عکس ثبت شده توسط لنز رنگی ترکیب می‌شود، تصویری پویاتر خواهیم داشت.

در واقع این تکنولوژی شباهت زیادی به عکاسی HDR دارد که چندین عکس با زمان‌های نوردهی متفاوت با یکدیگر ترکیب شده و عکس خیره‌کننده‌ای را تحویل کاربر می‌دهند. تکنولوژی «نمای واضح» تنها در اختیار پردازنده‌‌های ساخت کوالکام و از سری اسنپ دراگون 820 به بعد خواهد بود. باید منتظر ماند و دید که سازندگان گوشی‌های هوشمند، چگونه از این تکنولوژی در محصولات خود بهره می‌برند.
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر