گروه خودروسازی پژو-سیتروئن (PSA) به دنبال بازگشت به بازار ایالات‌متحده

گروه خودروسازی پژو-سیتروئن (PSA) به دنبال بازگشت به بازار ایالات‌متحده
این شرکت خودروسازی که تحت برند پژو، سیتروئن و DS به تولید خودرو می‌پردازد، چندین سال با چالش اساسی مواجه بود. تا این‌که از شرکت خودروسازی چینی دانگفنگ و دولت فرانسه کمک مالی دریافت کرد. پژو-سیتروئن تا حدی به موفقیت دست پیداکرده است که با جدیت به برگشتن به بازار آمریکا فکر می‌کند.
  • جدیدترین بازی ها
آیا متقاعد نشده‌اید که اقتصاد فرانسه رو به بهبود است؟ درآمد رو به رشد گروه خودروسازی پژو-سیتروئن مهر تأییدی برای این ادعاست. این شرکت که تحت برند پژو، سیتروئن و DS به تولید خودرو می‌پردازد، چندین سال با چالش اساسی مواجه بود. تا این‌که از شرکت خودروسازی چینی دانگفنگ و دولت فرانسه کمک مالی دریافت کرد. پژو-سیتروئن تا حدی به موفقیت دست پیداکرده است که با جدیت به برگشتن به بازار آمریکا فکر می‌کند.
این مجموعه‌ی خودروسازی در حال تنظیم یک برنامه در جهت توسعه‌ی جهانی است. این برنامه در تاریخ هفدهم فروردین سال پیش رو به‌صورت رسمی اعلام خواهد شد. Automobilewoche در گزارشی به نقل از رئیس سابق نمایندگی دیترویت (ریچارد لوکی) و رئیس فعلی (ایو بونفون) مجموعه، دو بازاری که در اولویت پژو-سیتروئن قرار دارند، ایران و آمریکا هستند.

http://www.citroen.co.nz/wp-content/uploads/2015/01/DS-Turns-60-Main-image-1320x754.jpg
DS قدیمی و جدید در کنار هم

برای «بونفون» آمریکا مقصد وسوسه‌انگیزتری نسبت به ایران محسوب می‌شود. به گفته‌ی او DS، برند تجملی و نوپای سیتروئن، گزینه‌ی مناسبی برای مصرف‌کنندگان آمریکایی است. محصولات متفاوت سیتروئن برای مصرف‌کنندگانی که به دنبال انتخابی شیک و جذاب هستند، مناسب به نظر می‌رسد.
در همین حال «لوکی» به خطر و ریسک‌های بازار آمریکا اشاره می‌کند. غیبت سیتروئن در این بازار و ناشناخته بودن آن به ضرر شرکت تمام خواهد شد. دفتر شرکت پژو-سیتروئن در دیترویت آمریکا در سال 2013 تعطیل شد و امروز هیچ ساختار تولیدی و یا شبکه‌ی فروشی در خاک آمریکا وجود ندارد. این موضوع بحث قیمت‌گذاری محصولات را دشوار می‌سازد ولی مانعی برای پژو-سیتروئن برای در نظر گرفتن بازار آمریکا نیست.
به گفته‌ی رئیس سابق نمایندگی این شرکت در آمریکا، دفتر اصلی پژو-سیتروئن در شهر دیترویت، با امید برگشتن به بازار این کشور، به‌خوبی نگهداری شده است. دفتر دیترویت تلاش نمد تا با خودروسازان دیگر ارتباط خود را حفظ کند و تا حدی به دیده شدن محصولات پژو و سیتروئن در جاده‌های آمریکا کمک کند (در پارکینگ دفتر یک دستگاه پژو 308 و یک دستگاه سیتروئن C6 نگهداری می‌شوند) .
موضوع بازگشت سیتروئن به آمریکا تا عملی شدن فاصله‌ی زیادی دارد. اما با توجه به تأکید سران این مجموعه ، بیش‌ازپیش منتظر انتشار رسمی برنامه‌ی پژو-سیتروئن در هفدهم فروردین سال 95 خواهیم بود.

منبع: Autoblog
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر