گزارش جدید توزیع اندروید در بازار از مرگ فرویو حکایت دارد

گزارش جدید توزیع اندروید در بازار از مرگ فرویو حکایت دارد
شرکت گوگل گزارش جدیدی را در خصوص آمار توزیع اندروید در بازار دستگاه‌های هوشمند منتشر کرده است. نکته قابل توجه، رسیدن میزان استفاده از فرویو به کم‌تر از 0.1 درصد است.
  • جدیدترین بازی ها
به گزارش وب‌سایت گیزموچاینا، شرکت گوگل آمار جدید میزان استفاده کاربران از نسخه‌های متفاوت سیستم‌عامل اندروید را منتشر کرده که در آن نکات امیدوارکننده‌ای هم به چشم می‌خورد. یکی از خبرهای خوب آن است که اولین نسخه سیستم‌عامل اندروید یعنی فرویو 2.2 که در ماه می 2010 میلادی منتشر شده بود تقریبا منقرض شده و در لیست جدید خبری از آن نیست. به بیان دقیق‌تر، اولین نسخه اندروید حالا روی کم‌تر از 0.1 درصد از گوشی‌های اندرویدی نصب شده است.
با وجود این، برخی کاربران همچنان از نسخه دوم و سوم این سیستم‌عامل یعنی گینگر برد و بستنی حصیری استفاده می‌کنند. این دو نسخه، به ترتیب 1 و 1.1 درصد از توزیع اندروید را به خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که هر دو نسخه یادشده، در ماه دسامبر، 1.2 درصد از کل بازار اندروید را به خود اختصاص داده بودند.

صدر نشین این لیست، همچنان اندروید 5.1 لالی‌پاپ است که 33.3 درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده است. پس از این، اندروید مارشملو با 29.6 درصد و اندروید کیت‌کت با 22.6 درصد قرارگرفته است. جلی‌بین هم 11.6 درصد از سهم بازار را به خود اختصاص داده است. جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید یعنی نوگت هم با گذشت چهار ماه از عرضه به بازار، 0.7 درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده است. این در حالی است که با عرضه گوشی‌های هوشمند اندروید در سال 2017 میلادی، مطمئنا این سهم افزایش خواهد یافت.

منبع: Gizmochina
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر