گزینه Do not disturb در اندروید

گزینه Do not disturb در اندروید
سیستم عامل موبایل اندروید به دلیل کاربرد آسانی که دارد، علاقمندان زیادی دارد. به خصوص گزینه‌های کاربردی و سهل الاستفاده آن برای کاربران با هر رده سنی و تحصیلی مناسب هست. با نقدستان همراه شوید تا یکی از گزینه‌های اندروید را به شما معرفی کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
بسیاری از اوقات به هر دلیلی نمی‌خواهیم موبایل خود را خاموش کنیم اما از سوی دیگر می‌خواهیم ساعتی یا ساعاتی را به دور از مزاحمت‌های متعدد مانند نوتیفیکیشن‌های بی‌موقع و زیاد برنامه‌های پیام رسان بگذرانیم. راه حل این کار ویژگی Do not disturb اندروید است که به تازگی به این سیستم عامل اضافه شده است. با این گزینه می‌توانید قانون یا rule برای گوشی خود تعیین کنید. 

 برای تعیین این قانون به تنظیمات گوشی خود بروید و گزینه Sound & notification را لمس کرده و سپس Do not disturb را انتخاب کنید و بگذارید تا Automatic rules انتخاب بعدی شما باشد. با ورود به این بخش، Add rule را روشن کنید. در اینجا برای خود قانونی معین کنید، مثلا هنگام وقت ناهار یا استراحت خود را با انتخاب Time rule مشخص کنید تا طبق این قانون در آن ساعات نوتیفیکیشن‌ها مزاحم شما نشوند. در آخر OK را بزنید تا همه چیز تحت کنترل شما دربیاید.
 همچنین می‌توانید برای مثال مشخص کنید که کدام روزهای هفته این قانون اجرا شود و در چه ساعاتی شروع و پایان یابند. گزینه‌های Start Time و End Time همین کاربرد را دارند.
در نهایت هم می‌توانید در همان قسمت Do not disturb مشخص کنید که ساعات منتخب شما صداهی گوشی شما کاملا خاموش باشد یا تنها آلارم‌ها خاموش بشوند.
اگر هم می‌خواهید چند قانون برای گوشی خود مشخص کنید برای هر قانون همین روش را ادامه دهید.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر