گوشی اندروید شما ممکن است از توییتر کنترل شود

گوشی اندروید شما ممکن است از توییتر کنترل شود
اولین مورد حمله سایبری با استفاده از شبکه‌های اجتماعی گزارش شده است. آیا شبکه‌های اجتماعی امنیت خود را از دست داده‌اند؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
کمپانی ESET در بلاگ خود اعلام کرده که بدافزار جدیدی برای موبایل پدیدار شده که با استفاده از توییتر، دستگاه اندروید شما را کنترل می‌کند. این اولین بدافزار موبایل است که از حساب کاربری شبکه‌های اجتماعی برای کنترل قربانیان خود استفاده می‌کند.

این تروجان که Twitoor نام دارد، در واقع در دستگاه‌های اندرویدی به صورت پنهان نفوذ کرده و منتظر فرمان از جانب حساب توییتر مهاجم است. این فرمان‌ها ممکن است شامل دانلود و نصب برنامه‌هایی برای سرقت اطلاعات شما یا تعویض به یک حساب کاربری مهاجم دیگر باشد.

لوکاس استفانکو، محقق بدافزارهای کمپانی ESET که این بدافزار را کشف کرده، در این باره گفت «استفاده از توییتر به جای سرورهای فرمان و کنترل، برای یک بات نت اندروید بسیار خلاقانه است.» ظاهرا این بدافزار بیشتر از یک ماه است که فعالیت می‌کند و به دلیل این که نمی‌توان آن را دانلود کرد، متخصصین معتقدند که دستگاه‌های اندروید از طریق پیامک یا آدرس‌های اینترنتی آلوده شده‌اند.

استفانکو اقرار می‌کند که استفاده از شبکه‌های مجازی خلاقانه بوده و ادامه می‌دهد: «این کانال‌های ارتباطی به سختی کشف می‌شوند و بلاک کردن آن‌ها هم سخت‌تر است. ما انتظار داریم که هکرها در آینده از فیسبوک و لینکدین برای حمله استفاده کنند.

استفانکو در پایان گفت: «Twitoor یک نمونه دیگر از خلاقیت خلافکاران سایبری است. کاربران اینترنت باید به فعالیت‌های خود در اینترنت نظارت داشته باشند و از ابزارهای امنیتی مناسب روی کامپیوتر و موبایل خود استفاده کنند.»

منبع: Digital Trends
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر