گوشی ‌های هوشمند سونی تا سال 2018 تحت برند X عرضه خواهند شد

گوشی ‌های هوشمند سونی تا سال 2018 تحت برند X عرضه خواهند شد
سونی، قصد دارد تا تمام گوشی‌های هوشمند خود را در کنار مدل‌های جدید، تحت عنوان X منتشر کند. دلیل سونی برای این کار چه بوده و برنامه سونی تا سال 2018 چیست؟ با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
\با وفاداری به روحیه پیشگامانه و به چالش کشیدن ایده‌های جدید، سونی از همان روزهای اول، قبل از معروف شدن سیستم عامل گوگل و به دست آوردن سهم بزرگی از بازار، گوشی‌های خود را به اندروید مجهز کرد. در سالی که گذشت، اعداد و حروف زیادی برای نام‌گذاری گوشی‌های سونی استفاده شده، مانند آخرین محصولات این کمپانی از جمله Xperia Z، Xperia C و Xperia M. اما بنا بر گزارشات در آینده تمام گوشی‌های سونی تنها با حرف X شناسایی خواهند شد.

بلاگ اکسپریا به تازگی مقاله‌ای را منتشر کرده که در آن به این نکته اشاره می‌شود که سونی قصد دارد تمام گوشی‌های هوشمند خود را تحت نام Xperia X عرضه کند و دیگر از حروف Z، C و M استفاده نخواهد کرد. نامگذاری جدید سونی تا سال 2018 پیاده خواهد شد و به عنوان آغاز فصل جدیدی در کمپانی قلمداد می‌شود.

بلاگ اکسپریا، این موضوع را این‌گونه توضیح می‌دهد:
«سری Xperia X از گوشی‌های موبایل سونی، بیانگر فصل سوم از فعالیت‌های سونی در این بازار است. فصل یک بین 2010 تا 2012 و با توجه به سیستم عامل هوشمند برای تبادلات تحت شبکه بود و نقطه اوج آن گوشی اندروید سونی، Xperia X10، آغاز گر این فصل بود. فصل دوم بین 2012 تا 2015 طول کشیده و تمرکز آن به نشان دادن بهترین محصولات سونی معطوف و نقطه اوج آن سری Xperia Z بود. حال، فصل 3، بین 2016 تا 2018 و تحت عنوان اکسپریا برای ارتباطات جدید خواهد بود. این عصر با عنوان Xperia X، به عنوان هویت جدید سونی برای بازار ارتباطات نام‌گذاری شده است. لوگوی جدید X در تمام تبلیغات چاپی و تلویزیونی استفاده خواهد شد.»

تصاویر منتشر شده از سایت ePrice Taiwan بیانگر این امر است:

در تصویر بالا، سه فصل از عمر برند Sony Xperia نشان داده شده است.

در تصویر دوم، لوگوی جدید X نشان داده شده و بنا بر این گزارش، برای تمام دستگاه‌های Xperia در چند سال آینده، استفاده خواهد شد.

در این تصویر، نمونه‌هایی از این نام‌گذاری در شرایط مختلف نشان داده می‌شود. البته لازم به ذکر است که این در این تصاویر از زبان ژاپنی استفاده شده و مشخص نیست که این تصاویر متعلق به این سایت تایوانی هستند یا از یک رویداد ژاپنی برداشته شده‌اند.

همچنین، بنا به گفته‌های بلاگ اکسپریا، این نام‌گذاری به معنای توقف تولید گوشی‌‌های قدیمی سونی نیست و تنها نام‌گذاری آن‌ها تغییر پیدا خواهد کرد.


استراتژی سونی برای فروش
با وجود تلاش‌های سونی، بخش گوشی‌های هوشمند آن در حال ضرر دادن است. این خبر به این معناست که برای مؤثر کردن این تغییر نام، هزینه‌های بازاریابی برندهای دیگر سونی نیز باید مورد تجدید نظر قرار بگیرند. نهایتا ممکن است سونی تنها عنوان X را تبلیغ کند و دیگر محصولات خود را تحت همین عنوان معرفی کند. با این حال، با توجه به عکس زیر، از سایت ePrice Taiwan:

این عکس که البته، قیمت‌های ارائه شده از اپراتور NTT Docomo ژاپن را نشان می‌دهد، قیمت تخفیف خورده Xperia Z5 را در مقایسه با iPhone 6s نشان می‌دهد. البته لازم به ذکر است که قیمت نهایی هر دو محصول از آنچه نشان داده شده بیشتر است، با این حال NTT Docomo و دیگر اپراتورهای ژاپن، به مشتری‌های خود تخفیفات ویژه‌ای می‌دهند.

این واقعیت که قیمت Xperia Z5 تقریبا دو برابر قیمت یک iPhone 6s 16 گیگابایتی است، بیانگر مشکل سونی در بازار ژاپن است. لازم به ذکر است که آیفون بیشتر سهم بازار را در ژاپن دارد. اگر همین داستان را در مقیاس جهانی بسط دهیم، مشکل سونی، مانند قیمت مدل Xperia X Performance در اروپا، بزرگ‌تر و بیشتر خواهد بود،

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر