گوگل آماده آزمایش Project Loon در هند می‌شود

گوگل آماده آزمایش Project Loon در هند می‌شود
احتمالا در مورد پروژه بلندپروازانه گوگل یا Project Loon شنیده‌اید، این شرکت قصد دارد با قرار دادن شبکه‌ای از بالون‌ها در جو زمین امکان دسترسی نقاط دورافتاده را به اینترنت فراهم کند. طبق اعلام رسمی شرکت نخستین بالن‌های این پروژه در هند آزمایش می‌شوند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
طبق گفته راجان آناندان مدیرعامل گوگل در مناطق آسیا شرقی و هند در مصاحبه خود با مجله Economic Times، این شرکت در حال مذاکره با ارائه‌دهندگان سرویس‌های مخابراتی محلی برای اجرای مرحله آزمایشی Project Loon است، اگر این پروژه عملی شود ساکنین منطقه می‌توانند به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

البته می‌دانیم گوگل حداقل از اواخر سال 2014 میلادی قصد اجرای پروژه بلندپروازانه خود در هند را دارد، اما به دلیل نگرانی مقامات دولتی در رابطه با احتمال اختلال در شبکه‌های موبایل این شرکت تا امروز موفق به دریافت مجوز نشده بود. طبق گفته ساندر پیچای مدیرعامل گوگل بازار هند برای شرکت، Project Loon و برنامه‌های وای-فای رایگان در 400 ایستگاه راه‌آهن بسیار مهم است. شبکه وای-فای مذکور تاکنون در 99 ایستگاه نصب شده است.

شرکت گوگل ادعایی مبنی بر ارائه اینترنت رایگان به کمک Project Loon ندارد. هرچند استفاده از بالن برای ارائه اینترنت، می‌تواند برای مناطق دورافتاده که امکان ایجاد زیرساخت اینترنت پرسرعت ندارند مناسب باشد. آناندان می‌گوید حکومت هندوستان «پشتیبانی زیادی» از Project Loon می‌کند، این موضوع چندان عجیب نیست زیرا حدود 1 میلیارد نفر همچنان امکان دسترسی به اینترنت ندارند. گوگل هیچ نامی از شرکت‌های مخابراتی که با شرکت همکاری میش کنند نبرده است.

پیش از گوگل، شرکت فیس‌بوک به دلیل مخالفت شدید مقامات ارشد قوانین مخابراتی هند مجبور به لغو برنامه اینترنت رایگان Free Basics خود در این کشور شد زیرا از قانون بی‌طرفی اینترنت طبعیت نمی‌کرد. باید دید گوگل چگونه می‌تواند بدون ایجاد مخالفت مقامات، بالن‌های اینترنتی خود را به آسمان بفرستد.

 گوگل همچنین باید راهی برای قیمت مناسب سرویس اینترنتی Project Loon و ارائه اینترنت به ساکنین مناطقی که هرگز به اینترنت متصل نشده‌اند پیدا کند. البته همکاری با شرکت‌های محلی مخابرات تا حدودی مشکلات هزینه گوگل را جبران می‌کند. به نظر شما برنامه بلندپروازانه جدید گوگل موفقیت‌آمیز خپاهد بود یا خیر؟
منبع: TheNextWeb
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر