گوگل آمار توزیع جدید اندروید را منتشر کرد

گوگل آمار توزیع جدید اندروید را منتشر کرد
گوگل به صورت رسمی آمار توزیع جدید سیستم عامل اندروید را منتشر کرد. در این آمار، شاهد افزایش سهم استفاده از اندروید مارشملو به واسطه فروش سری جدید دستگاه‌های نکسوس هستیم.
  • جدیدترین بازی ها
با عرضه اندروید 6 برای سری نکسوس از سوی شرکت گوگل، به آرامی شاهد افزایش رشد سهم این سیستم عامل در آمار توزیع ماهانه در سراسر جهان بودیم. اکنون و با گذشت یک ماه از عرضه این بروزرسانی، به نظر می‌رسد دستگاه‌های بیشتری در سراسر جهان از این بروزرسانی استفاده می‌کنند. امروز شرکت گوگل رسما آمار رسمی مربوط به ماه دسامبر را در اختیار عموم مردم قرار داد.

بر اساس جدیدترین اطلاعات موجود در این آمار، درحال حاضر 0.5 درصد از دستگاه‌های اندرویدی در سراسر دنیا، از اندروید 6 مارشملو استفاده می‌کنند. این آمار در مقایسه با میزان 0.3 درصدی ماه گذشته، پیشرفت خوبی محسوب می‌شود. در همین بین، نسخه لالی‌پاپ این سیستم عامل، سهمی 29.5 درصدی از دستگاه‌ها را در اختیار دارد. این میزان در مقایسه با عملکرد این نسخه در ماه نوامبر، 4 درصد افزایش داشته است.در جایگاه بعدی، نسخه کیت‌کت قرار دارد که با کمی افت، سهمی 36.6 درصدی از بازار را در اختیار دارد. از طرفی دیگر ، نسخه جلی‌بین سهمی 26.9 درصدی را به خود اختصاص می‌دهد؛ عددی که در مقایسه با ماه قبل به میزان 2 درصد کاهش داشته است. دیگر نسخه‌ها همچون Ice Cream Sandwich و Gingerbread نیز مقداری از سهم خود را از دست داده‌اند. این درحالیست که نسخه بسیار قدیمی Froyo هنوز هم 0.2 درصد از بازار را در اختیار دارد! همچنین لازم به ذکر است که نسخه‌های قدیمی‌تر در این آمار حضور ندارند.

با توجه به عرضه بسیاری از محصولات با اندروید 6 در نیمه اول سال 2016، انتظار داریم آمار توزیع این نسخه از سیستم عامل اندروید افزایش یابد.منبع: GSMArena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر