گوگل از رقابت در زمینه واقعیت مجازی کنار کشید

گوگل از رقابت در زمینه واقعیت مجازی کنار کشید
گوگل در کنفرانس I/O امسال اعلام کرده بود که مشغول ساخت یک پلتفرم واقعیت مجازی و یک هدست واقعیت مجازی مستقل، مبتنی بر این پلتفرم برای رقابت با هدست‌های اکولوس ریفت و HTC وایو است. اما به نظر می‌رسد که این کمپانی فعلا برنامه‌های خود را در این زمینه متوقف کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
گوگل تصمیم گرفته که فعالیت‌های خود در زمینه واقعیت مجازی را کاهش داده و در حال حاضر برنامه‌های خود برای ساخت یک هدست واقعیت مجازی برای رقابت با هدست‌های اکولوس ریفت (Oculus Rift) و HTC Vive را متوقف کرده است.

مارک برگن، نویسنده سایت Recode، در گزارش خود اشاره کرده است که این اطلاعات را از یک منبع موثق از درون گوگل که نخواسته نامش فاش شود، به دست آورده است.

بنا بر گزارشات، استراتژی گوگل برای واقعیت مجازی به دو شاخه تقسیم می‌شود. یک شاخه، DayDream است، پلتفرمی برای واقعیت مجازی که در کنفرانس I/O گوگل معرفی شد. انتظار می‌رود که اولین هدست‌های مجهز به DayDream، پاییز امسال عرضه شوند و کمپانی‌هایی چون سامسونگ، HTC، آلکاتل، ایسوس، هواوی، شیائومی، LG و ZTE، اعلام کرده‌اند که محصولات آینده‌شان از این پلتفرم پشتیبانی خواهد کرد. اولین گوشی که از این پلتفرم پشتیبانی خواهد کرد، ZTE Axon 7، اواخر ماه ژوئیه به بازار خواهد آمد.اما DayDream تنها نسخه تکامل یافته پلتفرم Cardboard گوگل است. هدست‌های مبتنی بر DayDream برای اجرا به گوشی‌های هوشمندی نیاز دارند که بتوانند کار کنند. استراتژی ساخت یک پتلفرم واقعیت مجازی به تنهایی به جایی نخواهد رسید.در نتیجه، گوگل تصمیم گرفت تا شاخه دیگر واقعیت مجازی را کشف کند. منبع آقای برگن، گفته است که گوگل 50 نفر را مسئول کار در واحد تحقیقاتی Inside X کرده تا یک هدست واقعیت مجازی بسازند که بدون احتیاج به گوشی هوشمند، کار کند و سیستم عامل مخصوص خود را داشته باشد.

مشخص نیست چرا گوگل تصمیم گرفته که این پروژه را لغو کند یا این که این پروژه چقدر با کامل شدن فاصله داشته است. اما گفته می‌شود که گوگل در حال حاضر تمام توجه خود را روی توسعه واقعیت مجازی برای گوشی‌های هوشمند گذاشته است.

آیا گوگل ایده ساخت هدست واقعیت مجازی را به کل کنار گذاشته است؟ آیا امکان دارد که گوگل به این نتیجه رسیده باشد که ساخت یک پلتفرم واقعیت مجازی بی نتیجه است؟ در هر صورت، واقعیت مجازی هنوز جای خود را در میان مردم پیدا نکرده و در مرحله رشد قرار دارد. عرضه یک هدست واقعیت مجازی مستقل، گوگل را وادار خواهد کرد که به پلتفرم رقبای خود تکیه کند، زیرا احتمالا این هدست، مانند ریفت و وایو با کامپیوترهای شخصی نیز کار خواهد کرد. همچنین ممکن است که پروژه یک هدست واقعیت مجازی مستقل، تنها یک پروژه تحقیقاتی برای گوگل بوده و این کمپانی واقعا برنامه‌ای برای عرضه آن نداشته است.

منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر