گوگل از کلاهبرداری مجرمان سایبری از کاربران iOS جلوگیری می‌کند

گوگل از کلاهبرداری مجرمان سایبری از کاربران iOS جلوگیری می‌کند
اگر مدت‌ها است که در فضای آنلاین حضور دارید مطمئنا شما هم با اسکمرها یا همان کلاهبرداران اینترنتی روبرو شده‌اید. این دسته از مجرمان سایبری از ایمیل‌هایی با لینک‌های فیشینگ استفاده می‌کنند تا طعمه‌های خود را به دام بیندازند. برخی از این ایمیل‌ها تا به اندازه‌ای هوشمندانه طراحی می‌شوند که می‌توانند هر کاربری را فریب دهند.
  • جدیدترین بازی ها
همین امر باعث شده تا گوگل دست به کار شده و برای پشتیبانی از کاربران اپلیکیشن جی میل در سیستم‌عامل iOS در مقابل این دسته از حملات، راهکار ویژه‌ای را ارائه دهد. به این ترتیب در صورتی که از نسخه جدید این اپلیکیشن در iOS استفاده کنید، وجود لینک‌های ویژه کلاهبرداران اینترنتی، به شما اطلاع داده خواهد شد تا روی آن‌ها کلیک نکنید. 

گوگل در این خصوص می‌گوید:
وقتی شما روی لینکی مشکوک در پیام‌های موجود در جی‌میل، روی آیفون یا آیپد خود کلیک کنید ما پیغامی را به شما نمایش خواهیم داد. به این ترتیب، هشداری را پیش از ادامه روند بازکردن لینک شاهد خواهید بود. تنها در صورتی فرایند مشاهده لینک را ادامه دهید که اطمینان حاصل کرده‌اید خطری شما را تهدید نمی‌کند. 

البته درنظر داشته باشید که این راهکار گوگل هم 100 درصد دقیق نیست و در صورتی که قصد دارید با کلیک روی لینک، از سایتی که پیش از این سابقه مراجعه به آن را داشته‌اید بازدید کنید، خطری متوجه شما نخواهد بود. 

منبع: Theverge
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر