گوگل برای آموزش کودکان پناهنده در آلمان کروم‌بوک اهدا می‌کند

گوگل برای آموزش کودکان پناهنده در آلمان کروم‌بوک اهدا می‌کند
کرو‌م‌بوک‌های گوگل در مقایسه با لپ‌تاپ‌ها قدرت بالایی ندارند، اما برای استفاده روزمره و وب‌گردی معمولی مناسب هستند و به دلیل قیمت بسیار پایین، می‌توان از آنها برای آموزش به کودکان هم استفاده کرد. گوگل قصد انجام این کار به نفع کودکان پناهنده دارذ.
  • جدیدترین بازی ها
شاید کروم‌بوک‌ برای اجرای بازی‌ها و برنامه‌های سنگین مناسب نباشند، اما از آنجا که برای استفاده ساده و معمولی مانند وب‌گردی کاربرد دارند و قیمت بالایی نیز ندارند، برای آموزش کودکان بسیار مناسب هستند. شرکت‌های مختلف مانند سامسونگ، اچ‌پی و ایسر از جمله تولیدکنندگان کروم‌بوک برای گوگل هستند. طبق اعلام رسمی گوگل این شرکت از اهدای 5.3 میلیون دلار به نفع سازمان‌های خیریه در آلمان خبر داده است. گوگل می‌گوید:

«کروم‌بوک‌ها ثابت کرده‌اند که برای اهداف آموزشی مناسب هستند. همچنین می‌توان آن‌ها را برای اهداف آموزشی و یادگیری زبان به سرعت راه اندازی کرد. به سادگی و اتوماتیک به آخرین برنامه‌ها، قابلیت‌ها و محافظت از ویروس‌ها بروزرسانی می‌شوند و با توجه به موقعیت موردنیاز قابل پیکربندی و مدیریت از راه دور هستند که در اینجا یک سازمان خیریه است.»گوگل همچنین بخشی از این اهدای پول را به برنامه Project Reconnect اختصاص داده است که پروژه‌ای برای مدیریت برنامه‌های آموزشی برای پناهندگان خواهد بود. این پروژه برای ایجاد ارتباط بین خانواده، دوستان و پناهندگان کاربرد دارد و به همراه داشتن یک کروم‌بوک کمک زیادی خواهد کرد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر