گوگل تایید کرد: برنامه های اندروید به سیستم عامل کروم می آیند

گوگل تایید کرد: برنامه های اندروید به سیستم عامل کروم می آیند
استفاده از برنامه‌های اندروید در یک لپ‌تاپ، رویای بسیاری از عاشقان سیستم‌عامل اندروید است که می‌تواند به‌وسیله برخی از شبیه‌سازها محقق شود. اما اکنون، گوگل رسما اعلام کرده است که کروم‌بوک‌های این شرکت، به‌زودی قابلیت اجرای نرم‌افزارهای اندروید را خواهند داشت. اما این موضوع چگونه صورت می‌گیرد؟
  • جدیدترین بازی ها
ماه گذشته و به لطف فاش‌شدن تعدادی تصویر، متوجه شدیم که احتمال عرضه نرم‌افزارهای اندروید برای سیستم‌عامل کروم بسیار بالا است. حتی با برگزاری رویداد I/O شرکت گوگل، شاهد مدارک بیشتری بودیم که به چنین موضوعی اشاره می‌کردند. تا اینجای کار می‌دانیم که کروم قابلیت کار کردن با اندروید را دارد، اما عملکردهای آن بسیار محدود هستند. البته این موضوع قرار است به‌زودی تغییر کند.

اما خبر خوب این است که اگر شما از کروم‌بوک‌های گوگل استفاده می‌کنید و از عاشقان اندروید هستید، به‌زودی می‌توانید نرم‌افزارهای این پلتفرم را بر روی کروم‌بوک خود اجرا کنید. این موضوع، که رسما از سوی گوگل در I/O سال 2016 اعلام شد، با تغییر ساختار جدیدی در این سیستم‌عامل صورت گرفته است؛ موضوعی که می‌تواند اجرای برنامه بر روی این دو پلتفرم – به‌صورت هم‌زمان – را ساده‌تر کند.در این بین  Kan Liu، مسئول ارشد بخش محصولات در تیم سیستم‌عامل کروم، درباره روش قبلی اجرای برنامه‌های اندروید بر روی کروم می‌گوید:

روش قبلی، یک راه‌حل بومی برای پیاده‌سازی برنامه‌ها نبود، پس توسعه‌دهندگان مجبور بودند تا برای انجام این کار، از روش‌های گوناگونی استفاده کنند. چنین چیزی برای بسیاری از توسعه‌دهندگان جواب نمی‌داد.

درواقع آن‌ها با ایجاد یک ساختار لینوکسی، کاری کرده‌اند که اندروید به‌راحتی اجرا شود و توسعه‌دهندگان بدون استفاده از یک انگشت و انجام کارهای سخت، بتوانند نرم‌افزارهای خود را در کروم‌بوک‌ها نیز داشته باشند.

البته قرار نیست این ویژگی در ابتدا برای تمامی کروم‌بوک‌ها عرضه شود. به نظر می‌رسد با آغاز این کار، ابتدا محصولاتی که صفحه‌نمایش لمسی دارند به این ویژگی مجهز خواهند شد تا با پیشرفت این پروژه، عملکرد کیبورد و دیگر موارد برای آن بهتر شود.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر