گوگل تایید کرد: رهگیری موقعیت مکانی کاربران حتی در صورت غیرفعال بودن تنظیمات مکان‌یابی گوشی‌های هوشمند

گوگل تایید کرد: رهگیری موقعیت مکانی کاربران حتی در صورت غیرفعال بودن تنظیمات مکان‌یابی گوشی‌های هوشمند
وب‌سایت Quartz در گزارش خود مدعی شده دستگاه‌های اندرویدی حتی در صورتی که قابلیت رهگیری موقعیت مکانی را از منوی تنظیمات آن‌ها غیرفعال کرده باشید، اطلاعات مربوط به موقعیت شما را جمع‌آوری و برای گوگل ارسال می‌کنند.
  • جدیدترین بازی ها
قابلیت Location Services به اطلاعات دقیق مربوط به جی‌پی‌سی برای استفاده اپلیکیشن‌هایی نظیر گوگل مپس مربوط است. این قابلیت به امکان مسیریابی بهتر یا استفاده از قابلیت‌هایی که به موقعیت مکانی کاربر وابسته‌اند کمک خواهد بود. با وجود این، گزارش جدید Quartz حکایت از آن دارد که گوگل امکان رهگیری موقعیت مکانی کاربران را با توجه به دکل مخابراتی که گوشی با آن ارتباط برقرار کرده خواهد داشت. 

نکته قابل توجه اینکه از ماه ژانویه، تمامی دستگاه‌های اندرویدی اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی کاربران را جمع‌آوری و پس از رمزگذاری برای گوگل ارسال کرده‌اند. به این ترتیب، گوگل توانسته از این قابلیت برای ارسال پیام و هشدار به کاربران، در زمان دسترسی آن‌ها به اینترنت استفاده کند. این قابلیتی است که کاربران حتی با بازگرداندن تنظیمات به وضعیت کارخانه نیز از آن رهایی پیدا نخواهند کرد. 
گوگل با تایید این امر اعلام کرده به روزرسانی که امکان جمع‌آوری اطلاعات یادشده را فراهم می‌کند از اواخر ماه جاری میلادی عرضه خواهد شد. 

منبع: Quartz
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر