گوگل تمامی سرویس‌های ابری خود را به یک واحد اصلی تبدیل می‌کند

گوگل تمامی سرویس‌های ابری خود را به یک واحد اصلی تبدیل می‌کند
به نظر می‌رسد شرکت گوگل قصد دارد تمامی سرویس‌ها و بخش‌های ابری (Cloud) خود را به زیر یک سقف ببرد و آن‌ها را به یک واحد یکپارچه تبدیل کند.
  • جدیدترین بازی ها
در ماه آگوست بود که شرکت گوگل خبری بزرگ را درباره تغییرات ساختاری اساسی در این شرکت اعلام کرد. در این بیانیه، گوگل اعلام کرد که این شرکت و دیگر خدمات و شرکت‌های وابسته به آن، از این پس زیر نظر هولدینگی با نام آلفابت (Alphabet) فعالیت خواهند کرد. اما به نظر می‌رسد تغییرات گوگل در جهت یکپارچه سازی خدمات این شرکت، هنوز به پایان نرسیده است؛ چرا که آن‌ها به تازگی از برنامه خود برای یکپارچه کردن تمامی بخش‌ها و سرویس‌های ابری خود خبر داده‌اند.

هنوز اسم مشخصی برای بخش جدید ابری در تظر گرفته نشده است، اما می‌دانیم که این سرویس جدید، بخش‌هایی نظیر Google Now و Google for Work را در خود قرار خواهد داد. بر اساس گزارش منتشر شده، اکنون باید Diane Greene را رئیس این واحد جدید در شرکت گوگل بدانیم. درحالی که او به تازگی به شرکت گوگل پیوسته است، در سابقه خود مدیریت و همچنین تاسیس VMWare را دارد. گفتنی است که شرکت VMWare، از معروف‌ترین شرکت‌ها در زمینه سرویس‌های ابری و همچنین مجازی‌سازی است. پس می‌توان گفت گوگل فرد مناسبی را برای مدیریت واحد سرویس‌های ابری خود انتخاب کرده است.همچنین Greene با پیوستن خود به گوگل، استارتاپ جدیدی را با نام Bebop به ارمغان آورده است؛ استارتاپی که هدف از ایجاد آن «پلتفرم توسعه جدید که ساخت و نگه‌داری اپلیکیشن‌های سازمانی را آسان‌تر می‌کند.»

اما چرا این تغییرات درحال رخ دادن است؟ ساندرا پیچای، مدیر عامل شرکت گوگل در اینباره می‌گوید: «این کسب و کار جدید محصول، مهندسی، بازاریابی و فروش را کنار یکدیگر قرار می‌دهد و به ما اجازه می‌دهد تا به صورت یکپارچه و هماهنگ کار کنیم.»

با توجه به اینکه این روز‌ها دامنه کاری سرویس‌های ابری به شدت درحال گسترش است، پس یکی کردن خدمات ابری شرکت گوگل منطقی به نظر می‌رسد. هنوز اطلاعات دقیقی از این واحد جدید در شرکت گوگل در دسترس نیست، اما تا به اینجا می‌دانیم که این شرکت جدید، مستقیما تحت نظر گوگل فعالیت خواهد کرد. باید تا اعلام جزئیات بیشتر از سوی شرکت گوگل منتظر باشیم.


منبع: Android Authority
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر