گوگل سری نکسوس را به محصولات خاص تری تبدیل می کند

گوگل سری نکسوس را به محصولات خاص تری تبدیل می کند
سری گوشی‌های هوشمند نکسوس از شرکت گوگل، همواره محصولات خوبی در زمینه نرم‌افزار بوده‌اند. اما موضوع این است که در بخش ویژگی‌های سخت‌افزاری، این محصولات حرفی برای گفتن ندارند. آیا این موضوع به‌زودی تغییر می‌کند؟ مدیرعامل گوگل که این‌گونه فکر می‌کند. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
یکی از بهترین مزیت‌هایی که خرید گوشی‌های نکسوس دارد، این است که با در دست داشتن آن‌ها، از این موضوع اطمینان حاصل می‌کنید که با عرضه به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری برای سیستم‌عامل اندروید، دستگاه شما جزو اولین محصولات در بازار است که آن را دریافت می‌کند. این درحالی است که دیگر گوشی‌های اندروید، باید هفته‌های یا بهتر است بگوییم ماه‌ها برای دریافت این آپدیت‌ها منتظر بمانند.

اما هرچقد هم که گوشی‌های نکسوس در بخش نرم‌افزاری خوب باشند، شکی نیست که این دستگاه‌ها ویژگی‌ خاص یا منحصر به فردی را با خود ندارند. البته به‌نظر می‌رسد که این موضوع، به‌زودی توسط گوگل تغییر خواهد کرد. ساندرا پیچای (Sundar Pichai)، مدیرعامل گوگل، به‌تازگی صحبت‌های جالبی را در طول کنفرانس Recode انجام داده است. او می‌گوید گوگل از این موضوع اطمینان حاصل خواهد کرد که نکسوس‌های آینده این شرکت، حس بسیار خاص‌تری داشته باشند.چنین موضوعی چگونه ممکن است؟ یکی از راه‌ها، اضافه کردن ویژگی‌های جدیدتر و جذاب‌تر در اندروید گوشی‌های نکسوسی خواهد بود. البته وی در ادامه توضیح داد که این کار، از طریق تاثیر بیشتر گوگل روی طراحی این محصولات نیز انجام می‌گیرد. این یعنی گوگل، کنترل بیشتری روی طراحی نکسوس‌های جدید خود دارد. پس ممکن است نکسوس‌های جدید، ظاهری داشته باشند که گوگل برای آن‌ها مشخص می‌کند.

البته اقدامی که گوگل قصد دارد آن را شروع کند، چیز جدیدی نیست؛ چراکه سال‌های زیادی است که دیگر تولیدکنندگان بزرگ در حوزه گوشی‌های هوشمند، ویژگی‌های اختصاصی خود را به سیستم‌عامل اندروید اضافه کرده‌اند. اما حالا که گوگل قصد دارد به‌طور جدی چنین فعالیتی را انجام بدهد، باید دید نتیجه این کار چه خواهد شد.

منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر