گوگل شرکت‌های اندرویدی را به عرضه آپدیت‌های امنیتی مجبور کرد

گوگل شرکت‌های اندرویدی را به عرضه آپدیت‌های امنیتی مجبور کرد
گوگل شرکت‌های فعال در حوزه تولید گوشی‌های هوشمند را ملزم خواهد کرد تا بروزرسانی‌های امنیتی متداول را عرضه کنند.
  • جدیدترین بازی ها
در سال‌های اخیر، گوگل بروزرسانی‌های امنیتی را به طور پیوسته و دائم پیش روی مشتاقان قرار داده است. این در حالی است که بسیاری از شرکت‌های سازنده، این آپدیت‌ها را هیچ‌گاه پیش روی مشتاقان قرار نمی‌دهند. حالا گوگل اعلام کرده شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی را ملزم خواهد کرد تا بسته‌های امنیتی متداول را پیش روی کاربران قرار دهند. 
در این راستا، گوگل توافق‌نامه‌های خود را با شرکت‌های تولیدکننده دستگاه‌های اندرویدی بروزرسانی کرده تا این فرایند اجباری به مرحله اجرا درآید. البته مشخص نشده کدام برندها این توافقنامه را امضا کرده و به جرگه شرکت‌های عرضه کننده بسته‌های امنیتی خواهند پیوست. 

با انتشار اندروید پی نسخه آزمایشی، سرنخ‌هایی از این شرکت‌ها بدست آمده است. به بیان دیگر، کاربرانی که از جدیدترین پرچمدارهای برندهایی نظیر اسنشیال، نوکیا، وان پلاس، اوپو، سونی، ویوو و شیائومی استفاده می‌کنند به این نسخه آزمایشی دسترسی خواهند داشت. البته هنوز مشخص نشده این بروزرسانی‌ها هرچند وقت یک‌بار قرار است پیش روی کاربران قرار گیرند. به عنوان نمونه، سامسونگ به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه تولید دستگاه‌های اندرویدی معمولا آپدیت‌های امنیتی را به صورت مجتمع و پس از گذشت یک بازه زمانی سه‌ماهه، عرضه می کند.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر