گوگل قصد دارد چیپ‌های اندرویدی طراحی کند

گوگل قصد دارد چیپ‌های اندرویدی طراحی کند
بر اساس گزارشات منتشر شده، به نظر می‌رسد گوگل قصد دارد تا قدمی دیگر در راه تولید سخت افزارهای اختصاصی خود بردارد. بر اساس این گزارش، گوگل به دنبال تولید چیپ اختصاصی خود است.
  • جدیدترین بازی ها
در سال‌های اخیر، گوگل قدم‌های آهسته‌ای در راه تولید سخت‌افزار برداشته است. ابتدا این حرکت با تولید دستگاه‌هایی همچون نکسوس Q شروع شد، با دستگاه‌هایی نظیر کروم‌بوک پیکسل و کروم‌کست ادامه پیدا کرد و اکنون شاهد آخرین تلاش آن‌ها، یعنی تبلت پیکسل سی هستیم. اما گزارشی که امروز منتشر شده است، خبر از علاقه گوگل برای ورود به رقابت طراحی چیپ‌هایی اختصاصی برای دستگاه‌های اندرویدی می‌دهد؛ حرکتی کاملا مشابه اپل و طراحی اختصاصی چیپ‌ دستگاه‌های iOS.

بر اساس گزارش The Information، گوگل در پاییز امسال صحبت‌هایی را مبنی بر طراحی چیپ‌های خود داشته است؛ چرا که به نظر می‌رسد گوگل قصد تولید یک «دستگاه ارتباطی شرکتی» جدید را دارد. دقیقا مشخص نیست منظور از این دستگاه چیست، اما ممکن است یک ورژن شرکتی از روتر OnHub، یا دستگاهی مرتبط با تبلت پیکسل سی باشد.

این گزارش همچنین ادعا می‌کند که ایده گوگل، شامل پتانسیل بالایی برای طراحی چیپ‌های موبایل است و هدف از طراحی آن‌ها، ادغام بهینه‌تر ویژگی‌های نرم‌افزاری با سخت‌افزار است. به نظر می‌رسد موضوع اصلی این طرح، پیدا کردن یک تولید کننده برای همکاری با گوگل و از طرفی متقاعد کردن شرکت‌های تولید کننده سخت‌افزار نظیر سامسونگ برای استفاده از این چیپ‌های تولید شده در طراحی‌های خود است. در غیر این صورت تولید یک پردازنده اختصاصی برای اندروید، سرانجامی نخواهد داشت. البته با شناختی که ا گوگل داریم، احتمال کنار رفتن این ایده و ادامه استفاده از پردازنده‌های سامسونگ یا شرکت کوآلکام بسیار زیاد است.قطعا بهره بردن دستگاه‌های اندرویدی از چیپ‌های اختصاصی گوگل، می‌تواند بسیار جالب باشد. نظر شما درباره یکپارچه سازی سخت‌افزار و نرم‌افزارهای شرکت گوگل چیست؟ آیا چنین کاری می‌تواند باعث بهینه سازی محیط نرم‌افزاری گوگل همچون Ios اپل شود؟

منبع: Phonearena
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (2 عدد)

ثبت پاسخ میهمان شنبه 16 آبان 1394
عالی بود آقا
ثبت پاسخ میهمان شنبه 16 آبان 1394
میهمان عالی بود آقا
دم شما گرم

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر