گوگل همچنان به دنبال ساخت هدست واقعیت مجازی است

گوگل همچنان به دنبال ساخت هدست واقعیت مجازی است
شب گذشته، منابعی از وبسایت Recode گزارش دادند که گوگل برنامه‌های ساخت هدست واقعیت مجازی مستقل خود را متوقف کرده تا تمام وقت خود را روی پلتفرم واقعیت مجازی دی‌دریم بگذارد. اما تنها ساعاتی بعد، وبسایت Engadget گزارش داد که گوگل همچنان به دنبال ساخت یک هدست مستقل است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
شب گذشته گزارش دادیم، گوگل برنامه‌های خود برای ساخت یک هدست واقعیت مجازی مستقل مبتنی بر پتلفرم دی‌دریم (DayDream) برای رقابت با محصولاتی چون اکولوس ریفت و HTC وایو را متوقف کرده است. اما اکنون منابعی از درون گوگل گزارش می‌دهند که تیمی از این کمپانی همچنان مشغول کار روی هدستی است که در واقع مرز میان واقعیت مجازی و واقعیت افزوده را کم‌رنگ می‌کند.به گزارش Recode، حدود 50 نفر در آزمایشگاهی در گوگل مشغول ساخت یک دستگاه واقعیت مجازی مستقل بودند که این پروژه کنسل شده است. اما وبسایت Engadget گزارش می‌دهد که منابعی از درون گوگل خبر داده‌اند، گوگل در چند ماه گذشته، افرادی را مأمور کرده تا یک هدست پیشرفته را بسازند. گفته می‌شود که پتلفرم واقعیت مجازی دی‌دریم، برنامه‌ای بلند مدت برای گوگل محسوب نمی‌شود. البته دی‌دریم همچنان، تمرکز اصلی گوگل خواهد بود و چندین تیم مشغول کار کردن روی آن هستند، اما این تنها سنگ بنای یک پروژه بزرگ‌تر در زمینه سخت افزارهای واقعیت مجازی است.

این منابع می‌گویند، هدست در دست ساخت گوگل، احتیاجی به کامپیوتر یا گوشی هوشمند برای اجرا ندارد. هرچند این دستگاه دارای یک نمایشگر است، اما ویژگی‌های آن بیشتر به سیستم‌های واقعیت افزوده همخوانی دارند که در حال حاضر مورد توجه بازی‌سازان قرار گرفته است. تاریخی برای عرضه این هدست مشخص نشده، اما قطعا بخش مهمی از برنامه‌های آینده گوگل خواهد بود.در ماه فوریه، وال استریت ژورنال گزارش داده بود که گوگل مشغول ساخت یک هدست واقعیت مجازی مستقل است. این نشریه مدعی شده بود که هدست مذکور از یک دوربین و یک چیپ مویدیوس (Movidius) برای ردیابی حرکات سر کاربر استفاده خواهد کرد. این امکان هنوز وجود دارد که هدست گزارش شده توسط وال استریت ژورنال همچنان در دست ساخت باشد و هیچگاه پروژه ساخت آن کنسل نشده باشد.

مایکروسافت نیز مشغول ساخت هولولنز (HoloLens) است، یک کامپیوتر پوشیدنی که عناصر دیجیتال را در دنیای واقعی قرار می‌دهد. گوگل نیز در استارت‌آپ مجیک لیپ (Magic Leap) سرمایه‌گذاری که به دنبال ساخت تصاویر واقعیت ترکیبی، مانند هولولنز، به وسیله یک هدست مخصوص است. مشخص نیست که آیا هدست در حال ساخت گوگل ارتباطی با تکنولوژی مجیک لیپ دارد یا این دو پروژه کاملا از هم مستقل هستند.

گوگل تا کنون نظری در این باره نداده است.

منبع: engadget
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر