گوگل پتنت صندوق تحویل بسته پستی به پهباد ثبت کرد

گوگل پتنت صندوق تحویل بسته پستی به پهباد ثبت کرد
گوگل به تازگی پتنتی VentureBeat را برای پروژه مخفی تحویل بسته به پهباد ثبت کرده است که احتمالاً شامل صندوق برای ذخیره امن بسته‌های پستی باشد. این پتنت را شرکتAlphabet از شرکت‌های زیرمجموعه گوگل در آمریکا ثبت کرده است.
  • جدیدترین بازی ها
در توضیحات این پتنت جدید گوگل، نوعی «صندوق تحویل» را توصیف می‌کند که بسته‌های پستی را از یک «دستگاه تحویل هوایی» دریافت و به یک نقطه امن منتقل می‌کند. این صندوق‌های تحویل احتمالاً برای راهنمایی پهبادهای در حال پرواز به سمت خود از امواج مادون‌قرمز استفاده خواهد کرد. سپس این صندوق‌‌های تحویل بسته‌های دریافتی را به مکانی امن مثل گاراژ منتقل می‌کنند.در این پتنت هیچ جزییاتی درباره ماهیت این صندوق‌های تحویل وجود ندارد و سخنگوی تیم تحقیقاتی Google X از اظهارنظر خودداری کرده است. در پتنت ثبت‌شده همچنین مشخص شده است گوگل از سال 2012 میلادی در حال تحقیق روی این موضوع بوده است.
دیو واس، مسئول این پروژه که Project Wing نام دارد سال گذشته از احتمال تحویل بسته با پهباد تا سال 2017 خبر داد. گوگل در سال 2014 میلادی با انتشار ویدیویی از آزمایش پرواز پهباد خود در استرالیا از این پروژه رونمایی کرد، و در آمریکا نیز در حال اجرای آزمایش در مرکز تحقیقاتی AMES ناسا است.
سازمان FAA، که تنظیم مقررات هوایی را در آمریکا بر عهده دارد، در حال تنظیم مقررات نهایی صدور اجازه پرواز پهبادهای تجاری است که انتظار می‌رود تا پایان امسال به نتیجه برسد. در این قانون شرکت‌ها یا افرادی که قصد انتقال بسته‌هایی 200 گرمی تا 22 کیلوگرمی از راه هوا دارند را موظف می‌کند تا پهبادهای خود را ثبت کنند. تا اوایل ماه ژانویه نزدیک به 181هزار پهباد ثبت‌شده است.
در حال حاضر علاوه بر شرکت Alphabet گوگل، شرکت آمازون نیز قصد استفاده از پهباد برای ارسال کالاهای سفارش داده‌شده را دارد. به نظر می‌رسد تحویل هوایی با استفاده از پهباد در آینده‌ای نزدیک ممکن شود، شاید زودتر ازآنچه انتظار داریم.

  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر