گوگل گلس و کمک به یک جراح برای باز کردن شریان اصلی قلب

گوگل گلس و کمک به یک جراح برای باز کردن شریان اصلی قلب
بی‌شک گوگل گلس محصولی جالب و نوآورانه از سوی شرکت گوگل است. اما تا چه اندازه می‌توان از آن در کارهای مختلف استفاده کرد؟ به تازگی گروهی از جراهان به کمک گوگل گلس توانسته‌اند جان یک بیمار را نجات بدهند.
  • جدیدترین بازی ها
همه ما می‌دانیم که شرکت گوگل درحال کار برروی گجت‌های پوشیدنی جدید است. گوگل گلس، با اینکه محصولی جالب توجه بود، اما نتوانست آنطور که همه انتظار داشتند در زندگی واقعی مورد استفاده قرار بگیرد. اما به نظر می‌رسد گروهی از جراحان در کشور لهستان توانسته‌اند با بهره‌گیری از تکتولوژی موجود در این گجت پوشیدنی، یکی از شریان‌های اصلی قلب بیمار خود را باز کنند.

اما این عمل چگونه صورت گرفت؟ در طول این عمل، با استفاده از گوگل گلس و همچنین بهره‌گیری از تکنولوژی واقعیت افزوده، گروهی از دکتر‌ها به یک متخصص کمک کردند تا شریان قلبی یک بیماره 49 ساله را باز کند. این نتیجه در پی استفاده از داده‌های سه بعدی و همچنین انجام CTA صورت گرفت که به دکترها اجازه می‌داد تا در تصاویر زوم کنند و اطراف آن را به خوبی ببینند.با توجه به اینکه گوگل گلس جزو خانواده گجت‌های هندزفری قرار می‌گیرد، متخصصان توانستند از قابلیت تشخیص صدای آن استفاده کنند و به این دستگاه فرمان صوتی بدهند. دکتر Maksymilian P. Opolski مسئول ارشد این عمل جراحی می‌گوید: «این عمل جراحی مهر تاییدی بر این مفهوم است که گجت‌های پوشیدنی می‌توانند راحتی و سهولت در عمل‌های قلب و عروق را بهبود ببخشند. همچنین ممکن است گجت‌های پوشیدنی با لنز‌های مخصوصی عرضه شوند تا در مقابل اشعه X مقاوم باشند. ما باور داریم که کامپیوترهای پوشیدنی، می‌توانند در عمل‌های عروق درون بدن و همچنین عملکرد کلی دکتر‌ها در مقابله با بیماران خود تاثیر بسیار مثبتی داشته باشند.»

این اولین بار نیست که از نقش موثر گوگل گلس در کمک به دکترها در سراسر دنیا می‌شنویم. درواقع پزشکی اولین جایی نیست که از گوگل گلس در آن استفاده می‌شود؛ بلکه کارمندان فرودگاه‌ها، نیروهای پلیس و حتی فعالان عرصه فشن نیز از آن استفاده می‌کنند. اگر چه هم اکنون نیز پتانسیل بالایی برای استفاده از گوگل گلس در فعالیت‌های گوناگون وجود دارد، اما باید گفت بی‌صبرانه در انتظار نسل بعدی این گجت پوشیدنی از شرکت گوگل هستیم.
منبع: Ubergizmo
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر