گوگل: مردم بریتانیا بدون اطلاع از تاثیرات برکسیت به آن رای داده‌اند

گوگل: مردم بریتانیا بدون اطلاع از تاثیرات برکسیت به آن رای داده‌اند
گوگل گزارش داده است که مردم بریتانیا، بدون اطلاع از تاثیرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا (برکسیت)، به آن رای داده‌اند. این سایت گزارش داده که تعداد جستجوی عبارت «تاثیرات برکسیت» دو ساعت پس از پایان رفراندوم، 250 درصد افزایش پیدا کرده است. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
روز گذشته، مردم بریتانیا به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند. اکثرت ساکنین بریتانیا، تصمیم گرفتند تا به بزرگترین پروژه سیاسی دنیا، که با وجود مشکلات متعدد توانسته بود اکثریت اروپا را پس از جنگ جهانی دوم متحد کند، پشت کنند. اما چرا؟

بنا به گزارشات گوگل، بسیاری از رأی دهندگان نیز جواب این سوال را نمی‌دانند.

گوگل در اکانت توییتر خود گزارش داد که مقدار جستجوی موضوع «چه می‌شود اگر بریتانیا اتحادیه اروپا را ترک کند؟» 250 درصد افزایش داشته است. این اتفاق زمانی رخ داد که دو ساعت از پایان رفراندوم گذشته بود.جواب این سوال، به سرعت داده شده است. ارزش یورو به پایین ترین مقدار خود رسیده و شرکت‌های اقتصادی و پارتی‌های سیاسی این کشور در حال دست و پا زدن برای توقف دولت محافظه کار بریتانیا هستند. اما جواب واقعی، نتیجه ترک اتحادیه اروپا به منظور کسب دوباره استقلال و برتری، بسیار پیچیده است.

و این جواب برای یک شهروند عادی بسیار پیچیده است. رفراندوم، ابزار سیاسی قدرتمندی است که یک سوال ساده را با «بله» و «خیر» و بر اساس آرا پاسخ می‌دهد. اما مسئله پیچیده و چندجانبه‌ای مانند عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا، نباید توسط رفراندوم پاسخ داده شود و باید بر عهده متخصصین مستقل و با توجه به تأثیر بریتانیا در اقتصاد جهانی باشد.

اما همانطور که پیشنهادکنندگان برکسیت می‌گویند، ظاهرا شهروندان بریتانیا دیگر علاقه‌ای به نظرات متخصصین ندارند و عامل اصلی در رأی گیری مسئله مهاجرت است. طرفداران برکسیت، با ارائه آمار و ارقام اشتباه درباره مهاجرانی که از ترکیه و سوریه وارد اروپا شده‌اند، توانستند اکثریت جمعیت بریتانیا را به سمت خود بکشانند، در حالی که ترکیه و سوریه، نه تنها عضو اتحادیه اروپا نیستند، بلکه به این اتحادیه هیچ ارتباطی ندارند. همچنین کمپین برکسیت به این موضوع اشاره نمی‌کند که هر قرارداد اقتصادی سودمندی با اتحادیه اروپا، شامل پذیرفتن مهاجران نیز می‌شود.این مسئله که دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا موفق شده است بسیار بیشتر از پیشینیانش، بریتانیا را از هم بپاشاند، بسیار چشمگیر است اما واقعیت این است که این اتفاق کاملا تصادفی به نظر می‌رسد. پیش از این تصور میشد که کامرون، وعده برگزاری رفراندوم درباره اتحادیه اروپا را برای مقاصد تبلیغاتی انتخاب پیش رو ارائه کرده است و هیچکس فکر نمی‌کرد که این رفراندوم واقعا برگزار شود.

بدون حزب اکثریت، رفراندوم کامرون ممکن بود توسط هم‌پیمانان دموکرات روشن‌فکر او به وتو گذاشته شود، اما در کمال تعجب، حزب کارگر واکنش چندانی به این مسئله نشان نداد که باعث شد تا دولت کمرون کاری که می‌خواهد را انجام دهد که در واقع عملی بود که نمی‌خواستند انجام دهند. کمرون پس از این که به بریتانیایی‌های مخالف اتحادیه اروپا، ظاهری رسمی داد، سعی کرد تا با حزبی که خود ایجاد کرده بجنگند و برای ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا تلاش کرد.

واضح است که کمرون با استفاده از افرادی چون بوریس جانسون، نایجل فرج و کارگزارانی چون جیمز دایسون، شکست خورده است. این در حالی است که بسیاری از فعالان عرصه تکنولوژی بریتانیا مخالف برکسیت بوده‌اند.

برکسیت همچنین مخالفانی میان افراد مشهور بریتانیایی داشت که با صراحت پشتیبانی خود از ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا را اعلام کرده بودند. اما ظاهرا، نظرات این افراد و همچنین کمبود دلایل منطقی برای حمایت از برکسیت، تأثیری در اکثریت آرای بریتانیایی‌ها نداشته است.

منبع: The Verge - Google
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر