بررسی تخصصی دوربین هواوی پی9 در آزمایشگاه DXO: کسب امتیاز مجموع 80

 بررسی تخصصی دوربین هواوی پی9 در آزمایشگاه DXO: کسب امتیاز مجموع 80
آزمایشگاه فرانسوی DXO Mark دوربین دوگانه هواوی P9 را مورد بررسی تخصصی قرار داده و نتیجه آن‌را منتشر نموده است. با ما همرا باشید..
  • جدیدترین بازی ها

وربین دوگانه پی 9 که با همکاری فنی دوربین‌ساز معتبر آلمانی یعنی لایکا توسعه یافته، در اعلب بررسی‌ها و مقایسات نتایج خوبی کسب کرده است. اما این دوربین در آزمایش DXO امتیاز مجموع 80 کسب نموده که آن‌را با اختلاف، پشت سر پرچمداران و حتی برخی میان‌رده‌های 2016 قرار می‌دهد.

امتیاز کسب شده دوربین P9 در بخش عکاسی 84 و در بخش فیلمبرداری 72 بوده است.

 


امتیاز این دوربین در بخش عکاسی مناسب بوده و این بخش فیلمبرداری و بطور خاص لرزشگیر ناکارآمد دوربین است که باعث سقوط آزاد امتیاز مجموع این دوربین شده است.

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-02

نمودار مربوط به بخش عکاسی سمت چپ و بخش فیلمبرداری سمت راست

به گفته DXO دوربین دوگانه پی9 یک پیشرفت و جهش بزرگ در اسمارت‌فون‌های هواوی بشمار می‌رود. عکس‌ها در فضاهای پرنور، مملو از جزییات هستند اما در فضاهای داخلی و محیط‌های بانور کم، عکس‌ها رنگ می‌بازند. کیفیت کلی کار قابل قبول است اما همچنان با بزرگان این رده فاصله دارد.

در بخش عکاسی کنتراست، کنترل نویز، فوکوس خودکار و نورگیری بشکل مناسبی صورت می‌گیرد اما در به‌تصویر کشیدن رنگ‌ها و همچنین بخش فلش ضعف‌هایی وجود دارد.

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-03

مقایسه هواوی P9 با P8 در بخش عکاسی

در بخش فیلمبرداری نیز وضعیت تقریبا به همین شکل است، با این تفاوت که با ضعیف‌تر شدن فوکوس خودکار شاهد ضعف در نمایش جزییات و بافت تصاویر هستیم. لرزشگیر ناکارآمد نیز نقش خود را در تخریب وجهه این دوربین به نحو احسن ایفا می‌کند!

Huawei-P9-DXO-Mark-doorbin-info-04

مقایسه دوربین هواوی P9 با P8 در بخش فیلمبرداری

دوربین 12 مگاپیکسلی هواوی پی 9 بی‌شک بهترین ماژول دوربین استفاده‌شده توسط هواوی تا به این تاریخ بوده و به هیچ‌وجه خریداران خود را ناامید نمی‌کند، البته تنها در بخش عکاسی!مشاهده مطلب در سایت دوربین.اینفو
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این نقد نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر