شش سوال که سال جدید را برای شما متحول می‌کند

 شش سوال که سال جدید را برای شما متحول می‌کند
تنها چند روز دیگر با ورود به جدیدترین سال شمسی فاصله داریم. شاید این تغییر، تنها به معنی عوض شدن یک عدد در تقویم باشد، اما می‌توانیم حداقل به بهانه آن‌هم که شده، تغییراتی مفید و اساسی را در زندگی خود ایجاد کنیم. با نقدستان همراه باشید.
  • جدیدترین بازی ها
معمولا به این روزهای سال که می‌رسیم، ممکن است به فکر دستاوردهایی باشیم که قصد داریم در سال جدید حاصل کنیم. البته بسیاری از ما سعی می‌کنیم تا با تلاش اضافی، هرچه سریع‌تر موفقیت‌های موردنظر را به دست بیاوریم. اما نکته اینجا است که راه‌حل شما، می‌تواند عجولانه و غیرمنطقی باشد.

اما امروز قصد داریم شیوه جدیدی از رسیدن به موفقیت را در اختیار شما قرار بدهیم: می‌توانید سال جدید خود را با پرسش چند سوال مهم از خود آغاز کنید. سپس به‌صورت هفتگی یا ماهانه، به بررسی جواب به دست آمده مشغول شوید. توجه داشته باشید که تلاش شما باید در جهت رسیدن به پاسخ مناسب برای این 7 سوال باشد.

چه چیزی را شروع کنم؟

در سال جدید قصد دارید چه مهارت، عادت، ماجراجویی یا سرمایه‌گذاری جدید را آغاز کنید؟ این نکته طلایی را به یاد داشته باشید: همیشه می‌توانید کاری را درجایی که هستید آغاز کنید، از چیزی که دارید استفاده کنید و کاری را انجام بدهید که می‌توانید. نیازی نیست که عالی باشید، تنها کافی است شروع کنید. برای برنامه جدید خود نقشه نریزید. امیدوار نباشید. بروید و آن را شروع کنید! دیگر وقت نهایی کردن کارها است.

چه چیزی را متوقف کنم؟


چه چیزی باعث توقف شما شده است؟ درباره چیزهایی فکر کنید که باعث می‌شوند تا قدم‌های برداشته شده توسط شما، کوچک و ناچیز باشند. کارهایی همچون عادات بد یا افکار منفی، از جمله عوامل موثر در عدم پیشرفت هستند. شاید برای رسیدن به جایگاهی بهتر یا موفقیتی تازه‌تر، وقت آن باشد تا از برخی از عنصرهای بیهوده زندگی خود جدا شوید. بهتر است بر روی شکست یا چیزی که از دست می‌دهید، متمرکز نباشید؛ بلکه به چیزی فکر کنید که قرار است به دست بیاورید.

چه‌کاری را بیشتر انجام بدهم؟


شاید بعضی وقت‌ها «زیاد خواستن» بتواند حرکتی خوب و مثبت باشد: خنده بیشتر، شادی بیشتر، سرگرمی بیشتر، زمان بیشتر با خانواده، ماجراجویی‌های بیشتر، بازی‌های بیشتر. بیشتر یادگرفتن. آرامش و صلح بیشتر، درک بهتر، بخشش بیشتر. به کارهایی فکر کنید که حضور آن‌ها در زندگی شما، می‌تواند روزهای خوبی را رقم بزند بعد از پیدا کردن آن‌ها، وقت استفاده بیشتر از این عوامل در زندگی روزانه است.چه‌کاری را کم‌تر انجام بدهم؟


چه عواملی در سال گذشته به همراه شما بودند که حضور آن‌ها اضافی است؟ شاید وقت آن است که منفی‌بافی کم‌تر، ترس کم‌تر، درگیری کاری کم‌تر، بیش از اندازه فکر کردن کم‌تر، استرس کم‌تر، خستگی کم‌تر و کم‌خوابی کم‌تری در زندگی شما وجود داشته باشد. این نکته را به یاد داشته باشید: هرچقدر عوامل منفی و اضافی را از دنیای خود خارج کنید، فضای بیشتری برای ورود عناصر مثبت وجود خواهد داشت.

چه‌کاری را ادامه بدهم؟


شاید در حال انجام فعالیتی هستید که آن را مثبت و موثر ارزیابی می‌کنید. اگر چنین وضعیتی در زندگی شما وجود دارد، بهتر است آن فعالیت مثبت را به یک «عادت» تبدیل کنید. این نکته کلیدی را به یاد داشته باشید: موفقیت وقتی به سراغ شما می‌آید که کارهای مثبت را ادامه بدهید و بعد از آن، کارهایی را یاد بگیرید که پیش از این نمی‌دانستید.

برای چه چیزی سپاس‌گزار باشم؟

در زندگی شلوغ و پرمشغله امروزی که داریم، به راحتی می‌توان خیلی از جنبه‌های مهم زندگی را فراموش کرد؛ جنبه‌هایی همچون به زبان آوردن «متشکرم»، «بسیار زیباست» یا حتی کلمه «وای!» هنگامی که از عبارات مثبت و انگیزه‌دهنده در زندگی خود استفاده می‌کنید، باعث اتصال بیشتر شما با دوستان، خانواده و حتی همکاران می‌شود. سپاس‌گزار بودن برای چیزهایی که داریم، یکی از بهترین صفاتی است که هر انسانی می‌تواند در وجود خود پرورش بدهد.

سوال‌هایی که مطرح کردیم یک ویژگی بسیار خوب دارد و آن، این است که می‌توانید آن‌ها را در تمامی جنبه‌های زندگی خود اعمال کنید.منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر