5 توصیه اولین زن خلبان F14 در مورد کار گروهی و تمرکز

 5 توصیه اولین زن خلبان F14 در مورد کار گروهی و تمرکز
کری لورنز، اولین زنی که به خلبانی جنگنده های F14 Tomcat نیروی دریایی ایالات متحده انتخاب شده بود، طی کنفرانسی در روز جمعه در خصوص موفقیت در شرایط پرفشار سخنرانی کرد.
  • جدیدترین بازی ها
او که اولین خلبان زن F14 بوده است ، توضیح می دهد که چگونه می توان از درس های یاد گرفته شده در کنار آمدن با شرایط سخت خلبانی برای پشت سر گذاشتن چالش های پیش روی کارآفرینان استفاده کرد. او بر روی اهمیت کار گروهی، تمرکز و انضباط تاکید زیادی دارد. در ادامه می توانید از تجربیات این خلبان در پرواز با جتی 45 میلیون دلاری که از 0 تا 320 کیلومتر در ساعت را در دو ثانیه طی می کند و فرود آوردن آن بر روی عرشه ی یک ناو متحرک بهره بگیرید:

1.    80درصد کافی است
لورنز می گوید قانون تصمیم گیری در ارتش ساده است: 80درصد کافی است. اگر شما 80درصد از اطلاعاتی را که فکر می کنید نیاز دارید در اختیار دارید برای دست به کار شدن کافی است. نباید برای یک برنامه ی استراتژیک بدون ایراد خود را معطل کنید. البته او تاکید می کند که 80درصد زمانی جواب می دهد که شما به پیگیری خود ادامه دهید. حتی زمانیکه کاری را با 80درصد از اطلاعات شروع می کنید باید 100درصد به آن عمل کنید.

2.    اولویت بندی کنید
به عنوان یک خلبان لورنز گاهاً مجبور بوده همزمان به سه بی سیم گوش دهد که اپراتورهایشان اطلاعاتی ضد و نقیض را به او مخابره می کردند. کاکپیت هواپیما پر است از صدها دکمه و مانیتور و اخطارهای صوتی که می بایست حواسش به همه ی آنها باشد. تحقیقات ناسا می گوید بهترین خلبانان و فضانوردها توانایی تمرکز بر روی 5 کار را به صورت همزمان دارند. ولی لورنز می گوید اگر بتوانید در هر زمان بر روی 3 اولویت خود تمرکز کنید و آنها را به انجام برسانید خود را به میزان قابل توجهی جلو انداخته اید.

3.    با ترستان کنار بیایید
لوزنز می گوید خلبانان باید هر روز با ترس دست و پنجه نرم کنند. ولی مساله اینجا نیست که آیا در کارتان شکست می خورید یا خیر، بلکه این مهم است که عکس العملتان به شکست چیست. او می گوید: "ترس از شکست یکی از عمومی ترین مشکلات فلج کننده است. بیشتر ما پس از شکست قدرت خود را برای بازیابی اعتماد به نفسمان دست کم میگیریم."

4.    اعتماد کنید
لورنز و همکارانش در سرعتهایی بالاتر از 700 کیلومتر در ساعت و با فاصله های در حد چند متر از یکدیگر پرواز می کردند.  وی بیان می کند:"وقتی در نزدیکی یکدیگر پرواز می کنید، باید به همکارتان اعتماد داشته باشید و باور کنید که آنها آنچه که می گویند انجام خواهند داد. شاید در محل کار انجام چنین کاری اشتباه به نظر بیاید. ولی اینکار را انجام دهید و پس از مدتی نتیجه اش را خواهید دید."
5.    تمرکز کنید
لورنز به این مساله اشاره کرد که این یک فرد نیست که جنگنده ای را بر روی عرشه ی ناو هواپیمابر فرود می آورد. بلکه می گوید: "یک تیم از افراد خبره و تند و تیز لازم است تا یک هواپیما بتواند سالم بر روی عرشه فرود بیاید." او همچنین می افزاید:متوسط سن افرادی که بر روی یک ناو هواپیمابر کار می کنند زیر 20 سال است، بعلاوه نیمی از آنها در هر 9 ماه یکبار عوض می شوند.
چطور ممکن است کسی بتواند یک تیم هماهنگ و سریع را در چنین مدت کوتاهی جمع و جور کند؟ لورنز می گوید ساده است: تمرکز. بر روی یک ناو هواپیمابر همه تنها بر روی یک چیز تمرکز دارند: پرواز کردن از و بازگشت سلامت و ایمن هواپیماها به ناو. در کار و تجارت نیز مدیران و کارمندان نیازمند یک هدف قدرتمند و واحد هستند. لورنز بیان داشت:" در محل کار معمولاً تغییرات زیادی وجود دارد و سرعت این تغییرات نیز زیاد است. لذا همه نیاز دارند تا به سرعت خود را هماهنگ کنند. تنها چیزی که امکان انجام این کار را فراهم می کند این است که همه چیز بر محور یک هدف واحد بگردد."
همچنین او می افزاید: من هیچوقت اجازه نداشتم انتخاب کنم چه کسی در کابین پشت سری من بنشیند. با این وجود به محض اینکه در کاکپیت هواپیما می نشستیم در هماهنگی کامل با هم بودیم. هر دوی ما تنها بر روی یک چیز تمرکز داشتم: برنده شدن."

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (2 عدد)

ثبت پاسخ مهمان یکشنبه 6 دی 1394
خیلی مطلب خوبی بود.ممنون
ثبت پاسخ مهمان چهارشنبه 1 اردیبهشت 1395
یه 4 تاعکس ازش بالباس خلبانی ، کنار هواپیما ، درحال سوارشدن و... میذاشتید

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر