10 نکته اصلی برای متخصص شدن در کسب و کار خود

10 نکته اصلی برای متخصص شدن در کسب و کار خود
اگر شما هم فردی موفق در صنعت یا کسب و کار خود هستید و قصد دارید زمینه شغلی خود را در سطوح تخصصی‌تری دنبال کنید، بهتر است با ما همراه شوید؛ زیرا در این مطلب قصد داریم 10 نکته را برای یافتن «تخصص» در کسب و کار بیان کنیم.
  • جدیدترین بازی ها
بسیاری از صاحبان مشاغل، کارآفرینان یا متفکرانی که در کسب و کاری خاص فعالیت می‌کنند، قصد دارند خود را به عنوان یک متخصص معرفی کنند؛ چرا که می‌خواهند به عنوان عناصری مهم و تاثیرگذار در حوزه کاری خود شناخته شوند. اما باید قبول کرد که تبدیل شدن به یک فرد متخصص و تاثیر گذار در هر کسب و کاری، بسیار مشکل خواهد بود.

امروز 10 استراتژی برتر را به شما ارائه می‌کنیم که می‌تواند وجه شما را بالا ببرد و افرادی را به شما نزدیک کند که به به مهارت و تخصص شما نیاز دارند.

مهارت‌های خود را شناسایی کنیداگر مهارت‌ها، توانایی‌ها و قابلیت‌های خود را به خوبی بشناسید، معرفی شخص شما به عنوان یک متخصص بسیار ساده‌تر خواهد بود. مهارت‌ها، تجربیات و دانش شما چیست؟

صدای خود را پیدا کنیدوب‌سایت خود را درست کنید، مخاطبان خود را بشناسید و سپس با تجربه‌ای که دارید برای آن‌ها صحبت کنید. بگذارید مردم متوجه شوند که شما چه چیز‌هایی را می‌دانید، چه قابلیت‌هایی دارید و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید. با رساندن صدای خود به مخاطبان (که می‌تواند از طریق وب‌سایت صورت بگیرد) می‌توانید افرادی را پیدا کنید که به مهارت‌های شما نیازمندند.

اعتبار خود را حفظ کنیدبهتر است در ابتدا دانسته‌های خود را به خوبی تعریف کنید. با توجه به اینکه با رسیدن صدای شما به مخاطبان، شهرت شما در گرو فعالیتی است که دارید، نباید در توانایی‌ها و مهارت‌های خود اغراق کنید. به یاد داشته باشید که با پیشرفت کردن در یک کسب و کار، مهم‌ترین عامل حفظ کردن «اعتبار» و «سابقه خوب» است.

سخاوت‌مند باشیدمهم‌ترین نکته درباره ارتباط داشتن با دیگران و در تماس بودن با آن‌ها، سخاوت‌مند بودن است. پس هنگامی که مخاطبان و مشتریان خود را ملاقات می‌کنید، دانش و چیزی که در اختیار دارید را با آن‌ها به اشتراک بگذارید. تبلیغات می‌تواند شما را به مردم معرفی کند؛ اما این «سخاوت‌مندی» است که رابطه‌های پایدار را می‌سازد.

در هر کجا صحبت کنیدیکی از بهترین‌ راه‌ها برای شناخته شدن به عنوان یک فرد متخصص، حضور در کنفرانس و صحبت به عنوان یک سخنران است. سخنرانی و صحبت راه‌های بسیاری خوبی برای رساندن افکار و صحبت‌های شما به گوش مخاطبان هستند و از طرفی برای شما اعتبار می‌سازند. یکی از بهترین شیوه‌ها برای به دست آوردن تجربه در این بخش، یافتن انجمن‌ها یا گردهمایی‌های حرفه‌ای در زمینه کاری شما است. از طرفی می‌توانید با درس دادن در یک کلاس یا آکادمی، درباره کسب و کار خود بیشتر صحبت کنید.

یک وبلاگ درست کنیدوبلاگ نویسی (یا ساخت یک وب‌سایت) می‌تواند مخاطبانی از نقاط مختلف جهان را برای شما به ارمغان بیاورد و از طرفی، اهمیت تخصص شما را در کنار مهارت‌ها و وجه شما به عنوان یک نویسنده را نشان بدهد. مهم‌ترین نکته برای داشتن یک وبلاگ موفق، ارائه اطلاعاتی کاربردی و مرتبط با کسب و کار شما است که باید به صورت مداوم در اختیار کاربران قرار بگیرد. به یاد داشته باشید که هدف از این کار، دیده شدن شما به عنوان یک «منبع» است؛ پس باید بهترین اطلاعات را فراهم کنید.

به یک منبع تبدیل شویدهمیشه روزنامه‌نگاران و نویسندگان دنیای رسانه‌، به دنبال متخصصانی هستند که بتوانند از زبان آن‌ها نقل قول‌هایی را در مقالات خود استفاده کنند. ارتباط با اینگونه افراد (یا دیگر رسانه‌ها به صورت کلی) می‌تواند شما را با مخاطبان خود و حتی دیگر متخصصان آشنا کند.

محتوا تولید کنیدسعی کنید در کسب و کار خود زمینه‌های اطلاعاتی همچون کتاب، کتاب الکترونیکی یا خبرنامه‌های ماهیانه را برای مخاطبان خود تهیه کنید. همچنین می‌توانید با ساخت پادکست یا ویدیوهای آموزشی، پلتفرمی مناسب برای یادگیری مخاطبان خود تهیه کنید که منجر به ترویج سرویس یا کار شما میان مردم خواهد شد. سپس می‌توانید با تهیه اینگونه از محتوا، آن‌ها را در وبلاگ یا وب‌سایت خود ارائه کنید یا حتی آن‌ها را به همراه محصولات خود ارائه دهید.

از رسانه‌های اجتماهی استفاده کنیدپلتفرم‌هایی همچون رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین‌ ابزارها برای نشان دادن تخصص‌های شما هستند؛ از این رو پیشنهاد می‌کنیم در تمامی آن‌ها همچون لینکداین، توئیتر، فیس‌بوک و اینستاگرام فعال باشید. سعی کنید در اینگونه از مکان‌ها با استفاده از تخصصی که در دست دارید به ارزش خود اضافه کنید.


در مسیر خود به دیگران نیز کمک کنیدیکی از راه‌های توسعه شهرت شما به عنوان یک فرد متخصص، استفاده از دانش و تخصص برای کمک به دیگران است؛ پس بهتر است با به اشتراک گذاری مهارت یا دانش خود با افراد تازه وارد در کسب و کار، سابقه خوبی را برای خود ایجاد کنید. از طرفی می‌توان نکته شماره 10 را دارای عملکردی مشابه با نکته شماره 8 دانست؛ بخشی که می‌توان در آن با تولید محتوای مناسب، علم موجود در کسب و کار را گسترش داد.

سخن آخر
به اطرافیان خود متصل شوید، صحبت کنید، کمک کنید و تا جایی که می‌توانید به افراد بیشتری دسترسی داشته باشید. اینگونه است که تاثیرگذاری شما رشد خواهد کرد. سعی کنید هر رابطه در زندگی شما معنای خاصی داشته باشد و هر برخورد، به اتفاقی منحصر به فرد تبدیل شود. از این طریق مردم از شما درباره تجاربی که دارید سوال می‌کنند؛ چرا که آن‌ها اکنون به شما اعتماد دارند.

منبع: Inc
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر