20 توصیه برای مدیران تازه کار

20 توصیه برای مدیران تازه کار
آن مدیری که کار را نصفه و نیمه بلد بود و همه از دستش شاکی بودند حالا رفته است. چه کسی جایش را می گیرد؟ شما! همه می دانند شما انسان درستکاری هستید. ولی این کافی نیست. شما نیازمند هدف و استراتژی هستید و نیاز هست که برنامه هایتان را با مهارت هر چه تمامتر به اجرا بگذارید. در غیر اینصورت شما نیز به همان مدیر تبدیل خواهید شد که همه از او شاکی بودند.
  • جدیدترین بازی ها
این 20 توصیه می توانند در راه موفقیت به شما کمک بسیار بزرگی بکنند:


1.    حرفه ی خود را به خوبی درک کنید
ممکن است وسوسه شوید همه چیز را بازسازی کنید و یک شروع تازه داشته باشید. ولی چیزهای زیادی هستند که شما نمی دانید. به جای اینکه ریسک کنید و کارهای زیادی در زمانی بسیار کوتاه انجام دهید، ماه اولتان را صرف مشاهدات، گوش دادن و یاد گرفتن کنید. همه ی سوالهایتان را یادداشت کنید. برای اینکه بدانید چه چیزهایی واجبند و چه چیزهایی بی اهمیت به دانش و حافظه ی افراد باتجربه تکیه کنید. خلاصه اینکه متواضع باشید و کم کم با کارتان هماهنگ شوید. قدمهای کوچکی بردارید تا کارمندانتان را با تغییرات ناگهانی شوکه نکنید. وقت برای اینکه بر روی کارتان تاثیر بگذارید زیاد است.

2.     با افراد تک تک ملاقات کنید
در مورد افراد قضاوت نکنید، حداقل در ابتدای کار. در عوض به همه یک کارنامه ی سفید اختصاص دهید، مهم نیست چه چیزی از آنها شینده اید. به یاد داشته باشید، همه در ابتدای کار بهترین رفتارشان را نشان خواهند داد. شما نشانگر یک شروع تازه هستید، آنها میخواهند به بهترین شکل دیده شوند. پس زمان زیادی را به صورت فردی به آنها اختصاص دهید. در مورد سابقه و انگیزه هایشان اطلاعات کسب کنید. آنها را در عمل مشاهده کنید تا دریابید چه کسانی واقعیات را بیان میکنند، به دیگران کمک می کنند و چه کسانی ناامیدکننده ظاهر می شوند. در تصمیمات خود از کارمندان نمونه و قدیمی ها کمک بگیرید. با کسب احترام آنها ، بقیه نیز به شما احترام خواهند گذاشت.

3.    اهداف را مشخص کنید
شما توجه آنها را دارید، از آن به بهترین نحو استفاده کنید. توقعات و قواعد کار را زودتر مشخص کنید. دیدگاه کوتاه مدت و بلندمدت خود برای دپارتمانتان را بیان کنید. مشخص کنید چه اهدافی مهم هستند و هر فرد به چه شکلی می تواند برای دسترسی به هدف نهایی تاثیرگذار باشد. هدفها را تعیین کنید، ولی سعی کنید کوتاه، واضح و قابل دسترس باشند. بازه های زمانی و مبناها را تعیین کنید تا پیشرفت کار قابل درک شود. به آنها کمک کنید درک کنند که برای رسیدن به هدفی بزرگتر کار ی کنند، اینکه چطور شغلشان، زندگیشان و جامعه از کار آنها سود خواهد برد.

4.    یک کار به یاد ماندنی انجام دهید
می خواهید تاثیر بزرگی در هفته های اول داشته باشید؟ همه چیز را ساده و بدون حاشیه کنید. بله، به سراغ بنیان کارها بروید. به آنها بگویید چه چیزی عقب نگهشان داشته است، مثلاً یک کار اشتباه یا کاغذبازیهای بی مصرف. یک کار دراماتیک انجام دهید تا نشان دهید زمانه عوض شده است. میخواهید سرویس بهتری داشته باشید، بهره وری را افزایش دهید یا سود بالاتری ایجاد کنید؟ تیمتان را بر روی همان مساله متمرکز کنید و تمامی موانع و بهانه ها را از سر راهشان بردارید.

5.    یک برنامه ی دپارتمانی داشته باشد
هر ایده ای بدون یک برنامه در پشتش محکوم به شکست است. پس از ملاقات با افراد موثر، برنامه های 3 و 6ماهه درست کنید. اهداف را مشخص نمایید، نقطه ی شروع و پایان درستی برای برنامه تعریف نمایید. خودتان را مسئول کنید تا به صورت هفتگی بر پیشرفت کار نظارت داشته باشید و در صورت نیاز در برنامه اصلاحاتی اعمال نمائید. در حالت حداقلی ، شما باید کارمندانتان را هم هدف با خود کنید، و محیطی ایجاد نمایید که بتوانند به بهترین نحو کار کنند. بدون اینکه برنامه ای برای اجرا وجود داشته باشد، اجتناب ناپذیر کارمندان از مسیر خارج خواهند شد، کم کم ارزشها و تواناییهای خود را از یاد خواهند برد.

6.    هر فرد از جمله خودتان را پرورش دهید
این یک سوال همگانی است: چطور می توانم کارمندانم را به یک پله بالاتر برسانم؟ مانند هر کار دیگری نیازمند برنامه، توجه و تعهد است. با تشخیص نقاط قوت ، اهداف و قسمتهایی که امکان بهتر شدن وجود دارد شروع کنید. وقتی اینکار را انجام دادید درست مانند برنامه ی دپارتمانی برای هر فرد یک برنامه ی فردی اختصاص دهید. به دنبال موقعیت هایی باشید که هر فردی می توانید چیزی بیاموزد یا کمکی کند. به صورت منظم بر عملکردشان نظارت کنید. بدانید به چه جاهایی می خواهند برسند، با کمک کردن به پیشرفتشان در آن جهت موجب ایجاد انگیزه در آنها شوید.

7.    محدودیت های خودتان را بشناسید
شما به اندازه ی کافی اینکار را انجام نداده اید تا یک سابقه ی قابل توجه داشته باشید. مدیران باتجربه ممکن است از بالا به شما نگاه کنند. کارمندان میخواهند شما را گول بزنند. عنوان تازه کاری شما را صدمه پذیر می کند. بنابراین خودتان را در موقعیت باخت قرار ندهید. جنگهایتان را هوشمندانه انتخاب کنید و در مسائلی که می توانید پیروز شوید بحث کنید. و اینرا در نظر داشته باشید که هیچوقت نمی توان همه را راضی نگه داشت. زمان می برد تا بتوانید تغییر ایجاد کنید، و در این مسیر مرتکب اشتباهاتی نیز خواهید شد. صبور باشید و از هر پیروزیی که بدست می آورید لذت ببرید.

8.    برای خود الگو پیدا کنید
قطعاً اینرا قبلا دیده اید: یک مدیر بد می تواند خلاقیت و انرژی را از کارمندانش بگیرد. و شما نیز به زمانی خواهید رسید که از خود میپرسید آیا بیش از اینکه مفید باشم کارها را خراب می کنم؟ وقتی این اتفاق می افتد به سراغ کسی بروید که قبلاً این مسیر را طی کرده است. فردی را برای راهنمایی انتخاب کنید که بتواند از شما پشتیبانی کند و چالش هایتان را با او در میان بگذارید. به صورت مرتب با او در ارتباط باشید و به نصیحت هایش گوش دهید. به احتمال زیاد او نیز از اعتماد شما خوشنود خواهد شد. در نهایت ممکن است او فردی باشد که شما را به افراد مناسبی معرفی کند و کارتان را راه بیندازد.

9.    پلی بین دپارتمانها بسازید
در کنار مدیر بودن، شما همچنین یک سفیر هستید. بر روی ایجاد رابطه با دپارتمان های دیگر وقت بگذارید. اگر آنها به سراغ شما نمی آیند شما به سراغ آنها بروید. با سرانشان نشست و برخاست کنید و ببینید دپارتمان شما از بیرون به چه شکل دیده می شود. جاهایی را که می توانید عملکرد خود را بهبود ببخشید و یا کاری را از تطریق اتحاد با دیگری به انجام برسانید شناسایی کنید. به صورت منظم مکالمه داشته باشید، تا تواناییهان را به یاد داشته باشند. تنها بک شانس و شناخت دوطرفه از تواناییهای یکدیگر است که احتمال ایجاد یک رابطه ی طولانی مدت را ایجاد می کند.

10.    کاری کنید تیمتان بهتر دیده شوند
یک قدم جلوتر بروید: کارمندانتان را به سفیرانتان تبدیل کنید. به دنبال شانس هایی باشید که آنها را در مرکز توجه قرار دهید. اینکار را می توانید با جلسه های آموزشی، اخبار داخلی، رهبری پروژه ها و یا بیان داستان موفقیت هایشان انجام دهید. اسپانسر جشن های شرکتی شوید و در آنها از افراد تقدیر کنید و به آنها جایزه بدهید. از نفوذتان استفاده کنید تا کارمندانتان را در جلسات و پروژه های سایر دپارتمان ها نیز دخالت دهید.  از همه مهمتر برای آنها وقت برای ملاقات شخصی با مدیران بالاتر بگیرید. لازم است شما دنیای آنها را بزرگتر کنید، تا ارزششان برای سازمان بیشتر شود.

11.    خودتان را اثبات کنید
افراد معمولاً داشتن یک عنوان را بیشتر از کار لازم برای حفظ آن عنوان دوست دارند. رزومه ی شما ممکن است درخشان باشید، ولی این موضوع تنها مدت کوتاهی برایتان احترام می آورد. بنابراین شروع به یاد گرفتن کارهایی که کارمندانتان انجام می دهند کنید: مسئولیت ها، سیستم ها و برنامه هایی که روزشان را شکل می دهند. در دفترتان پنهان نشوید. وارد گود شده و دستتان را با کار کثیف کنید. نشان دهید که می تواند پا پیش بگذارید و اگر لازم شد کار آنها را انجام دهید. همچنین سعی کنید چند موفقیت در ابتدای کار کسب کنید تا ثابت کنید می توانید از پس کارها برآیید. خلاصه اعتبار خود را بالا ببرید. بدون اعتبار، شما تنها یک عضو اضافه هستید، از آن نوعی که کارمندان می دانند فقط همه را گیج خواهد کرد.

12.    نمونه باشید
شما منبع قدرت هستید. کارمندانتان به صورت ناخودآگاه رفتارها و اضطرابهای شما را خواهند داشت. بنابراین حواستان به تصویر که از خود ارائه می دهید باشد. یک نمونه باشید: اعتماد به نفس داشته باشید و خونسرد بمانید. اشتباهاتتان را قبول کنید، تا کارمندانتان نیز همین کار بکنند. قوانین خودتان را رعایت کنید، و بدانید که هیچ شغل یا قانونی برای شما افت ندارد. همچنین در همیشه در دسترس و مثبت باشید. حداقل کارمندانتان باید به شما احترام بگذارند. در بهترین حالت باید بخواهند مثل شما باشند. افراد بیشتر از اینکه به آنچه می گویید گوش کنند به آنچه انجام می دهید نگاه می کنند.

13.    انرژی بدهید
شما یک رهبر هستید. رفتار و لحنتان را تنظیم کنید و بر روی دیگران تاثیر بگذارید.پس پرانرژی تر باشید. آشکارا از افراد تمجید کنید، انرژی مثبت بدهید. به فضیلت هایشان با جوایز غیرمنتظره مانند یک نهار یا چند ساعت مرخصی پاسخ دهید. افرادی را برای سخنرانی دعوت کنید یا آخرین مقالات مدیریتی را با کارمندان به اشتراک بگذارید تا آنها با آخرین متودها آشنا شوند.پروژه های جمعی ایجاد کنید تا در تیمتان روح همکاری و دوستی بیشتر شود. به طور خلاصه از رکود و بی حرکتی پرهیز کنید. جنب و جوش را حفظ کنید. هر روز به آنها یادآوری کنید چرا این محل ، محل کار منتخب آنهاست و نه جای دیگر.

14.    با آنها مثل افراد بالغ رفتار کنید
شما دارید حرفه ایهای باانگیزه و ماهر را مدیریت می کنید. احتمال زیادی وجود دارد که تعدادی از آنها بتوانند به راحتی کار شما را انجام دهند. بنابراین خودتان را هماهنگ کنید. این یعنی همه ی جنبه ها را بسنجید و به سرعت قضاوت نکنید. به وقتشان احترام بگذارید: همواره در برخوردتان آماده، مرتبط و و مختصرگو باشید. Micomanagement نکنید، مگر اینکه کسی کمتر از انتظارات ظاهر می شود. مرز تعیین کنید، ولی منعطف باشید. آنها هم خانواده و مسئولیت دارند. از دریافت پیشنهاد و حتی سرزنش نترسید.

15.    در مورد آنها در سطح شخصی اهمیت قائل شوید
هیچ کس نمی خواهد یک مدیر بد باشد. این معمولاً تجمع مسائل کوچک، یک حرف اشتباهی یا یک حرکت مزورانه هستند که روح همکاری و اعتماد را از بین می برند. خوشبختانه کارهای کوچکی مانند یک اشاره ی خصوصی یا یک حرف مهربانانه است که می تواند یک مدیر را از بقیه متفاوت کند. خوب شما چگونه می توانید روابطتتان را قویتر کنید؟ با پیدا کردن اینکه چه چیزی خوشحالشان می کند شروع کنید. آیا دنبال پول، شناخته شدن، تاثیرگذاری یا معنا می گردند؟ علاقمندیهایشان چیست؟ مهم تر از همه اینکه آنها را همانطور که هستند بپذیرید. شما نمی توانید از همه یک ستاره بسازید، ولی افراد پیوسته و آهسته نیز می توانند به اندازه ی هر کس دیگری مفید باشند.

16.    احساسات را کنار بگذارید
فرماندهی قیمتی دارد. شما همیشه باید فرد بزرگتر باشید. این بدان معنی است که نمی توانید مسائل را شخصی کنید، دیدگاه های شخصیتان و زندگی خانوادگیتان را عمومی کنید یا با زیردستی هایتان زیادی راحت شوید. به عنوان یک مدیر باید گاردتان را بالا نگه دارید. دوست داشته باشید یا نه ، روزی مجبورید جلسات ناراحت کننده ای در مورد عملکرد افراد داشته باشید. صحبت ها و روابطتتان علیهتان استفاده خواهند شد. همچنین هیچوقت از جایگاهتان برای ساکت کردن سوالها یا انتقادها استفاده نکنید.

17.    کسی را به نمایندگی انتخاب کنید
ورود به دنیای مدیریت ، معمولاً مانند ورود به میدان جنگ است. در بسیاری موارد ممکن است با وجود مدیر شدن همچنان مسئولیت های قبلیتان را نیز داشته باشید. در چنین فضایی نمی توانید همه ی کارها را خودتان انجام بدهید. هیچکس از شما انتظار ندارد همه ی جوابها را داشته باشید و شما با تظاهر به دانستن همه چیز به تیمتان صدمه میزنید.  به جایش غرورتان را کنار بگذارید. ضعف های خودتان و نقاط قوت کارمندانتان را بشناسید و از آن حداکثر استفاده را بکنید. یک قدم به عقب بردارید و اجازه دهید آنها فرماندهی کنند، حواستان به آنها باشد و هر از چندگاهی در صورت نیاز به آنها کمک کنید. فقط حواستان باشد کسی از جانشینی شما سوء استفاده نکند. این عنوان هیچ وقت نمی تواند به معنی از زیر کار در رفتن و یا زود رفتن و دیر آمدن به محل کار باشد.

18.    به صورت ادامه دار محاوره داشته باشید
درک کارمندانتان از شما می تواند بزرگتری دارایی یا بزرگترین ضعف شما باشد. حالا شما چطور می توانید تاثیری مثبت در آنها داشته باشید؟ با ارتباط برقرار کردن شروع می شود. ظواهر مهم هستند، بنابراین وقتی را برای هر فرد کنار بگذارید تا به آنها پشتیبانی و راهنمایی بدهید. در کل برای کمک به کارمندانتان  توسعه های به روز کمپانی و کارهایی را که دارید انجام می دهید با آنها در میان بگذارید. یک دیالوگ دوطرفه داشته باشید و بازخورد اینکه چه جیزهایی برایشان مهم است را دریافت کنید. حالا شما در مورد دیگران نیز مسئول هستید و آنها باید بدانند که شما مراقب مصالح آنها هستید.

19.    ثابت قدم باشید
فکر می کنید یک عنوان به تنهایی جلب احترام می کند؟ دوباره فکر کنید. در واقع مدیران زیادی می آیند و زود می روند، مگر اینکه یک اخلاق خاص را داشته باشند: ثابت قدمی. در حالیکه بیزنس بزرگتر و پیچیده تر و نامطمئن تر می شود، تیمتان باید بداند شما چگونه عکس العمل نشان خواهید داد. آنها باید شما را به عنوان یک فرد خونسرد و صبور ببینند که می تواند به حرف هایشان گوش دهید و بازخوردی صادقانه داشته باشد. در غیراینصورت آنها هرچه شما دوست داشته باشید به شما می گویند و آنچه که نیاز هست بدانید. سکوت تهدید بسیار بزرگتری برای یک تجارت است تا رک گویی.

20.    در مورد کارمندانتان تامل کنید
مدیریت می تواند شغل ناسپاسی باشد. بعضی در مورد شما جوک خواهند ساخت. دیگران زیرآب شما را پیش منابع انسانی می زنند! در این زمانها از خود بپرسید: آیا آنها درست می گویند؟ در طی زمان، برخی افراد ممکن است هدف اصلی را گم کنند، بر روی خوب ظاهر شدن تمرکز کنند به جای کمک کردن به موفقیت دیگران.ولی همه، کارمندان، همکاران می توانند واقیعت پشت خودپرستی را ببینند. عادلانه باشد یا نه، شهرت شما بر روی دپارتمانتان تاثیر می گذارد. مطمئن شوید که رفتار و کردار شما باعث خراب شدن کار کارمندانتان در مورد به دست آوردن منابع بیشتر یا ارتقای شغلی نمی شود.

منبع: Bloomberg
  • دانلود نرم افزار | سافت گذر

نظرات کاربران (0 عدد)

اولین نفری باشید که در مورد این خبر نظر میدهد.

ثبت نظر

کاربر گرامی چنانچه تمایل دارید، نظر شما به نام خودتان در سایت ثبت شود، لطفاً وارد سایت شوید.
ثبت نظر